• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України”

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Розпорядження, Форма типового документа, Порядок від 08.05.2019 № 378
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Розпорядження, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 08.05.2019
  • Номер: 378
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Розпорядження, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 08.05.2019
  • Номер: 378
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 травня 2019 р. № 378
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 410 від 28.04.2023 № 1342 від 19.12.2023 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України", що додається.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 82


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 травня 2019 р. № 378
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України"
( У тексті Порядку слово "Мінрегіон" у всіх відмінках замінено словом "Мінінфраструктури" згідно з Постановою КМ № 410 від 28.04.2023 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 3101680 "Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України" (далі - бюджетні кошти), для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (далі - Програма), що фінансуються відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України"), ратифікованої Законом України від 22 квітня 2015 р. № 346-VIII (далі - Фінансова угода).
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1342 від 19.12.2023 )
Джерелом формування бюджетних коштів за спеціальним фондом є кошти позики Європейського інвестиційного банку, залучені Україною відповідно до Фінансової угоди.
( Абзац третій пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ № 1342 від 19.12.2023 )
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінінфраструктури.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів є державні підприємства, установи, організації виключно державної форми власності, які є кінцевими бенефіціарами Програми (далі - кінцеві бенефіціари).
3. Кошти спеціального фонду державного бюджету спрямовуються на реалізацію проектів в рамках Програми у визначених Фінансовою угодою секторах, зокрема секторах "розселення/житло" та "громадські будівлі". Переліки зазначених проектів затверджуються головним розпорядником бюджетних коштів.
( Абзац другий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 1342 від 19.12.2023 )
Бюджетні кошти спеціального фонду не використовуються для сплати податків, зборів та митних платежів.
Кінцеві бенефіціари забезпечують співфінансування проектів за власний рахунок у тій частині, що не покривається бюджетними коштами спеціального фонду.
( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1342 від 19.12.2023 )
4. Використання бюджетних коштів спеціального фонду здійснюється з дотриманням умов Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Програми, а також відповідно до угод про передачу коштів позики, укладених відповідно до Фінансової угоди.
5. Бюджетні кошти надаються за таких умов:
1) об’єкти, зокрема житлового фонду, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, залишаються у державній власності та використовуються за цільовим призначенням не менше 20 років з дати завершення впровадження проекту;
( Підпункт 2 пункту 5 виключено на підставі Постанови КМ № 1342 від 19.12.2023 )
3) замовниками будівництва забезпечено під час розроблення проектної документації для реалізації проектів, що пов’язані з будівництвом (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
4) видатки, пов’язані з фінансуванням капітального будівництва, здійснюються за умови наявності затверджених проектів будівництва відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
6. Кредитні кошти в рамках Програми перераховуються Європейським інвестиційним банком за заявками на їх вибірку, оформленими відповідно до положень Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Програми, на рахунок Мінфіну в АТ "Укрексімбанк", відкритий для виконання Програми (далі - рахунок для одержання коштів).
Для кожної з угод про передачу коштів позики Мінфін відкриває в АТ "Укрексімбанк" рахунки для реалізації проектів (далі - проектні рахунки), на які перераховуються кошти для відповідних проектів з рахунка для одержання коштів.
Кредитні кошти, перераховані з проектного рахунка, вважаються коштами, що надані з державного бюджету головним розпорядником бюджетних коштів через кінцевого бенефіціара виконавцям робіт чи послуг у день перерахування коштів у національній валюті або у сумі гривневого еквіваленту перерахованих валютних коштів, розрахованого за офіційним курсом Національного банку на день їх перерахування.
7. Розрахунок кінцевих бенефіціарів з постачальниками товарів (виконавцями робіт або послуг) здійснюється шляхом перерахування коштів з проектного рахунка кінцевого бенефіціара відповідно до договорів, що укладаються у рамках проектів, з подальшим відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності.
Заявки на перерахування коштів підписуються:
з рахунка для одержання коштів - уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника бюджетних коштів;
з проектного рахунка - уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника бюджетних коштів та відповідного кінцевого бенефіціара.
8. Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на погашення штрафних санкцій та/або пені, що нараховується за порушення умов договорів, та на витрати, пов’язані з перерахуванням та конвертацією коштів за рахунком для одержання коштів та проектними рахунками.
9. Витрати, пов’язані з перерахуванням та конвертацією коштів за рахунком для одержання коштів та проектними рахунками, несуть кінцеві бенефіціари.
10. Головний розпорядник бюджетних коштів з метою відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів у частині здійснення надходжень і видатків державного бюджету подає Казначейству зведене розпорядження за формою згідно з додатком.
Казначейство забезпечує відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів операцій у частині надходжень і видатків державного бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації у національній валюті або у відповідному гривневому еквіваленті євро.
11. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до вимог Фінансової угоди, керівних настанов Європейського інвестиційного банку з питань закупівель та Закону України "Про публічні закупівлі".
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться в установленому законодавством порядку.
12. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Кінцеві бенефіціари подають щомісяця до 20 числа Мінінфраструктури звіти про використання бюджетних коштів у розрізі проектів.
15. Мінінфраструктури подає щомісяця до 25 числа Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за формою, встановленою Мінфіном.
16. У разі недотримання кінцевим бенефіціаром умов Фінансової угоди, угоди про передачу коштів позики і цього Порядку відповідний кінцевий бенефіціар повертає суму коштів, спрямовану на фінансування проекту, до державного бюджету відповідно до законодавства та укладених договорів.
Додаток
до Порядку
ЗВЕДЕНЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 410 від 28.04.2023, № 1342 від 19.12.2023 )