• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо форми державного статистичного спостереження N 7-торг (річна) "Звіт про наявність торгової мережі"

Державна служба статистики України | Розяснення від 21.07.2017 № 17.4-12/11
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
21.07.2017 N 17.4-12/11
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
_____________ І. Є. Вернер
21 липня 2017 року
Роз'яснення щодо форми державного статистичного спостереження N 7-торг (річна) "Звіт про наявність торгової мережі"
І. Загальні положення
1. Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 7-торг (річна) "Звіт про наявність торгової мережі" (далі - форма) про наявність торгової мережі юридичних осіб, основним видом діяльності яких є роздрібна торгівля.
2. Форма містить дані щодо наявності торгової мережі (сукупності об'єктів роздрібної торгівлі, розміщених на визначеній території) станом на 1 січня року, що настає за звітним.
3. Форма охоплює дані про кількість діючих об'єктів роздрібної торгівлі та торгову площу магазинів у цілому по підприємству за сукупністю характерних ознак діяльності, типів і видів мережі, за спеціалізацією, за регіонами здійснення діяльності.
4. Форма відображає показники, сформовані за даними технічних паспортів щодо об’єктів нерухомого майна, документів щодо орендної плати тощо.
5. За відсутності даних відповідні графи (рядки) форми містять прочерки.
ІІ. Показники форми
1. Розділ І "Наявність торгової мережі у межах регіону місцезнаходження респондента" містить узагальнену інформацію про об’єкти роздрібної торгівлі, які здійснюють діяльність у межах регіону, на території якого знаходиться підприємство (юридична особа).
2. У графі 1 "Кількість діючих об’єктів" наводиться кількість об'єктів (закладів), яка включає в себе кількість місцевих одиниць (структурних підрозділів) суб'єктів господарювання, які фактично працюють на звітну дату або тимчасово не працюють (не більше 6 місяців), де здійснюється продаж споживчих товарів безпосередньо населенню для особистого споживання.
3. У графі 2 "Торгова площа магазинів" наводяться дані у цілих числах щодо площі, на якій здійснюється продаж товарів, та площі для розміщення служб із додаткового обслуговування покупців (наприклад, відділ замовлень, кафетерій, демонстраційна зала, камера сховищ, пакувальна, оформлення продажу в кредит тощо). При цьому дані щодо торгових площ уключають площі, що зайняті під прилавками, стелажами та іншим обладнанням, яке встановлене в торговому залі.
Показник торгової площі магазинів не містить даних щодо площ, які повністю здані в оренду іншим суб’єктам господарювання.
4. Рядки 01 - 50 містять дані щодо магазинів - стаціонарних об'єктів роздрібної торгівлі, що розміщені в капітальних відокремлених будівлях або приміщеннях, що мають торговий зал для покупців з достатньою торговою площею для їх обслуговування та систему спеціальних приміщень (для зберігання товарів, підготовки їх для продажу, підсобних, адміністративних, технічних тощо), оснащених торгово-технологічним устатковуванням.
Магазин, який займає декілька окремих приміщень в одній будівлі та підпорядкований одному суб'єкту господарювання, можна вважати як один магазин (об’єкт роздрібної торгівлі). При здійсненні торгівлі у декількох окремих приміщеннях у різних будівлях кожне приміщення можна вважати як самостійний магазин (об’єкт роздрібної торгівлі) навіть у тому разі, коли він підпорядкований одному суб'єкту господарювання.
5. Рядки 02 - 50 містять дані щодо кількості об'єктів торгівлі, згрупованих за сукупністю характерних ознак діяльності: типами, спеціалізацією, розміром торгової площі тощо.
6. Рядки 54 та 65 містять дані щодо напівстаціонарної мережі роздрібної торгівлі, яка складається із сукупності об'єктів роздрібної торгівлі (кіоски, ятки, автозаправні станції), що займають відокремлене приміщення легкої конструкції, без великих капітальних витрат, не мають торгового залу для здійснення торгово-технологічних операцій з покупцями, мають просте обладнання.
Рядок 54 "Кіоски роздрібної мережі" містить дані щодо кіосків незалежно від їх розташування (магазини, торгові ряди, торгово-сервісні центри, на ринку чи в підземному переході тощо).
Рядок 65 "Автозаправні станції, включаючи автомобільні газонаповнювальні компресорні станції (АГНКС)" містить дані щодо напівстаціонарних об’єктів роздрібної торгівлі з продажу пального для автотранспортних засобів з використанням спеціального обладнання.
7. Рядок 69 "Об’єкти торгівлі поза магазинами" містить дані щодо нестаціонарних, пересувних пунктів із продажу товарів, які пристосовані для тривалої роздрібної торгівлі товарами населенню (лотки, розкладки, стенди, намети, автомагазини, автофургони тощо), через торгові автомати, а також роздрібної торгівлі, що здійснюється через мережу Інтернет, телебачення, комівояжерами тощо.
8. У рядках 80 - 82, 85, 89, 88 міститься інформація щодо кількості об’єктів роздрібної торгівлі у сільській місцевості (села, селища, крім селищ міського типу) із загальної кількості об’єктів роздрібної торгівлі (з відповідних рядків 01, 34, 35, 54, 65, 69).
9. Розділ ІІ "Наявність торгової мережі за територіальною ознакою в межах регіону місцезнаходження респондента" містить розгорнуту інформацію стосовно об’єктів роздрібної торгівлі, які відображені у розділі І, відповідно до всіх його рядків і граф, із розподілом їх за територіальною ознакою (район, місто) фактичного розташування.
10. Розділ ІІІ "Наявність торгової мережі за територіальною ознакою за межами регіону місцезнаходження респондента" містить розгорнуту інформацію про наявність об’єктів роздрібної торгівлі, які здійснюють діяльність за межами регіону місцезнаходження підприємства (за фактичним розташуванням торгової мережі), тобто не відображені у розділі І та розділі ІІ, з розподілом їх за територіальною ознакою (район, місто), відповідно до граф та рядків розділу І.
11. Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 7-торг (річна) "Звіт про наявність торгової мережі" від 11 грудня 2015 року N 17.4-12/29 є недійсними.
В. о. директора департаменту
статистики торгівлі Держстату
В. В. Кругляк