• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в Державній казначейській службі України

Міністерство фінансів України  | Наказ, Довідка, План, Заява, Форма, Порядок від 10.11.2021 № 592
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Довідка, План, Заява, Форма, Порядок
  • Дата: 10.11.2021
  • Номер: 592
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Довідка, План, Заява, Форма, Порядок
  • Дата: 10.11.2021
  • Номер: 592
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.11.2021 № 592
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2021 р.
за № 1669/37291
Про затвердження Порядку проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в Державній казначейській службі України
Відповідно до частини дев’ятої статті 48 Закону України "Про державну службу" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в Державній казначейській службі України, що додається.
2. Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Державній казначейській службі України розмістити цей наказ на вебпорталі Державної казначейської служби України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та Голову Державної казначейської служби України Слюз Т.Я.

Міністр

С. Марченко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної казначейської служби України



Т. Слюз
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
10 листопада 2021 року № 592
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2021 р.
за № 1669/37291
ПОРЯДОК
проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в Державній казначейській службі України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до частини дев’ятої статті 48 Закону України "Про державну службу".
2. Цей Порядок визначає загальні положення щодо організації та проходження стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в апараті Державної казначейської служби України та її територіальних органах.
3. Терміни для цілей цього Порядку вживаються в таких значеннях:
молодь - молоді особи - особи віком від 14 до 35 років, які є громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;
кандидат - громадянин з числа молоді, який не перебуває на посаді державної служби та виявив бажання пройти стажування в Казначействі;
стажист - громадянин з числа молоді, який не перебуває на посаді державної служби та проходить стажування в Казначействі.
4. Метою проведення стажування є залучення громадян з числа молоді для ознайомлення з функціонуванням державної служби, а також набуття ними практичного досвіду виконання завдань та обов’язків державного службовця.
5. Кількість стажистів, які одночасно можуть проходити стажування, визначається ураховуючи організаційні можливості апарату Казначейства / його територіального органу.
6. На період стажування за стажистом закріплюється керівник стажування з числа керівників чи заступників керівників структурних підрозділів апарату Казначейства / його територіального органу, в яких буде проводитись стажування. Один керівник стажування супроводжує не більше як двох стажистів одночасно.
7. Стажування в апараті Казначейства / його територіальному органі здійснюється строком до шести місяців і проводиться у вільний від навчання (роботи) стажиста час в межах робочого часу, визначеного правилами внутрішнього службового розпорядку, а також режимом роботи керівника стажування (гнучкий режим, надомна робота, дистанційна робота).
8. Стажування проходить на безоплатній основі. Казначейство не несе зобов’язань щодо відшкодування стажистам витрат, пов’язаних із проходженням стажування, зокрема на оплату проїзду до місця стажування й у зворотному напрямку, добових за час перебування в дорозі, найму житла тощо.
II. Визначення умов стажування та залучення кандидатів
1. Рішення про організацію стажування приймає Голова Казначейства / керівник його територіального органу (далі - Керівник), який видає відповідне доручення керівникам самостійних структурних підрозділів і службі управління персоналом.
2. Керівники самостійних структурних підрозділів готують та надають службі управління персоналом:
пропозиції щодо потреби в стажуванні, необхідної кількості стажистів, вимоги до стажистів, орієнтовної тривалості стажування, потенційних керівників стажування;
критерії відбору кандидатів, орієнтовні завдання на період стажування, перелік знань і навичок, які стажист отримає за результатами стажування.
3. Служба управління персоналом узагальнює пропозиції щодо необхідної кількості стажистів, критеріїв відбору кандидатів, складає перелік потенційних керівників стажування і подає підготовлені документи на розгляд Керівнику.
4. Керівник:
приймає рішення щодо орієнтовної кількості стажистів, які можуть одночасно проходити стажування в Казначействі / його територіальному органі;
забезпечує необхідні умови для проходження стажування в Казначействі / його територіальному органі;
визначає керівників стажування.
5. Служба управління персоналом розміщує оголошення щодо проходження стажування в апараті Казначейства / його територіальному органі на вебпорталі такого органу тощо.
III. Відбір кандидатів для проходження стажування
1. Кандидати подають до служби управління персоналом анкету кандидата на проходження стажування (далі - анкета) (додаток 1), згідно з якою служба управління персоналом перевіряє їх на відповідність визначеним критеріям відбору кандидатів:
громадянство України;
вільне володіння українською мовою;
наявність освітньо-кваліфікаційного рівня не нижче молодшого бакалавра;
вік до 35 років.
2. Якщо кількість кандидатів перевищує організаційні можливості для стажування, їх відбір здійснює керівник стажування індивідуально шляхом проведення співбесіди з кожним кандидатом (в очному або дистанційному форматах).
3. Потенційний керівник стажування не пізніше ніж на наступний робочий день після проведення співбесіди повідомляє службі управління персоналом прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) кандидата (кандидатів), який (які) виявив (виявили) найвищий рівень знань і мотивації та був (були) відібрані для проходження стажування.
4. Прийняття на стажування оформлюється наказом апарату Казначейства / його територіального органу на підставі заяви на проходження стажування (додаток 2), до якої додаються анкета, копії паспорта / е-паспорта / ID-картки з паперовим витягом з Єдиного державного демографічного реєстру та документа про освіту (студентського квитка для студентів).
IV. Проходження стажування
1. Зміст стажування визначається індивідуальним планом стажування (далі - індивідуальний план) (додаток 3).
Поставлені завдання в індивідуальному плані мають бути чіткі та зрозумілі, із зазначенням строків та індикаторів виконання.
2. Керівник стажування:
складає та затверджує індивідуальний план;
проводить професійну адаптацію стажиста;
проводить зі стажистом очні або дистанційні (за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку) зустрічі після завершення першого тижня стажування, після завершення кожного місяця стажування та підсумкову зустріч щодо виконання індивідуального плану стажування (за тиждень до закінчення строку стажування);
організовує проведення інструктажів з питань охорони та пожежної безпеки.
3. Стажист:
зобов’язаний у повному обсязі та своєчасно виконувати завдання, передбачені індивідуальним планом, вказівки та доручення керівника стажування;
зобов’язаний додержуватися правил внутрішнього службового розпорядку апарату Казначейства/ його територіального органу, етики та культури поведінки;
має право брати участь у роботі структурного підрозділу та бути присутнім на нарадах такого структурного підрозділу, готувати проєкти документів (крім документів, які містять інформацію з обмеженим доступом);
має право отримувати інформацію від структурних підрозділів апарату Казначейства / його територіального органу для виконання покладених на нього завдань та індивідуального плану стажування;
перед завершенням стажування складає звіт про виконання завдань, визначених індивідуальним планом стажування (далі - звіт), у довільній формі, який засвідчує своїм підписом, та надає його на розгляд керівнику стажування.
4. Проходження стажування достроково припиняється:
у разі порушення стажистом вимог цього Порядку;
за власним бажанням стажиста, згідно з його письмовою заявою.
5. Рішення про дострокове припинення стажування оформлюється наказом Казначейства/ його територіального органу, за поданням керівника відповідного самостійного структурного підрозділу.
V. Визначення результатів стажування
1. За три робочі дні до закінчення строку стажування стажист надає керівнику стажування звіт про виконання завдань, визначених індивідуальним планом стажування (далі - звіт).
2. Керівник стажування розглядає звіт та оцінює результати виконання стажистом визначених індивідуальним планом завдань.
3. Під час визначення результатів виконання стажистом завдань, передбачених індивідуальним планом, керівник стажування дотримується таких критеріїв виставлення оцінки:
негативно - сумарний відсоток виконання завдань становить від 0% до 50% (включно);
задовільно - сумарний відсоток виконання завдань становить від 51% до 80% (включно);
відмінно - сумарний відсоток виконання завдань становить від 81% до 100% (включно).
4. Керівник стажування не пізніше останнього дня стажування готує довідку про проходження стажування (далі - довідка), яка містить інформацію про результати стажування з відображенням рівня професійної підготовки стажиста, одержаних ним знань та навичок, професійні, ділові та особисті якості стажиста під час стажування та надає на підпис Керівнику (додаток 4).
5. Довідка складається у двох примірниках, один з яких надається стажисту не пізніше останнього дня стажування, а другий передається для зберігання до служби управління персоналом разом з усіма документами про проходження стажування.
6. У разі відмінного виконання стажистом завдань, визначених в індивідуальному плані, та досягнення високих результатів у роботі, керівник стажування може надати стажисту рекомендаційний лист за власним підписом.
У такому листі зазначаються компетентності, які проявив стажист під час проходження стажування.
7. За проходження стажування оплата стажисту та керівнику стажування апаратом Казначейства/ його територіальним органом не проводиться.

Директор Департаменту
роботи з персоналом
та організаційного розвитку



Д. Сивоконь
Додаток 1
до Порядку проведення
стажування громадян з числа молоді,
які не перебувають
на посадах державної служби,
в Державній казначейській службі України
(пункт 1 розділу III)
АНКЕТА
кандидата на проходження стажування
Додаток 2
до Порядку проведення
стажування громадян з числа молоді,
які не перебувають
на посадах державної служби,
в Державній казначейській службі України
(пункт 4 розділу III)
ЗАЯВА
на проходження стажування
Додаток 3
до Порядку проведення
стажування громадян з числа молоді,
які не перебувають
на посадах державної служби,
в Державній казначейській службі України
(пункт 1 розділу IV)
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАНСТАЖУВАННЯ
Додаток 4
до Порядку проведення
стажування громадян з числа молоді,
які не перебувають
на посадах державної служби,
в Державній казначейській службі України
(пункт 4 розділу V)
ДОВІДКА
про проходження стажування