• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів"

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 23.05.2019 № 2329/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 23.05.2019
  • Номер: 2329/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 23.05.2019
  • Номер: 2329/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
23.05.2019 N 2329/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), розглянула лист про надання податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) та повідомляє таке.
Товариство повідомило, що для потреб власного виробництва закуповує паливо для реактивних двигунів, яке використовується для заправки літаків, котрі належать Товариству, для випробувань усіх типів двигунів, вертолітних редукторів, а також у якості протирки та консервації деталей в основному виробництві. Паливо розміщено у декількох відокремлених та віддалених один від одного складів для зберігання пального, яке використовується для власного споживання. Паливо зберігається в декількох резервуарах загальною ємністю більше 200 м-3та використовується в кількості більше 1000 м-3за календарний рік. Паливо закуповується у постачальників, котрі є платниками акцизного податку.
У зв'язку з цим, Товариство запитує:
Чи необхідно Товариству, яке має різні власні місця зберігання палива для реактивних двигунів, реєструвати ці місця зберігання як один акцизний склад або окремі акцизні склади та чи буде при цьому Товариство вважатися платником акцизного податку?
Чи потрібно Товариству місця зберігання палива, реєструвати як акцизні склади?
Законом України N 2628 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481). Зазначені зміни набирають чинності з 1 липня 2019 року.
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (в редакції з 01.07.2019 р.) (далі - Кодекс) акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Відповідно до пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Отже, враховуючи той факт, що Товариство отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів, місця зберігання пального Товариства підпадають під визначення акцизний склад, а Товариство вважається розпорядником акцизного складу в розумінні Закону N 2628 та Кодексу.
Чи необхідно Товариству отримувати ліцензії на місця зберігання палива, котре закуповується для заправлення власного автомобільного транспорту та зберігається на підприємстві у власних резервуарах?
Чи необхідно Товариству отримувати ліцензію на власні місця зберігання палива для реактивних двигунів, яке використовується для власних потреб?
Чи необхідно Товариству отримувати ліцензію на місця зберігання палива для реактивних двигунів, якщо резервуари для зберігання палива є орендовані?
Відповідно до ст. 1 Закону N 481 зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик, а місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Згідно зі ст. 15 Закону N 481 зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Зважаючи на інформацію, зазначену в запиті, Товариству необхідно отримати ліцензію на зберігання пального, відповідно до вимог Закону N 481 (зі змінами).
Відповідно до пп. 14.1.212. п. 14.1 ст. 14 Кодексу:
Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам.
Поняття "реалізація спирту етилового" застосовується виключно для суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва спирту етилового.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробникам;
при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.
Чи потрібно Товариству місце зберігання спиртів та спиртовмісних рідин, які зберігаються у тарі виробника, оформлювати як акцизний склад?
Чи потрібно Товариству місце зберігання спиртів та спиртовмісних рідин, які зберігаються у власній тарі Товариства оформляти як акцизний склад?
У розумінні пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу місця зберігання спирту етилового є акцизним складом, як було зазначено вище.
Згідно п. 230.1 ст. 230 Податкового Кодексу України в редакції з 01.07.2019 р.:
акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
усі розташовані на акцизних складах витратоміри-лічильники спирту етилового у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
усі акцизні склади - у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Згідно з частиною третьої статті 5 Господарського кодексуУкраїни суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.