• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаємодії Державної авіаційної служби з правоохоронними органами з питань забезпечення безпеки цивільної авіації

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 26.06.2019 № 550
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 26.06.2019
  • Номер: 550
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 26.06.2019
  • Номер: 550
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 червня 2019 р. № 550
Київ
Про затвердження Порядку взаємодії Державної авіаційної служби з правоохоронними органами з питань забезпечення безпеки цивільної авіації
Відповідно до частини другої статті 19 Повітряного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок взаємодії Державної авіаційної служби з правоохоронними органами з питань забезпечення безпеки цивільної авіації, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у тримісячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 червня 2019 р. № 550
ПОРЯДОК
взаємодії Державної авіаційної служби з правоохоронними органами з питань забезпечення безпеки цивільної авіації
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії Державіаслужби з правоохоронними органами з метою вжиття заходів до забезпечення безпеки цивільної авіації.
2. Формами взаємодії Державіаслужби з правоохоронними органами є: організація взаємного інформування, планування і проведення спільних заходів щодо виявлення, припинення і попередження правопорушень у галузі цивільної авіації, надання допомоги правоохоронними органами державним інспекторам та особам, уповноваженим на проведення перевірок, у виконанні ними службових обов’язків щодо інспектування і перевірок та припинення незаконних дій осіб, які перешкоджають виконанню зазначених обов’язків.
3. Взаємодія Державіаслужби з правоохоронними органами здійснюється за такими напрямами діяльності:
обмін інформацією щодо суб’єктів авіаційної діяльності, які створили або можуть створити загрозу безпеці польотів та умови для правопорушень у галузі цивільної авіації, з метою запобігання таким правопорушенням;
оперативне реагування на повідомлення про дії юридичних та/або фізичних осіб, що можуть спричинити загрозу безпеці польотів;
надання правоохоронними органами допомоги державним інспекторам та особам, уповноваженим на проведення перевірок, у виконанні ними службових обов’язків.
4. Державіаслужба в рамках взаємодії з правоохоронними органами в межах повноважень:
інформує правоохоронні органи про виявлені факти правопорушень у галузі цивільної авіації або отриману про них інформацію;
надає консультативну допомогу щодо визначення та ідентифікації правопорушень, пов’язаних з використанням повітряного простору України, провадженням діяльності на приаеродромних територіях, які впливають на безпеку авіації, а також розробленням, виготовленням, ремонтом та експлуатацією авіаційної техніки, провадженням господарської діяльності в галузі цивільної авіації, аеронавігаційного обслуговування, забезпеченням безпеки авіації;
надає правоохоронним органам за їх зверненням інформацію стосовно місцезнаходження, номерів засобів зв’язку, адрес електронної пошти структурних підрозділів Державіаслужби та/або державних інспекторів, осіб, уповноважених на проведення перевірок. У разі зміни зазначеної інформації у тижневий строк повідомляє про це правоохоронні органи.
5. Правоохоронні органи в рамках взаємодії в межах повноважень:
інформують Державіаслужбу про виявлені факти правопорушень у галузі цивільної авіації або отриману про них інформацію;
за зверненням державних інспекторів або осіб, уповноважених на проведення перевірок, Державіаслужби надають допомогу у виконанні ними службових обов’язків;
надають Державіаслужбі за її зверненням інформацію стосовно місцезнаходження, номерів засобів зв’язку, адрес електронної пошти посадових осіб правоохоронних органів, які здійснюють свої повноваження у взаємодії з Державіаслужбою відповідно до пункту 3 цього Порядку. У разі зміни зазначеної інформації правоохоронні органи у тижневий строк повідомляють про це Державіаслужбу. Рішення щодо обсягу інформації про посадових осіб правоохоронного органу, яка може бути надана Державіаслужбі, визначається керівництвом правоохоронного органу у порядку, встановленому законом.
6. Спільні з правоохоронними органами перевірки проводяться у разі виявлення фактів або отримання інформації щодо скоєння правопорушень у галузі цивільної авіації, яка надійшла до Державіаслужби та/або правоохоронних органів.
Уповноважені особи Держприкордонслужби беруть участь у проведенні перевірок у межах контрольованих прикордонних районів, а за потреби - в межах територій областей України, прилеглих до державного кордону або до узбережжя моря, яке охороняється органами Держприкордонслужби.
7. У разі виявлення факту правопорушення в галузі цивільної авіації державний інспектор або особа, уповноважена на проведення перевірок, здійснює заходи щодо припинення правопорушення шляхом складення протоколу та у разі перешкоджання виконанню службових обов’язків звертається до правоохоронного органу.
Правоохоронний орган, отримавши інформацію щодо необхідності надання допомоги державним інспекторам або особам, уповноваженим на проведення перевірок, під час виконання ними службових обов’язків надсилає до місця правопорушення сили та засоби, діє в межах повноважень, визначених законом.
8. У разі виявлення представником правоохоронних органів факту правопорушення в галузі цивільної авіації, скоєного юридичними та/або фізичними особами, він інформує про це Державіаслужбу, отримує консультативну допомогу щодо визначення та ідентифікації правопорушення, діє в межах повноважень, визначених законом.
Отримавши інформацію від правоохоронних органів про виявлений факт правопорушення в галузі цивільної авіації, Державіаслужба діє в межах повноважень, визначених законом.
9. Державні інспектори або особи, уповноважені на проведення перевірок, представники правоохоронних органів під час проведення заходів щодо припинення адміністративних, кримінальних правопорушень та правопорушень у галузі цивільної авіації діють у межах повноважень, визначених законом.
10. Державіаслужба здійснює збір, накопичення та актуалізацію інформації щодо виявлених нею правопорушень у галузі цивільної авіації, в тому числі адміністративних правопорушень.
Надання інформації правоохоронним органам здійснюється Державіаслужбою відповідно до законодавства, в тому числі із застосуванням електронних засобів зв’язку.