КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 листопада 2019 р. № 937 Київ |
Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва
Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва, що додаються.
Прем'єр-міністр України | О.ГОНЧАРУК |
Інд. 55 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 листопада 2019 р. № 937
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва (далі - субвенція), передбаченої Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" .
2. У цих Порядку та умовах терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України та Законі України "Про транскордонне співробітництво" .
3. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
4. Проекти транскордонного співробітництва можуть подаватися до Мінрегіону облдержадміністраціями, що визначені як замовники відповідних проектів у додатку 2 до Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 554 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 69, ст. 2330).
5. Субвенція надається для реалізації проектів транскордонного співробітництва, визначених у додатку 2 до Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки , що перебувають на стадії реалізації, а також не були реалізовані або були реалізовані частково (далі - проекти), за умови наявності відповідної документації, визначеної пунктами 8 та 9 цих Порядку та умов.
6. Умовами надання субвенції є:
1) наявність документації, визначеної пунктами 8 та 9 цих Порядку та умов;
2) спрямування такої субвенції на створення, приріст або оновлення основних фондів комунальної форми власності;
3) неперевищення обсягу коштів з державного бюджету, що спрямовується на реалізацію проекту, загального розміру субвенції на поточний рік;
4) співфінансування у розмірі не менше 10 відсотків загального обсягу фінансування проекту за рахунок коштів місцевого бюджету та/або інших джерел, не заборонених законом;
5) співфінансування в рамках програм міжнародної технічної допомоги;
6) погодження поданого проекту спеціально утвореною для його розгляду при Мінрегіоні комісією (далі - комісія).
У разі коли загальний обсяг необхідного фінансування з державного бюджету проектів, поданих відповідно до пунктів 8 та 9 цих Порядку та умов, на поточний рік перевищує розмір субвенції, пріоритет для фінансування надається проектам, у яких рівень співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів та програм міжнародної технічної допомоги вищий.
Рівень співфінансування визначається шляхом відсоткового співвідношення обсягів фінансування проектів за рахунок коштів місцевих бюджетів та програм міжнародної технічної допомоги до загального обсягу фінансування проекту на поточний рік.
7. Перелік проектів, видатки на які здійснюватимуться за рахунок коштів субвенції, формується комісією на основі поданих відповідними облдержадміністраціями проектів з дотриманням умов, визначених пунктом 6 цих Порядку та умов.
8. Облдержадміністрації протягом п’яти робочих днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 р. № 937 "Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва" можуть подавати проекти до Мінрегіону шляхом надсилання листа, до якого додається така документація:
паспорт проекту та бізнес-план, складені відповідно до Порядку підготовки проектів (програм) транскордонного співробітництва, які можуть бути включені до державної програми розвитку транскордонного співробітництва, затвердженого наказом Мінекономіки від 3 червня 2005 р. № 158;
лист центрального органу виконавчої влади, що формує державну політику у відповідній сфері, залежно від виду проекту, який планується реалізувати, разом з висновками щодо його актуальності та доцільності фінансування;
документи, що підтверджують співфінансування проекту за рахунок коштів місцевого бюджету та в рамках програм міжнародної технічної допомоги.
9. Для проектів, які передбачають будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), відповідними облдержадміністраціями також подаються:
зведений кошторисний розрахунок;
звіт за результатами експертизи проектів будівництва;
акт (наказ, розпорядження, рішення) про затвердження проектної документації відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674);
документи щодо форми власності для об’єктів будівництва.
10. Комісією протягом п’яти робочих днів після закінчення строку подання проектів розглядається подана облдержадміністраціями відповідна документація, проводиться аналіз щодо її відповідності цим Порядку та умовам і формується перелік проектів для реалізації за рахунок коштів субвенції.
11. У разі коли проект подано з порушенням цих Порядку та умов, такий проект повертається відповідному суб’єкту подання із супроводжувальним листом, в якому зазначаються підстави повернення.
12. У разі коли загальний обсяг необхідного фінансування з державного бюджету проектів, поданих відповідно до пунктів 8 та 9 цих Порядку та умов, на поточний рік перевищує розмір субвенції, розподіл субвенції здійснюється на основі прийнятих у встановленому порядку рекомендацій комісії.
Порядок роботи комісії встановлюється Мінрегіоном.
13. Після погодження комісією переліку проектів для реалізації за рахунок коштів субвенції Мінрегіон подає Кабінетові Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу у 2019 році субвенції.
Розподіл субвенції здійснюється Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету відповідно до частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України .
14. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюються відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
15. Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок коштів субвенції об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 34, ст. 916) та Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
16. Казначейство:
перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 p., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), та Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. № 1407;
інформує щомісяця Мінрегіон, Мінфін та Мінекономіки про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів, а також об’єктів та заходів, що фінансуються за її рахунок.
17. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок коштів субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
18. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
19. Облдержадміністрації, яким надано субвенцію для реалізації проектів відповідно до цих Порядку та умов, подають щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, Мінрегіону і Мінфіну інформацію про використання субвенції в розрізі проектів, що реалізуються за її рахунок.
20. Мінрегіон подає до 25 січня року, що настає за звітним періодом, Мінфіну та Мінекономіки інформацію про використання субвенції у розрізі проектів.
21. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.