• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Порядку проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 09.06.2011 № 628
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 09.06.2011
  • Номер: 628
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 09.06.2011
  • Номер: 628
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 червня 2011 р. N 628
Київ
Про внесення змін до Порядку проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо України
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни до Порядку проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 1999 р. N 2120 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 47, ст. 2302; 2007 р., N 87, ст. 3194), виклавши його у редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 листопада 1999 р. N 2120 ( 2120-99-п )
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. N 628)
ПОРЯДОК
проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України
1. Цей Порядок визначає механізм проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо України (далі - дискримінаційні дії).
Цей Порядок застосовується у разі, коли Україна та держава, митний союз чи економічне угруповання, які вчинили щодо України дискримінаційні дії, не є членами тієї самої міжнародної міжурядової організації, якою визначено механізм врегулювання відповідних питань між членами зазначеної організації.
У разі коли держава, митний союз чи економічне угруповання, щодо яких Україна проводить розслідування з метою встановлення факту (фактів) дискримінаційних дій (далі - розслідування), стає членом міжнародної міжурядової організації, до якої входить Україна, зазначене розслідування припиняється.
2. Дискримінаційними вважаються дії, що призводять до погіршення становища суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України порівняно з іноземними суб'єктами господарювання і обмежують їх законні права та інтереси.
3. Розслідування проводиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі за заявою суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України або органу виконавчої влади (далі - заява).
4. Днем подання заяви вважається день її реєстрації в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.
5. У заяві зазначаються:
адреса, номери телефону і телефаксу, адреса електронної пошти, прізвища та ініціали контактних осіб, які можуть надати відповідну інформацію - для суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України;
найменування відповідного компетентного органу іншої держави, митного союзу чи економічного угруповання (далі - іноземний компетентний орган), який вчинив/чинить дискримінаційну дію, його адреса, номери телефону і телефаксу, адреса електронної пошти;
факт (факти) дискримінаційних дій з посиланням на докази, які його (їх) підтверджують. У разі коли такі дії заподіюють шкоду або створюють загрозу її заподіяння державі та/або суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності України, також наводяться посилання на докази, що підтверджують зазначені факти.
Заява, яка не містить зазначеної у цьому пункті інформації, до розгляду не приймається.
До заяви додаються копії документів та інші матеріали, що підтверджують факт (факти) дискримінаційних дій і стосуються його (їх), з перекладом на українську мову.
Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності України або орган виконавчої влади, який подав заяву, може її відкликати. У такому разі заява вважається такою, що не подавалася.
6. Міністерство економічного розвитку і торгівлі протягом 60 календарних днів після подання заяви проводить розслідування.
У ході розслідування зазначене Міністерство проводить аналіз поданих матеріалів і доказів з метою встановлення факту (фактів) дискримінаційних дій, заподіяння шкоди або створення загрози її заподіяння державі та/або суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності України.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі має право отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для проведення відповідного аналізу.
Датою завершення розслідування є дата затвердження висновку Міністерством економічного розвитку і торгівлі.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі подає висновок про результати розслідування Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі для прийняття рішення про наявність або відсутність факту (фактів) дискримінаційних дій.
7. Міністерство економічного розвитку і торгівлі протягом 10 днів надсилає заявникові повідомлення про прийняте рішення.
У разі прийняття Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі рішення про відсутність факту (фактів) дискримінаційних дій у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі зазначаються підстави прийняття такого рішення.