• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо можливості надання у формі електронного документа довідки про підтвердження статусу податкового резидента Російської Федерації для цілей застосування українсько-російської Угоди про уникнення подвійного оподаткування

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 14.06.2018 № 2624/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 14.06.2018
  • Номер: 2624/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 14.06.2018
  • Номер: 2624/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.06.2018 N 2624/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості надання у формі електронного документа довідки про підтвердження статусу податкового резидента Російської Федерації для цілей застосування українсько-російської Угоди про уникнення подвійного оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до п. 103.4 ст. 103 Кодексу підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 і 103.6 цієї статті, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.
Пунктом 103.5 ст. 103 Кодексу встановлено, що довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.
Згідно з висновком Міністерства юстиції України (лист від 21.01.2006 р. N 26-53/7) документи податкових установ іноземних держав, які є учасниками договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, на територіях Договірних Сторін повинні прийматися без будь-якого додаткового засвідчення.
Україна і Російська Федерація є учасницями чинної Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 р.
Отже, довідки, що підтверджують статус податкового резидента Російської Федерації, видані компетентним органом Російської Федерації на паперових носіях (з підписом та печаткою), не потребують будь-якого додаткового засвідчення (консульської легалізації або завірення апостилем) для цілей застосування ст. 103 Кодексу.
За повідомленням Федеральної податкової служби Російської Федерації (далі - ФПС Росії) з 16.01.2018 р. на офіційному сайті ФПС Росії (www.nalog.ru) діє електронний сервіс "Підтвердження статусу податкового резидента Російської Федерації". Вказаний сервіс дозволяє заявнику одержати документ, яким підтверджується статус податкового резидента Російської Федерації (далі - довідка резидентства РФ), в електронній формі. У той же час за бажанням заявника довідка резидентства РФ може бути видана на паперовому носії. У цьому випадку документ буде містити підпис особи, уповноваженої підписувати довідку резидентства РФ, та печатку уповноваженого органу, який видав цю довідку.
На даний час питання щодо використання для цілей ст. 103 Кодексу довідок резидентства РФ, виданих компетентним органом Російської Федерації в електронній формі, не врегульовано.
Враховуючи зазначене, підставою для застосування положень українсько-російської Угоди про уникнення подвійного оподаткування є довідка резидентства РФ, видана на паперовому носії.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).