• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ПОРЯДОК застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво

Міністерство розвитку громад та територій | Наказ, Порядок від 25.06.2021 № 162
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 25.06.2021
  • Номер: 162
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 25.06.2021
  • Номер: 162
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку
громад та територій України
25 червня 2021 року
№ 162
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 вересня 2021 р.
за № 1226/36848
ПОРЯДОК
застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво
1. Цей Порядок визначає основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт, а також експертизи проектної документації на будівництво (далі - проектування та експертизи).
2. Застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві є обов’язковим для визначення вартості проектування та експертизи об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі - бюджетні кошти).
3. При будівництві об’єктів за рахунок інших джерел фінансування застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення проектування та експертизи об’єктів обумовлюється договором.
4. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
вишукувальні роботи - роботи, що забезпечують вивчення природних і техногенних умов територій (ділянок), а також інші роботи, у тому числі для інженерної підготовки територій, прогнозів взаємодії проектованих будівель і споруд з геологічним середовищем та існуючою забудовою, захисту територій і об’єктів від небезпечних процесів відповідно до ДБН А.2.1-1-2008 "Інженерні вишукування для будівництва".
науково-проектні роботи - роботи, пов’язані зі створенням проектної документації для реставраційно-відновлювальних робіт на основі натурних та архівних дослідних робіт відповідно до ДБН А.2.2-14:2016 "Склад та зміст науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування";
проектні роботи - роботи, пов’язані зі створенням проектної документації, що складається з затверджених текстових та графічних матеріалів, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також з кошторисів об’єктів будівництва;
експертиза проектної документації - робота, пов’язана з визначенням відповідності проектних рішень вихідним даним на проектування, нормативно-правовим актам, будівельним нормам, стандартам і правилам. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектної документації.
5. Вартість проектування, та експертизи визначається:
на стадії планування вартості проектування та експертизи - для планування фінансування з метою формування бюджету, визначення очікуваної вартості предмета закупівлі;
на стадії визначення ціни пропозиції учасника процедури закупівель (договірної ціни, яка може встановлюватися твердою або приблизною (динамічною));
на стадії проведення взаєморозрахунків - шляхом уточнення окремих вартісних показників, визначених на попередніх стадіях, залежно від виду договірної ціни та в порядку, обумовленому в договорі.
Методи визначення вартості проектування та експертизи визначаються кошторисними нормами.
6. Договірна ціна, обчислена на підставі кошторисної вартості проектування та експертизи, уточнюється відповідно до умов договору виходячи зі збільшення (зменшення) витрат, пов’язаних зі зміною вартості складових проектування та експертизи, у тому числі у зв’язку зі зміною законодавства.
7. Вартість проектування та експертизи включає прямі витрати (витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, матеріальні витрати, спецпридбання для виконання цих робіт, витрати на відрядження основного персоналу, витрати на роботи, які виконують сторонні підприємства, установи і організації, інші прямі витрати), загальновиробничі та адміністративні витрати, а також кошторисний прибуток, податки, збори, обов’язкові платежі у відповідності з чинними нормативними та законодавчими документами.
8. У складі ціни пропозиції учасника процедури закупівель додатково можуть включатися кошти:
на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, призначені на відшкодування збільшення вартості трудових та матеріальних ресурсів, спричинене інфляцією, яка може відбутися під час виконання проектування та експертизи;
на покриття ризиків;
на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням додаткових робіт (збір вихідних даних, підготовка передпроектних матеріалів, проведення аудиту безпеки автомобільних доріг, виконання функцій замовника експертизи проектної документації тощо).
9. Взаєморозрахунки за виконані роботи з проектування та експертизи здійснюються відповідно до умов договору.
10. Вартість експертизи проектної документації визначають в залежності від кошторисної вартості будівництва, напрямів, визначених статтею 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", за якими здійснюють експертизу, стадії проектування та класу наслідків (відповідальності) об’єкту.
11. Розбіжності, що виникають між замовником і проектною організацією в період формування договірної ціни і взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт, розглядаються розпорядниками коштів, а у разі необхідності, Міністерством розвитку громад та територій України. Остаточне рішення приймається у встановленому законодавством порядку.
В.о. начальника
Управління ціноутворення,
економіки та договірних
відносин у будівництві



Т. Митропан