• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форми звітності № 1-ОПС (річна) „Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування” та Інструкції щодо її заповнення

Міністерство соціальної політики України | Наказ, Інструкція, Форма, Звіт від 15.06.2017 № 994
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма, Звіт
  • Дата: 15.06.2017
  • Номер: 994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма, Звіт
  • Дата: 15.06.2017
  • Номер: 994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.06.2017 № 994
Зареєстровано у Міністерстві
юстиції України
13 липня 2017 р.
за № 856/30724
Про затвердження форми звітності № 1-ОПС (річна) "Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" та Інструкції щодо її заповнення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 788 від 22.05.2019 )
Відповідно до статті 35 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" з метою удосконалення інформаційної бази стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у зв’язку з проведенням у Донецькій та Луганській областях антитерористичної операції, а також із тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) форму звітності № 1-ОПС (річна) "Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування";
2) Інструкцію щодо заповнення форми звітності № 1-ОПС (річна) "Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування".
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 26 січня 2012 року № 35 "Про затвердження форми звітності № 1-ОПС (річна) "Звіт про кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 лютого 2012 року за № 243/20556.
3. Департаменту захисту прав дітей та усиновлення (Р. Колбаса) подати цей наказ в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції С. Устименка.
МіністрА. Рева
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби
статистики України



І. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
15.06.2017 № 994
Форма № 1-ОПС
(річна)
ЗВІТНІСТЬ
Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
Директор Департаменту
захисту прав дітей
та усиновлення


Р. Колбаса
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
15.06.2017 № 994
Зареєстровано у Міністерстві
юстиції України
13 липня 2017 р.
за № 856/30724
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності № 1-ОПС (річна) "Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування"
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція, розроблена відповідно до Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" , визначає порядок заповнення форми звітності № 1-ОПС (річна) "Звіт про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" (далі - Звіт).
2. Звіт щороку складається службами у справах дітей районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад і подається уповноваженому органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері сім’ї та дітей, службам у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій не пізніше ніж 25 січня року, наступного за звітним періодом.
3. Уповноважений орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері сім’ї та дітей, служби у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій подають Звіт Міністерству соціальної політики України не пізніше ніж 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
4. Текстова частина Звіту заповнюється українською мовою. Звіт підписується керівником та виконавцем і скріплюється печаткою установи, що його складає.
5. У Звіті повинні бути вказані всі показники. За відсутності показника ставиться риска.
6. Звіт заповнюється чітко та розбірливо. Виправлення підтверджуються підписом керівника.
7. Звітний період - календарний рік, який розпочинається 01 січня і триває до 31 грудня включно.
8. Електронна частина Звіту формується автоматично засобами Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти" (далі - ЄІАС "Діти") з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації. Електронний звіт підтверджується виконавцем, на якого покладено функцію підтвердження електронної звітності в ЄІАС "Діти", не пізніше ніж 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Визначена цим пунктом процедура обміну відомостями діє до організації електронної інформаційної взаємодії відповідних інформаційних ресурсів відповідно до Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 357.
( Розділ I доповнено новим пунктом 8 згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 788 від 22.05.2019 )
II. Заповнення розділу І "Облік дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування"
1. У цьому розділі зазначаються дані про загальну кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з тих, що перебувають на первинному обліку дітей, які залишились без піклування батьків, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (далі - первинний облік), про набуття статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, та про втрату відповідного статусу протягом року.
2. У рядку 01 - дані станом на початок року. У зазначеному рядку враховується тільки категорія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на первинному обліку. До такої категорії дітей належать діти, над якими встановлено опіку, піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (школах-інтернатах, дитячих будинках, будинках дитини тощо), а також ті, які тимчасово влаштовані в заклади соціального захисту дітей, сім’ї громадян і стосовно яких прийнято рішення про надання їм статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Ці дані дорівнюють даним рядка 13 розділу І Звіту за попередній рік.
3. У рядку 02 - кількість дітей, які мають статус дитини-сироти (із кількості дітей, зазначеної в рядку 01).
4. У рядку 03 - дані про дітей, стосовно яких протягом року прийнято рішення про надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. У зазначений рядок також заносяться дані щодо дітей, статус яких поновлено у зв’язку зі скасуванням усиновлення або визнанням його недійсним.
Якщо діти, які станом на 31 грудня попереднього звітного року мали підстави для набуття статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, а рішення про надання відповідного статусу не було прийнято, і якщо такі діти були враховані у загальній кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на кінець попереднього звітного року, дані про них не вносяться в рядок 03. Якщо такі діти не були враховані в загальній кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на кінець попереднього звітного року, дані про них зазначаються в рядку 03 як про таких, стосовно яких прийнято рішення про набуття статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
5. У рядку 04 - кількість дівчат, із числа дітей, стосовно яких протягом року прийнято рішення про надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (із кількості дітей, зазначеної в рядку 03)
6. У рядку 05 - кількість дітей, знятих з первинного обліку протягом року на підставах, передбачених пунктом 20 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 (далі - Порядок), у зв’язку з:
поверненням дитини на виховання до батьків або до одного з них на підставах, передбачених пунктом 27 Порядку ;
усиновленням дитини;
досягненням дитиною повноліття;
набуттям дитиною чи наданням їй повної цивільної дієздатності на підставах, передбачених частиною другою статті 34 та частинами першою - третьою статті 35 Цивільного кодексу України ;
смертю дитини;
іншим (вказуються дані про дітей, які перебували на первинному обліку одночасно в кількох службах у справах дітей. При цьому дитина залишається на первинному обліку за місцем набуття статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування).
Сума даних, зазначених у рядках 07–12, дорівнює даним рядка 05.
7. У рядку 06 - кількість дівчат з числа дітей, знятих з первинного обліку протягом року (із кількості дітей, зазначеної в рядку 05).
8. У рядку 13 - кількість дітей, які перебувають на первинному обліку як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, на кінець року. Дані рядка 13 повинні дорівнювати сумі даних рядків 01 і 03, від якої віднімаються дані рядка 05.
9. У рядку 14 - кількість дівчат із числа дітей, які перебувають на первинному обліку як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, на кінець року (із кількості дітей, зазначеної в рядку 13).
10. У рядку 15 - кількість дітей, які мають статус дитини-сироти (із кількості дітей, зазначеної в рядку 13).
11. У рядках 16–23 - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку, на кінець року (із кількості дітей, зазначеної в рядку 13), за формою їх влаштування, у тому числі тимчасовою. Сума даних рядків 16–23 дорівнює даним рядка 13.
У цьому пункті та у Звіті в цілому під медичними, навчальними, виховними закладами, іншими закладами або установами, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, слід розуміти будинки дитини, дитячі будинки та загальноосвітні школи-інтернати для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; загальноосвітні школи-інтернати та загальноосвітні санаторні школи-інтернати; спеціальні загальноосвітні школи-інтернати для дітей, які потребують корекції фізичного та / або розумового розвитку; навчально-реабілітаційні центри, навчально-виховні комплекси, дитячі будинки-інтернати І–ІV профілів системи соціального захисту населення.
ІІІ. Заповнення розділу ІІ "Інформація про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, переміщених із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження і на тимчасово окупованій території України"
1. У цьому розділі зазначаються дані про загальну кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з тих, що перебували на первинному обліку служб у справах дітей із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (Донецька та Луганська обл.), і на тимчасово окупованій території України, але проживають в інших регіонах України, а також дані про втрату відповідного статусу такими дітьми протягом року.
2. У рядку 01 наводяться дані на початок року. У зазначеному рядку враховується тільки категорія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебували на первинному обліку служб у справах дітей населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (Донецька та Луганська обл.), і тимчасово окупованій території України, та проживають в інших регіонах України.
До цієї категорії належать діти, над якими встановлено опіку, піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (школах-інтернатах, дитячих будинках, будинках дитини тощо), а також тимчасово влаштовані в заклади соціального захисту дітей, сім’ї громадян і стосовно яких прийнято рішення про надання їм статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
3. У рядку 02 - кількість дітей, які мають статус дитини-сироти (із кількості дітей, зазначеної в рядку 01).
4. У рядках 03-10 - кількість дітей із числа, зазначеного в рядку 01, за формою влаштування, у тому числі тимчасовою.
Сума даних рядків 3-10 повинна дорівнювати даним рядка 01.
5. У рядку 11 зазначаються дані про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на первинному обліку служб у справах дітей із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (Донецька та Луганська обл.), і на тимчасово окупованій території України, та прибули в регіон протягом року.
6. У рядку 12 - кількість дітей, які перебували на первинному обліку служб у справах дітей із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (Донецька та Луганська обл.), і на тимчасово окупованій території України, що прибули до регіону, але втратили статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом року на підставах, передбачених пунктом 20 Порядку , у зв’язку із: поверненням дитини на виховання до батьків або до одного з них на підставах, передбачених пунктом 27 Порядку ; усиновленням дитини; досягненням дитиною повноліття; набуттям дитиною чи наданням їй повної цивільної дієздатності на підставах, передбачених частиною другою статті 34 та частинами першою - третьою статті 35 Цивільного кодексу України ; смертю дитини, іншим. Сума даних рядків 13-18 дорівнює даним рядка 12.
7. У рядку 19 - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на первинному обліку служб у справах дітей населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (Донецька та Луганська обл.), і на тимчасово окупованій території України, але виїхали з регіону протягом року.
8. У рядку 20 - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що прибули з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (Донецька та Луганська обл.), і на тимчасово окупованій території України, де перебували на первинному обліку служб у справах дітей та проживають на території регіону на кінець року.
Дані рядка 20 дорівнюють сумі даних рядків 01 і 11, від якої віднімаються дані рядків 12 і 19.
У рядку 21 - кількість дітей, які мають статус дитини-сироти (із кількості дітей, зазначеної в рядку 20).
9. У рядках 22-29 - кількість дітей із числа тих, інформацію про яких наведено в рядку 20, за формою їх влаштування, у тому числі тимчасовою. Сума даних рядків 22–29 - дорівнює даним рядка 20.
ІV. Заповнення розділу ІІІ "Відомості про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку, піклування"
1. У розділі ІІІ наводяться дані про загальну кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (за первинним обліком), над якими встановлено опіку, піклування на початок року та про їх рух протягом року.
2. У рядку 01 - дані про загальну кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (за первинним обліком), які перебували під опікою, піклуванням на початок року. Ці дані повинні дорівнювати даним рядка 14 розділу ІІІ Звіту за попередній рік.
3. У рядку 02 - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (за первинним обліком), над якими встановлено опіку, піклування протягом року (заповнюється службою у справах дітей за місцем їх первинного обліку).
До цього рядка включаються дані про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували під опікою, піклуванням за місцем первинного обліку дитини, за місцем проживання опікуна, піклувальника згідно із призначенням опіки чи піклування або місцем проживання дитини, якщо воно не є місцем її первинного обліку.
У рядку 03 - кількість дітей, стосовно яких прийнято рішення про встановлення опіки, піклування за місцем їх первинного обліку.
У рядку 04 - кількість дітей, стосовно яких прийнято рішення про встановлення опіки, піклування за місцем проживання опікуна, піклувальника або за місцем проживання дитини, якщо воно не є місцем її первинного обліку.
Якщо місце проживання опікуна, піклувальника або дитини співпадає з місцем її первинного обліку, дані про дитину записуються в рядок 03.
Сума даних, зазначених у рядках 03 і 04, повинна дорівнювати даним рядка 02.
4. У рядку 05 - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (за первинним обліком), стосовно яких протягом року припинено опіку, піклування.
Якщо протягом року стосовно однієї дитини прийнято рішення про встановлення над нею опіки, піклування, а потім прийнято рішення про припинення над нею опіки, піклування, така дитина враховується у рядках 02 та 05.
У рядках 06-13 (із кількості дітей, зазначеної в рядку 05) - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на первинному обліку, стосовно яких протягом року припинено опіку, піклування у зв’язку з поверненням дитини на виховання до батьків або одного з них; усиновленням дитини; смертю опікуна, піклувальника; смертю дитини; заявою опікуна, піклувальника; досягненням дитиною повноліття; набуттям дитиною чи наданням їй повної цивільної дієздатності; з інших причин. Сума даних рядків 06-13 дорівнює даним рядка 05.
5. У рядку 14 - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (за первинним обліком), які перебувають під опікою, піклуванням на кінець року. Дані рядка 14 дорівнюють сумі даних рядків 01 і 02, від якої віднімаються дані рядка 05.
6. У рядку 15 (із кількості дітей, зазначеної в рядку 14) - кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням та проживають у сім’ях родичів.
V. Заповнення розділу ІV "Відомості про усиновлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування"
1. У розділі ІV наводяться дані про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених за рішенням судових органів протягом року громадянами України та іноземцями; дані про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлення яких за рішеннями суду скасовано або визнано недійсним, та дані про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлювачів яких позбавлено батьківських прав.
2. У графі 1 - дані про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування будь-якого віку. Дані графи 1 дорівнюють сумі даних граф 2–6 за всіма рядками.
У графах 2-6 - дані про вік дитини на початок року.
У графі 2 - кількість дітей, які станом на початок року не досягли віку одного року; у графі 3 - кількість дітей, які досягли одного - двох років; у графі 4 - кількість дітей, які досягли трьох - п’яти років; у графі 5 - кількість дітей, які досягли шести - десяти років; у графі 6 - кількість дітей, які досягли 11-17 років.
3. У рядку 01 - кількість усиновлених дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування протягом року за рішенням судових органів.
Обрахунок кількості усиновлених дітей здійснюється виключно за місцем ухвалення рішення суду про усиновлення незалежно від місця походження дитини, її первинного або місцевого обліку. У зв’язку з цим дані рядка 01 цього розділу можуть не збігатися з даними рядка 08 розділу І Звіту. Дані рядка 01 обраховуються виключно за рішеннями суду, які набрали законної сили станом на кінець року. Дані рядка 01 дорівнюють сумі даних рядків 02 і 04.
4. У рядку 02 (із кількості дітей, зазначеної в рядку 01) - кількість дітей, усиновлених громадянами України, у рядку 04 (із кількості дітей, зазначеної в рядку 01) - дітей, усиновлених іноземцями.
У рядках 03 і 05 виокремлюється кількість дівчат, усиновлених громадянами України та іноземцями відповідно.
Якщо усиновлювачами є подружжя, один з якого - громадянин України, а другий - іноземець, які постійно проживають на території України, і усиновлення проводилось з урахуванням вимог, викладених у пункті 30 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905, таке усиновлення зараховується в рядок 02.
Якщо усиновлювачами є подружжя громадян України, які постійно проживають за межами України, таке усиновлення зараховується в рядок 02.
Якщо усиновлювачами є подружжя, один з якого - громадянин України, а другий - іноземець, які постійно проживають за межами України, таке усиновлення зараховується в рядок 04.
5. У рядку 06 - кількість усиновлень, які скасовані або визнані недійсними за рішеннями суду щодо дітей, які були усиновлені з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом звітного року. Дані рядка 06 дорівнюють сумі даних рядків 07 і 09.
Обрахунок кількості усиновлень, які скасовані або визнані недійсними, здійснюється виключно за місцем ухвалення рішення суду про скасування усиновлення або визнання усиновлення недійсним.
Дані рядка 06 обраховуються виключно за рішеннями суду, які набрали законної сили станом на 31 грудня звітного періоду.
У рядку 07 - кількість дітей, щодо яких скасоване або визнане недійсним усиновлення, коли усиновлювачами були громадяни України. З рядка 07 виокремлюється кількість дівчат, щодо яких скасоване або визнане недійсним усиновлення, коли усиновлювачами були громадяни України, та зазначається у рядку 08.
У рядку 09 - кількість дітей, щодо яких скасоване або визнане недійсним усиновлення, коли усиновлювачами були іноземці. З рядка 09 виокремлюється кількість дівчат, щодо яких скасоване або визнане недійсним усиновлення, коли усиновлювачами були іноземці, та зазначається у рядку 10.
Якщо усиновлювачами було подружжя, один з якого - громадянин України, а інший - іноземець, які постійно проживають на території України, дані про таке скасування усиновлення чи визнання його недійсним заносяться у рядок 07.
Якщо усиновлювачами було подружжя громадян України, які постійно проживають за межами України, дані про таке скасування усиновлення чи визнання його недійсним заносяться у рядок 07.
Якщо усиновлювачами було подружжя, один з якого - громадянин України, а інший - іноземець, які постійно проживають за межами України, дані про таке скасування усиновлення чи визнання його недійсним заносяться у рядок 09.
6. У рядку 11 - кількість дітей із числа усиновлених дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлювачів яких позбавлено батьківських прав протягом звітного року. Дані рядка 11 дорівнюють сумі даних рядків 12 і 14.
У рядку 12 зазначається кількість усиновлених громадянами України дітей, усиновлювачів яких позбавлено батьківських прав протягом звітного року. З рядка 12 виокремлюється кількість дівчат, відносно яких усиновлювачів позбавлено батьківських прав, та зазначається у рядку 13.
У рядку 14 зазначається кількість усиновлених іноземцями дітей, усиновлювачів яких позбавлено батьківських прав протягом звітного року. З рядка 14 виокремлюється кількість дівчат, відносно яких усиновлювачів позбавлено батьківських прав, та зазначається у рядку 15.
VI. Заповнення розділу V "Відомості про усиновлення дітей, які проживають з одним із батьків і усиновлені вітчимом (мачухою)"
1. У графі 1 наводяться дані про кількість дітей будь-якого віку, які проживають з одним із батьків і усиновлені вітчимом (мачухою). Дані графи 1 дорівнюють сумі даних граф 2–6 за всіма рядками.
У графах 2-6 - дані про вік дитини на початок року.
2. У рядку 01 - дані про кількість дітей, які проживають з одним із батьків та усиновлені вітчимом (мачухою) за рішеннями суду, що набрали законної сили на кінець року. Обрахунок кількості дітей, усиновлених вітчимом (мачухою), здійснюється виключно за місцем ухвалення рішення суду про усиновлення.
3. У рядку 02 - дані про дітей, усиновлених громадянами України, у рядку 04 - про дітей, усиновлених іноземцями. З даних рядків 02 та 04 виокремлюється кількість усиновлених дівчат: в рядку 03 - з кількості дітей, усиновлених громадянами України, в рядку 05 - з кількості дітей, усиновлених іноземцями.
Якщо дитина усиновлена вітчимом (мачухою), який є громадянином України, таке усиновлення зараховується в рядок 02. Якщо дитина усиновлена вітчимом (мачухою), який є громадянином іншої держави, таке усиновлення зараховується в рядок 04.
VII. Заповнення розділу VI "Відомості про дітей, які набули статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та форми їх влаштування"
1. У цьому розділі вказується кількість дітей, яким надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом звітного року, та зазначаються форми їх влаштування на кінець звітного року.
2. У рядку 01 - кількість дітей, яким надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом року. Дані рядка 01 дорівнюють сумі рядків 02-05 та 14-16, а також даним рядка 03 розділу І Звіту.
3. У рядку 02 - кількість дітей, яких усиновлено.
4. У рядку 03 - кількість дітей, яких влаштовано під опіку, піклування.
5. У рядку 04 - кількість дітей, яких влаштовано в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
6. У рядку 05 - кількість дітей, яких влаштовано до медичних, навчальних, виховних закладів, інших закладів або установ, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі у зв’язку з відсутністю можливості влаштувати дитину на виховання в сім’ю через причини, наведені в рядках 06-13.
7. У рядках 06 - 09 - дані про вік дітей, влаштованих до медичних, навчальних, виховних закладів, інших закладів або установ, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування на кінець звітного року. Сума даних рядків 06-09 дорівнює даним рядка 05.
8. У рядках 10-12 - кількість дітей за станом здоров’я.
9. У рядку 13 - кількість обдарованих дітей, влаштованих через конкурсний відбір.
10. У рядку 14 - кількість дітей, яких зараховано до професійно-технічних, або вищих навчальних закладів.
11. У рядку 15 - кількість дітей, яких тимчасово влаштовано відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866. При цьому форми влаштування дітей, кількість яких зазначена в цьому рядку, вказуються у супровідному листі до Звіту.
12. У рядку 16 - кількість дітей, не відображених у пунктах 02–05, 14–15, у тому числі дітей: які досягли повноліття, набули повної цивільної дієздатності, яких повернено на виховання батькам, які знаходяться у розшуку, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, тримаються під вартою.
VIII. Заповнення розділу VII "Відомості про дітей, батьків яких позбавлено батьківських прав, або яких відібрано у батьків без позбавлення батьківських прав"
1. У рядку 01 - кількість дітей, щодо яких у звітному році обоє батьків позбавлені батьківських прав за рішеннями суду, що набрали законної сили, станом на 31 грудня звітного періоду.
У цьому рядку також зазначаються дані про дітей, один із батьків яких протягом року позбавлений батьківських прав, у разі якщо інший:
помер або загинув (що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим органом реєстрації актів цивільного стану);
записаний у свідоцтві про народження дитини відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України ;
визнаний безвісно відсутнім (що підтверджено рішенням суду);
оголошений судом померлим (що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим органом реєстрації актів цивільного стану);
визнаний недієздатним (що підтверджено рішенням суду);
відбуває покарання в місцях позбавлення волі (що підтверджено вироком суду);
тримається під вартою (що підтверджено ухвалою слідчого судді (суду));
знаходиться у розшуку органами внутрішніх справ (що підтверджено ухвалою суду або довідкою органів внутрішніх справ про розшук батьків і відсутність відомостей про їхнє місцезнаходження);
має тривалу хворобу, яка перешкоджає йому виконувати свої батьківські обов’язки (що підтверджено висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про наявність у батька, матері хвороби, яка перешкоджає виконанню ними батьківських обов’язків, виданим у порядку, встановленому МОЗ);
не виконує свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з його перебуванням на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції (що підтверджено актом про виявлення дитини, переміщеної з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка залишилася без батьківського піклування);
у попередній звітний період позбавлений батьківських прав або в нього відібрано дитину без позбавлення батьківських прав (що підтверджено рішенням суду).
2. У рядку 02 - кількість дітей, відібраних протягом звітного року в обох батьків без позбавлення їх батьківських прав.
У цьому рядку також зазначаються дані про дітей, відібраних протягом року в одного з батьків, у разі якщо інший:
помер або загинув (що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим органом реєстрації актів цивільного стану);
записаний у свідоцтві про народження дитини відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України ;
визнаний безвісно відсутнім (що підтверджено рішенням суду);
оголошений судом померлим (що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим органами реєстрації актів цивільного стану);
визнаний недієздатним (що підтверджено рішенням суду);
відбуває покарання в місцях позбавлення волі (що підтверджено вироком суду);
тримається під вартою (що підтверджено ухвалою слідчого судді (суду));
знаходиться в розшуку органами внутрішніх справ (що підтверджено ухвалою суду або довідкою органів внутрішніх справ про розшук батьків та відсутність відомостей про їхнє місцезнаходження);
має тривалу хворобу, яка перешкоджає йому виконувати свої батьківські обов’язки (що підтверджено висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про наявність у батька, матері хвороби, що перешкоджає виконанню ними батьківських обов’язків, виданим у порядку, встановленому МОЗ);
не виконує свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з його перебуванням на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції (що підтверджено актом про виявлення дитини, переміщеної з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка залишилася без батьківського піклування);
у попередній звітний період позбавлений батьківських прав або в нього відібрано дитину без позбавлення батьківських прав (що підтверджено рішенням суду).
3. У рядку 03 - кількість дітей, відносно яких у звітному році батьків поновлено в батьківських правах за рішеннями суду, що набрали законної сили, станом на 31 грудня звітного періоду.
У цьому рядку зазначається кількість тільки тих дітей, обох батьків яких було обмежено у батьківських правах, або одного з них у випадку, якщо інший:
помер або загинув (що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим органом реєстрації актів цивільного стану);
записаний у свідоцтві про народження дитини відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України ;
визнаний безвісно відсутнім (що підтверджено рішенням суду);
оголошений судом померлим (що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим органом реєстрації актів цивільного стану);
визнаний недієздатним (що підтверджено рішенням суду);
відбуває покарання в місцях позбавлення волі (що підтверджено вироком суду);
тримається під вартою (що підтверджено ухвалою слідчого судді (суду));
знаходиться у розшуку органами внутрішніх справ (що підтверджено ухвалою суду або довідкою органів внутрішніх справ про розшук батьків та відсутність відомостей про їх місцезнаходження);
має тривалу хворобу, яка перешкоджає йому виконувати свої батьківські обов’язки (що підтверджено висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про наявність у батька, матері хвороби, що перешкоджає виконанню ними батьківських обов’язків, виданим у порядку, встановленому МОЗ);
не виконує свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку із його перебуванням на тимчасово окупованій території або в районі проведення антитерористичної операції (що підтверджено актом про виявлення дитини, переміщеної з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка залишилася без батьківського піклування);
у попередній звітний період позбавлений батьківських прав або у нього відібрано дитину без позбавлення батьківських прав (що підтверджено рішенням суду).
Директор Департаменту
захисту прав дітей
та усиновлення


Р. Колбаса