• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо отримання Довідки податкового резидента України, визначення доходу платника єдиного податку третьої групи - юридичної особи

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 13.11.2018 № 4799/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 13.11.2018
  • Номер: 4799/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 13.11.2018
  • Номер: 4799/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
13.11.2018 N 4799/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Щодо отримання Довідки податкового резидента України, визначення доходу платника єдиного податку третьої групи - юридичної особи
Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо надання податкової консультації, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. та запитує (1) про процедуру отримання Довідки податкового резидента України (далі - Довідка) з метою застосування ст. 12 Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків (далі - Угода), чи існують заборони, обмеження для Товариства для отримання зазначеної Довідки, (2) яка ставка податку та база оподаткування застосовується у випадку отримання прибутку (у вигляді роялті за використання програмного забезпечення) від юридичної особи (резидента Російської Федерації) за ліцензійним договором.
1. Порядок надання та форма довідки, що підтверджує статус податкового резидента України, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 12.04.2002 р. N 173 (далі - наказ N 173).
Підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено поняття "резиденти". Зокрема, резидентами є юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами.
Угода, яку ратифіковано Верховною Радою України 06.10.1995 р. ( Закон України N 369/95-ВР), є чинною в українсько-російських податкових відносинах з 03.08.1999 р.
Угода застосовується до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав (ст. 1 Угоди).
Відповідно до пп. 1, 2 ст. 2 Угоди її положення поширюються на податки на доходи і майно, що стягуються відповідно до законодавства Договірної Держави, незалежно від способу їх стягнення. Податками на доход і майно вважаються всі податки, що стягуються із загальної суми доходу та вартості майна або з елементів доходу, включаючи податки на доходи від відчужування рухомого і нерухомого майна і податки на загальну суму заробітної плати і інших винагород, сплачуваних будь-якою особою.
У п. 3 ст. 2 Угоди вказані податки, на які поширюється її дія, а п. 4 ст. 2 Угоди встановлено, що ця Угода поширюється також на будь-які подібні або по суті аналогічні податки, які будуть стягуватись однією з Договірних Держав після дати підписання цієї Угоди в доповнення або замість існуючих податків.
Отже, для цілей застосування Угоди Товариство, яке є платником єдиного податку третьої групи і отримує доходи з джерел за межами України, може отримати довідку, що підтверджує статус податкового резидента України, відповідно до наказу N 173.
2. Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 293 Кодексу (пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу).
Врахування витрат при визначенні доходу платника єдиного податку Кодексом не передбачено.
Роялті, отримані резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, визначені Кодексом як дохід, отриманий з джерел за межами України (пп. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Доходи, отримані резидентом України (крім фізичних осіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі (п. 13.1 ст. 13 Кодексу).
Водночас, пунктом 3.2 Кодексу передбачено, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Статтею 12 Угоди передбачено, що доходи від авторських прав і ліцензій (роялті) (визначення яких наведено у п. 3 цієї статті), можуть оподатковуватись у Договірній Державі, в якій вони виникають і відповідно до законодавства цієї Держави, але податок, що сплачується, не може перевищувати 10 відсотків загальної суми доходів.
Таким чином, при виплаті резиденту України роялті вони можуть бути оподатковані в Російської Федерації (у порядку, встановленому податковим законодавством цієї країни), але якщо одержувач (резидент України) фактично має право на отримання таких роялті, податок, що стягується в Російській Федерації, не повинен перевищувати 10 відсотків загальної суми роялті.
Відповідно до п. 1 ст. 22 Угоди якщо резидент однієї Договірної Держави одержує доход або володіє майном у другій Договірній Державі, які відповідно до положень цієї Угоди можуть оподатковуватись у другій Державі, сума податку на цей доход або майно, сплачена в цій другій Державі, підлягає вирахуванню з податку, який стягується з такого резидента стосовно такого доходу або майна в першій згаданій Державі. Ці вирахування, проте, не будуть перевищувати суму податку першої Держави на такий доход або майно, нарахованого відповідно до її податкового законодавства і правил.
Таким чином, відповідно до положень ст. 22 Угоди податок, стягнутий резидентом Росії при виплаті доходів із джерелом їх походження з Російської Федерації резиденту України, повинен зараховуватись в Україні під час розрахунку бази оподаткування резидента України, у сумі, яка не повинна перевищувати суму податку, розраховану за законодавством України.
З метою усунення подвійного оподаткування пп. 13.4, 13.5 ст. 13 Кодексу визначено, що суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими Кодексом. Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Отже, роялті, отримані Товариством від резидента Російської Федерації, включаються до складу доходу Товариства з урахуванням податків та зборів, сплачених за межами України, за наявності довідки про суму сплаченого податку та збору, легалізованої відповідно до законодавства.
Визначена сума доходу оподатковується на загальних підставах за ставкою 5 відсотків.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.