• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 5-ЗЕЗ (місячна) "Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування"

Державна служба статистики України | Розяснення від 21.07.2017 № 17.4-12/13
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/13
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/13
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 21.07.2017 р. N 17.4-12/13
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
_____________ І. Є. Вернер
21 липня 2017 року
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 5-ЗЕЗ (місячна) "Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування"
І. Загальні положення
1. Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 5-ЗЕЗ "Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування" (місячна).
2. Форма включає дані про обсяги експортно-імпортних операцій з товарами, що не проходять митного декларування, які здійснюють юридичні особи - резиденти України, у тому числі з іноземними інвестиціями.
3. Показники форми відповідають документам первинного обліку, зокрема контрактам та документам, що засвідчують момент передачі товару одержувачу (товарно-транспортні накладні, рахунки-фактури, акти прийому-передачі та інші).
4. У звіті відображаються дані з усіх видів контрактів, у тому числі за міждержавними угодами, бартерними операціями, товарами на переробку тощо.
5. Дані щодо "переливів" електроенергії подаються у звіті об’єднанням (підприємством), яке оформило контракт, і підприємствами, установами, організаціями, які мають ліцензію на такі операції (за умови, що на них не оформлено митну декларацію).
6. До товарів, що не проходять митного декларування, належать:
риба та всі види морепродуктів, що продані з українських (або зафрахтованих Україною) суден за кордоном, у тому числі й на іноземні судна, які перебувають у територіальних водах іноземних держав або у відкритому морі;
товари, видобуті з дна у відкритому морі та реалізовані нерезидентам або придбані в них (якщо на них не оформлено українську митну декларацію);
увезені до держави риба та інші морські продукти, здобуті в територіальних водах іноземних держав за умовами концесії (якщо на концесійні товари не оформлялась українська митна декларація);
товари, передані в оренду строком на 1 рік і більше (якщо на них не оформлено українську митну декларацію), проставляються у звітності за повною вартістю орендованого товару на момент увозу (вивозу) (наприклад: морські, риболовецькі судна, транспортні засоби, газо- і нафтобурильні вишки та інше устаткування, що діє на території країни більше ніж 1 рік);
переливи електроенергії загальною електромережею (якщо на них не оформлено українську митну декларацію);
інші товари, на які не оформлено митну декларацію, якщо їх вартість перевищує суму вартісного порогу, встановленого національним законодавством.
7. Значення показників відображені у кількісному вираженні залежно від одиниці вимірювання товару та вартісному вираженні (валюті контракту, у тисячах одиниць). Якщо в УКТЗЕД передбачені дві одиниці вимірювання, то у звіті їх можна відображати дробом. Показники заповнюються з одним десятковим знаком.
8. За відсутності даних рядки (графи) звітів містять прочерк.
ІІ. Показники форми
1. У розділах 1 "Експорт товарів" та 2 "Імпорт товарів" міститься інформація стосовно вивезення (ввезення) за звітний місяць товарів, що не проходять митного декларування.
2. Графи А, Б розділу 1 містять інформацію щодо назви та цифрового коду країни призначення, з якою провадяться розрахунки за товари, згідно з Класифікацією країн світу.
3. Графи А, Б розділу 2 містять інформацію щодо назви та цифрового коду країни походження, з якою провадяться розрахунки за товари, згідно з Класифікацією країн світу.
4. Графи В, Г розділу 1 містять інформацію щодо назви та цифрового коду торгуючої країни, з якою провадяться розрахунки за товари, згідно з Класифікацією країн світу.
5. Графи В, Г розділу 2 містять інформацію щодо назви та цифрового коду країни відправлення, з якою провадяться розрахунки за товари, згідно з Класифікацією країн світу.
6. Графи Д, Е розділів 1 та 2 включають інформацію щодо найменування та цифрового коду (до найнижчого рівня деталізації) товару згідно з УКТЗЕД.
7. Графа Ж розділів 1 та 2 включає інформацію щодо коду характеру угод згідно з довідником характеру угод, який розміщено за посиланням на сайті http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/reestri-ta-klasifikatori/klasifikatori/vidomchi-klasifikatori-informatsii-z-pi/62565.html.
8. Графи З, И розділів 1 та 2 включають інформацію щодо назви та цифрового коду валюти контракту або валюти, за якою провадяться розрахунки, згідно з Класифікацією валют.
9. Графи І, К розділів 1 та 2 включають інформацію щодо найменування та цифрового коду одиниці вимірювання товару згідно з Довідником одиниць вимірювання статистичних показників.
10. Графа 1 розділів 1 та 2 містить інформацію про кількість експортованих (імпортованих) товарів у натуральному вираженні залежно від одиниці вимірювання. Якщо в УКТЗЕД передбачені дві одиниці вимірювання, то у звіті їх можна відображати дробом.
11. Графа 2 розділів 1 та 2 містить інформацію про вартість експортованих (імпортованих) товарів у валюті контракту за умови поставки ФОБ, у тисячах одиниць.
12. Умови поставки ФОБ передбачають витрати з доставки товарів до кордону країни-експортера (країни-імпортера).
13. Графа 3 розділу 2 містить інформацію про всі інші види витрат (крім ФОБ), що пов’язані з фрахтом транспортних засобів та страхуванням вантажів.
В. о. директора департаменту
статистики торгівлі Держстату
В. В. Кругляк