• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого переказу

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 16.08.2019 № 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.08.2019
  • Номер: 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.08.2019
  • Номер: 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.08.2019 N3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого переказу та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення Товариство є небанківською фінансовою установою та здійснює діяльність з приймання готівки для подальшого переказу, у тому числі з використанням електронних грошей.
Чи потрібно застосовувати РРО суб’єктам господарювання (транспортним компаніям) при отриманні від Товариства безготівкових коштів, перерахованих з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, за надані послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом, якщо такі кошти сплачені споживачами на користь суб’єктів господарювання (транспортних компаній) через платіжні пристрої Товариства з використанням електронних платіжних засобів та/або з використанням електронних грошей?
Чи потрібно застосовувати РРО Товариству при перерахуванні суб’єктам господарювання (транспортним компаніям) безготівкових коштів, перерахованих з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, за надані послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом, якщо такі кошти сплачені споживачами на користь суб’єктів господарювання (транспортних компаній) через платіжні пристрої Товариства з використанням електронних платіжних засобів та/або з використанням електронних грошей?
Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.
Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону N 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Разом з тим пунктом 2 статті 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС.
Також застосування РРО є не обов’язковим у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку).
Отже, при здійсненні операцій по перерахуванню з розрахункового рахунку Товариства на розрахунковий рахунок суб’єктів господарювання (транспортних компаній) безготівкових коштів за надані суб’єктами господарювання (транспортними компаніями) послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом, якщо такі кошти сплачені споживачами на користь суб’єктів господарювання (транспортних компаній) через платіжні пристрої Товариства з використанням електронних платіжних засобів та/або з використанням електронних грошей, РРО можна не застосовувати як Товариству, так і транспортним компаніям.
Водночас, при отриманні коштів від споживачів за послуги з перевезення пасажирів міським та/або приміським транспортом у спосіб, зазначений у зверненні, Товариство зобов’язане застосовувати РРО відповідно до вимог статті 3 Закону N 265.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.