• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо форм державного статистичного спостереження N 21-заг (місячна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства" та N 21-заг (річна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства"

Державна служба статистики України | Розяснення від 12.07.2017 № 17.4-12/5
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 12.07.2017
  • Номер: 17.4-12/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 12.07.2017
  • Номер: 17.4-12/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
12.07.2017 N 17.4-12/5
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
_____________ І. Є. Вернер
12 липня 2017 року
Роз'яснення щодо форм державного статистичного спостереження N 21-заг (місячна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства" та N 21-заг (річна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства"
І. Загальні положення
1. Ці Роз’яснення містять інформацію щодо показників форм державного статистичного спостереження N 21-заг (місячна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства" (далі - форма N 21-заг (місячна)) і N 21-заг (річна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства" (далі - форма N 21-заг (річна)).
2. Показники форми N 21-заг (місячна) включають дані за період з початку року щомісячно із січня по січень - листопад; показники форми N 21-заг (річна) - у цілому за календарний рік.
Значення показників форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) мають формат представлення у цілих числах.
3. Показники форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) ґрунтуються на даних документів первинного обліку: приймальних квитанцій, складських квитанцій, простих складських свідоцтв, подвійних складських свідоцтв, товарно-транспортних накладних, накладних (внутрішньогосподарського призначення) та інших первинних документів бухгалтерського обліку, що підтверджують реалізацію продукції сільського господарства власного виробництва.
ІІ. Показники форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна)
1. Графа 1 вміщує дані про кількість реалізованої продукції сільського господарства власного виробництва у натуральному вигляді (без продукції, переробленої на власних (орендованих) потужностях у перерахунку на свіжу) після її відвантаження за межі підприємства на підставі оформлених документів незалежно від надходження платежів за неї, а саме проданої за готівку, безготівково, за бартером, на інших умовах, крім давальницьких, у фактично сплаченій масі.
Ця графа включає також дані щодо кількості продукції сільського господарства власного виробництва, реалізованої дошкільним і навчальним закладам, санаторіям, будинкам відпочинку, лікарням, їдальням та іншим закладам, що знаходяться на балансі підприємства, або працівникам підприємств (членам їх сімей) на комерційній основі, виданої за рахунок оплати праці, орендної плати за землю та майнових паїв (часток).
2. Графа 2 вміщує дані про вартість реалізованої продукції (чистий дохід від реалізації продукції) власного виробництва, відображеної у графі 1, що зазначена в оформлених документах, які є підставою для розрахунків з покупцями (замовниками) як за національну грошову одиницю, так і за валюту (у перерахунку за офіційним діючим курсом Національного банку України національної грошової одиниці на момент укладання угоди на реалізацію продукції), без урахування податку на додану вартість, дотацій, накладних, транспортних та експедиційних витрат.
3. Графи 1 і 2 не вміщують даних про використання продукції власного виробництва для внутрішніх потреб підприємства (на насіння, корми тощо) та продукцію, що була спожита (використана) безпосередньо працівниками підприємства (членам їх сімей) на безоплатній основі (матеріальна допомога тощо).
Ці графи не включають також даних про повернення різних видів позик і обсяги продукції сільського господарства, які передані іншим підприємствам на зберігання.
4. Графа 3 вміщує дані про кількість продукції сільського господарства, яка є в наявності безпосередньо у підприємства на кінець звітного періоду (зберігається безпосередньо на потужностях підприємства, продукція як власного виробництва, так і придбана, обміняна, прийнята на зберігання від інших юридичних чи фізичних осіб тощо). При цьому дані про кількість зернових та зернобобових, олійних культур відображаються в заліковій масі (після очищення, просушення тощо, тобто у масі, за якою буде проведена оплата при подальшій реалізації). Дані про зернові та зернобобові, олійні культури, що є власністю підприємства, але зберігаються на загальних умовах на зернозберігаючих та зернопереробних підприємствах, у графу 3 не включаються.
5. Рядок 003 вміщує дані щодо зернових та зернобобових культур і включає зерно цих культур сухе, не розмелене (для вживання в їжу, для відтворення рослин або годівлі сільськогосподарських тварин, для виробництва відновлювальної енергії, для інших цілей), а саме: пшеницю, кукурудзу на зерно, ячмінь, жито, тритикале, овес, гречку, сорго, просо, рис, інші зернові культури (гібриди, суміші колосових), а також зернобобові сушені (сушену квасолю, боби кінські, нут, сочевицю, горох, вику, люпин, інші культури зернобобові).
6. Дані рядка 003 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 004, 011, 012, 015, 021, 022, 024, 025, 027; форми N 21-заг (місячна) - більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 004, 011, 012, 015.
7. Дані рядка 027 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати даним, що зазначені в рядку 032.
8. Рядок 040 вміщує дані щодо насіння культур олійних і включає насіння культур олійних сухе (для вживання в їжу, для відтворення рослин та годівлі сільськогосподарських тварин, для переробки на олію, для виробництва відновлювальної енергії тощо), а саме: боби сої, арахіс, насіння бавовнику, льону, гірчиці, ріпаку й кользи, кунжуту, соняшнику, рицини, рижію, маку олійного, конопель, гарбузів, інших олійних культур.
9. Дані рядка 040 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 041, 046, 047, 048, 052; форми N 21-заг (місячна) - більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 041, 048, 052.
10. Рядок 064 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо льону-довгунцю сирого чи після замочування, уключаючи солому, волокно необроблене, тресту, і не вміщує дані про насіння льону-довгунцю.
11. Рядок 068 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо коноплі сирої чи після замочування, уключаючи солому, волокно, стебло, і не вміщує даних про насіння конопель.
12. Рядок 075 вміщує дані щодо буряку цукрового фабричного (уключає коренеплоди, які призначені для перероблення). Дані цього рядка не включають реалізацію буряку цукрового маточного, буряку цукрового кормового, насіння буряку цукрового, тростини цукрової.
13. Рядок 079 вміщує дані щодо прянощів необроблених (уключає насіння, листя, квіти, плоди, інші частини рослин, які через їхні специфічні властивості вирощують для виробництва спецій, прянощів і приправ та які використовують у малих кількостях для забезпечення смаку основних продуктів для їжі). Дані цього рядка не включають реалізацію насіння рослин, яке буде використане для їхнього відтворення та для інших цілей; овочів зелених, таких як петрушка, естрагон та інші.
14. Рядок 096 вміщує дані щодо рослин ефіроолійних, що їх використовують у парфумерії, фармацевтиці або як інсектициди, фунгіциди тощо (уключає листя, стебла, коріння, інші частини рослин ефіроолійних трав’янистих, кущових, деревовидних, інших рослин).
15. Рядок 105 вміщує дані щодо рослин лікарських (уключає листя, траву, насіння, квіти, плоди, стебла, коріння, інші частини рослин лікарських культивованих (трав’янистих однолітніх, трав’янистих дволітніх, трав’янистих інших), продукцію від вирощування яких використовують для виготовлення лікарських препаратів. Дані цього рядка не включають реалізацію рослин лікарських дикорослих та їх частини, настоянки трав’яні.
16. Рядок 117 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо тютюну необробленого, уключаючи продукцію з усіх ломок (як основних, так і додаткових).
17. Рядок 125 вміщує дані щодо картоплі, уключаючи продовольчу, насіннєву та для використання в інших цілях.
18. Рядок 132 вміщує дані щодо культур овочевих відкритого та закритого ґрунту (для вживання в їжу, подальшого використання в переробній промисловості, для відтворення рослин або на годівлю сільськогосподарських тварин, для інших цілей), а саме овочі листкові та стеблові (спаржу, капусту всіх видів, салат-латук, цикорій, шпинат, артишоки, салат качанний, крес-салат, салат інший, овочі зелені інші); овочі плодові (перець стручковий солодкий, перець стручковий гіркий, свіжий, огірки та корнішони, баклажани, помідори, гарбузи столові, кабачки столові, кукурудзу цукрову, патисони, інші овочі плодові); овочі цибулинні (часник, цибулю ріпчасту і шалот, цибулю-порей та інші овочі цибулинні); овочі бобові зелені (квасолю зелену, горох зелений, боби зелені, сочевицю зелену, інші овочі бобові зелені); овочі коренеплідні (моркву столову, ріпу, буряк столовий, селеру кореневу, петрушку кореневу, пастернак, редьку, редиску, брукву, хрін звичайний та інші овочі коренеплідні); культури овочеві коренеплідні маточні та культури овочеві інші.
Дані цього рядка не включають насіння, розсаду культур овочевих, культури баштанні продовольчі, гриби та трюфелі, міцелій грибів і грибні спори.
19. Дані рядка 132 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені в рядках 135, 160, 162, 163, 164, 165, 166, 171, 172, 183, 185.
20. Дані рядка 132 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати даним, що зазначені в рядку 713.
21. Рядок 196 вміщує дані щодо культур баштанних продовольчих (кавуни, дині, інші).
22. Дані рядка 196 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати даним, що зазначені в рядку 197.
23. Рядок 209 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо грибів, що культивуються (печериці, гливи, білі, опеньки та інші).
24. Рядок 266 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо квітів зрізаних та квітів у бутонах свіжих. Він уключає зрізані квіти та бутони для складання букетів чи для декоративних цілей, зрізані гілки дерев, кущів та чагарників з квітами чи бутонами (магнолію, деякі види троянд) і не включає квіти та бутони тих видів рослин, які використовують переважно в парфумерії, фармакології чи як інсектициди, фунгіциди.
25. Рядок 277 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо рослин у горщиках, ящиках тощо. Уключає живі декоративні рослини (зелені або з квітками) у горщиках, ящиках тощо із відкритого та закритого ґрунту.
26. Рядок 377 вміщує дані щодо винограду (столового, для виробництва вина, іншого) і не включає дані про саджанці винограду.
27. Рядок 726 вміщує дані щодо культур плодових та ягідних, а саме: плодів культур зерняткових (яблука, груші, айва, інші плоди культур зерняткових); плодів культур кісточкових (абрикоси, вишні, черешні, персики, нектарини, сливи, терен, алича, барбарис, кизил, інші плоди культур кісточкових); плодів культур тропічних і субтропічних (авокадо, банани, фініки, інжир, гранат, інші плоди культур тропічних і субтропічних); плодів культур ягідних (малина й ожина, суниця та полуниця, смородина, аґрус, журавлина, чорниця, брусниця, лохина, шовковиця, ківі, чорноплідна горобина, обліпиха, інші плоди культур ягідних).
Дані цього рядка не включають реалізацію культур продовольчих баштанних, плодів культур цитрусових, горіхів, винограду.
28. Дані рядка 726 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені в рядках 321, 326, 348.
29. Дані рядка 321 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені в рядках 322 і 323.
30. Дані рядка 326 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені в рядках 327, 328, 331, 334.
31. Дані рядка 348 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені в рядках 349, 350, 351, 354, 355, 356, 357, 358.
32. Рядок 753 вміщує дані про загальний обсяг реалізації тварин сільськогосподарських у живій масі:
тварин сільськогосподарських живих, у тому числі молодняку (за мінусом установлених знижок на вміст шлунково-кишкового тракту, засміченості та підвищеної вологості овечої вовни та пір’я водоплавної птиці, а також на тільність, суягність, супоросність і жеребність), а саме: великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней та інших тварин родини конячих, птиці свійської, інших сільськогосподарських тварин (кролі, нутрії). До цих даних уключають також тварин сільськогосподарських живих племінних та тварин, проданих біофабрикам та біокомбінатам; фактично отриманий приріст від відгодівлі, нагулу та дорощування тварин сільськогосподарських живих (відображається за кодом відповідного виду реалізованої тварини);
тварин сільськогосподарських після забою безпосередньо в господарстві (туші, напівтуші), у тому числі птиці свійської (цілі тушки), але до початку їх поглибленого перероблення. При цьому дані про вартість реалізованих після забою кролів не включають суми доплат за шкурки.
Молодняк тварин сільськогосподарських живих, що переданий населенню на вирощування, ураховується у масі реалізованих дорослих тварин після їх продажу підприємством.
33. Дані рядка 753 форми N 21-заг (річна) можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 413, 443, 456, 465, 484, 515; форми N 21-заг (місячна) - більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 413, 443, 515.
34. Рядок 757 вміщує дані щодо вартості добових пташенят птиці свійської (курей, індиків, качок, гусей, цесарок, перепелів, фазанів, страусів та інших видів птиці свійської), які мають маленьку масу і реалізуються поштучно.
35. Рядок 472 вміщує дані щодо вовни овець і кіз, уключає вовну стрижену, немиту або миту в руні й не включає вовну, одержану від інших видів тварин.
36. Рядок 498 вміщує дані щодо молока сирого від сільськогосподарських тварин усіх видів (молоко великої рогатої худоби, кіз, овець, кобил, інших сільськогосподарських тварин) і не включає продукцію переробки молока. Кількість молока, реалізованого переробним підприємствам, уключається у загальний обсяг у перерахунку на коров’яче молоко встановленої базисної жирності (3,4 %).
37. Рядок 562 вміщує дані щодо свіжих яєць птиці свійської (у тисячах штук), у тому числі призначених для виведення молодняку птиці (інкубації), битих, зіпсованих тощо. Дані цього рядка включають яйця, одержані від птиці різного віку (дорослої та молодняку) і не включають яйця без шкаралупи (яєчну суміш, меланж).
38. Рядок 563 форми N 21-заг (річна) вміщує дані щодо свіжих яєць курячих (у тисячах штук), у тому числі призначених для виведення молодняку курей (інкубації), битих, зіпсованих тощо. Дані цього рядка включають яйця, одержані від курей різного віку (дорослих і молодняку) і не включають яйця без шкаралупи (яєчну суміш, меланж).
39. Дані рядка 562 можуть бути більшими або дорівнювати даним, що зазначені в рядках 563, 752.
40. Дані рядка 752 можуть бути більшими або дорівнювати даним, що зазначені в рядку 756.
41. Рядок 997 вміщує дані щодо цукру білого кристалічного, отриманого від перероблення власно виробленого цукрового буряку.
42. Рядок 998 форми N 21-заг (річна) вміщує дані про максимальну потужність одночасного зберігання зернових та олійних культур у спеціалізованих або пристосованих для зберігання врожаю приміщеннях капітального типу, незалежно від способу, виду і типу зберігання, наявності сертифіката відповідності послуг зі зберігання зерна та продуктів його переробки. Дані цього рядка не включають інформацію про непристосовані навіси та приміщення, що можуть використовуватися для тимчасового зберігання зерна.
43. Роз’яснення щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 21-заг (місячна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства" та N 21-заг (річна) "Звіт про реалізацію продукції сільського господарства" від 05 cерпня 2016 року за N 17.4-12/18 є недійсними з 01 лютого 2018 року.
Директор департаменту статистики
сільського господарства та навколишнього
середовища Держстату
О. М. Прокопенко