• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання Державною службою фінансового моніторингу України Національному банку України інформації для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок від 05.10.2020 № 597
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.10.2020
  • Номер: 597
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.10.2020
  • Номер: 597
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.10.2020 № 597
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2020 р.
за № 1037/35320
Про затвердження Порядку надання Державною службою фінансового моніторингу України Національному банку України інформації для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення
З метою підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та відповідно до пункту 15 частини другої статті 25 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання Державною службою фінансового моніторингу України Національному банку України інформації для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 3 серпня 2015 року № 691 "Про затвердження Порядку надання Державною службою фінансового моніторингу України Національному банку України інформації для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 серпня 2015 року за № 1011/27456.
3. Департаменту забезпечення координаційно-моніторингової роботи Міністерства фінансів України та Департаменту координації системи фінансового моніторингу Державної служби фінансового моніторингу України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України Гаєвського І.М.
МіністрС. Марченко
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної служби
фінансового моніторингу України

Голова Національного банку України



І. Гаєвський

К. Шевченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
05 жовтня 2020 року № 597
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2020 р.
за № 1037/35320
ПОРЯДОК
надання Державною службою фінансового моніторингу України Національному банку України інформації для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 15 частини другої статті 25 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
2. Цей Порядок визначає обсяг і порядок надання Держфінмоніторингом суб’єкту державного фінансового моніторингу - Національному банку інформації для підвищення ефективності здійснення ним нагляду за додержанням вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення банками та філіями іноземних банків; страховиками (перестраховиками), страховими (перестраховими) брокерами, кредитними спілками, ломбардами та іншими фінансовими установами (крім фінансових установ та інших юридичних осіб, щодо яких державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення здійснюються іншими суб’єктами державного фінансового моніторингу); платіжними організаціями, учасниками чи членами платіжних систем, які надають фінансові послуги на підставі відповідних ліцензій чи реєстраційних документів; операторами поштового зв’язку; іншими установами, які надають послуги з переказу коштів та здійснення валютних операцій; філіями або представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності, які надають фінансові послуги на території України, іншими юридичними особами, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але надають окремі фінансові послуги, (далі - суб’єкти).
II. Інформація, що надається Держфінмоніторингом
1. Держфінмоніторинг надає Національному банку інформацію щодо ефективності заходів, що вживаються суб’єктами, нагляд за якими здійснює Національний банк, з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а саме:
статистичні дані щодо фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, отримані Держфінмоніторингом від суб’єктів;
інформацію про облік суб’єктів у Держфінмоніторингу;
інформацію про перелік суб’єктів, які зняті з обліку;
інформацію про виявлені Держфінмоніторингом ознаки можливих порушень суб’єктами вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
інформацію (на запит) щодо виявлених Національним банком ознак можливих порушень суб’єктами вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (з урахуванням обмежень, встановлених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" ).
2. Форма надання Інформації, визначеної в пункті 1 розділу II цього Порядку, спосіб її передавання, структура та склад реквізитів визначаються на підставі угоди, укладеної між Держфінмоніторингом і Національним банком.
3. Інформація, що надана Національному банку Держфінмоніторингом, використовується в службових цілях під час здійснення нагляду за додержанням суб’єктами вимог законодавства України і не може бути розголошена третім особам.
III. Терміни надання інформації
Держфінмоніторинг надає Національному банку визначену інформацію:
відповідно до абзаців другого - четвертого пункту 1 розділу II цього Порядку - щомісяця до 10 числа місяця, що настає за звітним місяцем;
відповідно до абзацу п’ятого пункту 1 розділу II цього Порядку - не пізніше 5 робочих днів з дня виявлення таких ознак;
відповідно до абзацу шостого пункту 1 розділу II цього Порядку - протягом 10 календарних днів з дня надходження запиту.
Директор
Департаменту забезпечення
координаційно-моніторингової
роботи



Ю. Конюшенко