• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Заходи, Програма від 12.05.2007 № 720
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Заходи, Програма
  • Дата: 12.05.2007
  • Номер: 720
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Заходи, Програма
  • Дата: 12.05.2007
  • Номер: 720
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 травня 2007 р. N 720
Київ
Про затвердження Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Державну програму соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству економіки включати щороку за поданням Міністерства оборони визначені Програмою завдання, показники і заходи до відповідних розділів проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік.
3. Міністерству оборони разом з Міністерством фінансів передбачати у проекті Державного бюджету України на відповідний рік видатки для виконання Програми.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2007 р. N 720
ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року
Загальна частина
Відповідно до Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки та Закону України "Про чисельність Збройних Сил України на 2007 рік" орієнтовна чисельність Збройних Сил на кінець 2007 року становитиме близько 200 тис. осіб, у тому числі 152 тис. військовослужбовців, а на кінець 2011 року - близько 140 тис. осіб, у тому числі 115 тис. військовослужбовців. Протягом 2007-2011 років з військової служби планується звільнити майже 60 тис. військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу.
Переважна більшість військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення та Державній спеціальній службі транспорту у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів та за станом здоров'я, в тому числі тих, що мають право на пенсію, є особами працездатного віку з вищою освітою.
Згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають особи, звільнені з військової служби у Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення та Державній спеціальній службі транспорту у зв'язку із скороченням штатів без права на пенсію та визнані в установленому порядку безробітними.
Військовослужбовці Збройних Сил, що підлягають звільненню, та особи, звільнені з військової служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил, відповідно до Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" мають право на безоплатну соціальну і професійну адаптацію за рахунок коштів державного бюджету незалежно від права на пенсію.
Згідно із Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовцям, що підлягають звільненню у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів та за станом здоров'я, за відповідних умов дозволяється незалежно від права на пенсію проходити професійну перепідготовку протягом останнього року перед звільненням з військової служби за рахунок коштів державного бюджету.
Права військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на соціальну і професійну адаптацію можуть ефективно реалізуватися шляхом виконання цієї Програми.
Мета і основні завдання Програми
Мета Програми полягає у забезпеченні професійного навчання (професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації), сприяння у працевлаштуванні, надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг військовослужбовцям, що підлягають звільненню, та особам, звільненим з військової служби.
Основними завданнями Програми є:
координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, у тому числі міжнародних, які беруть участь у вирішенні питання соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби;
соціальна та професійна адаптація осіб, звільнених з військової служби у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів та за станом здоров'я згідно із Законами України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" і "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
професійна перепідготовка (тривалістю не менш як 500 годин) військовослужбовців, які мають вислугу військової служби не менш як 10 років та позитивні службові характеристики, протягом останнього року перед звільненням з військової служби за рахунок службового часу;
інформування військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, про заходи, які здійснюються на державному рівні для їх соціальної і професійної адаптації, а також про стан ринку праці та перспективи його розвитку, спеціальності та професії, що користуються попитом на ринку праці;
сприяння працевлаштуванню осіб, звільнених з військової служби, та створення умов для їх професійного навчання з використанням можливостей державної служби зайнятості, Міноборони, які згідно із законодавством можуть надавати зазначені послуги такій категорії осіб;
участь у міжнародних проектах і програмах, у рамках яких проводиться перепідготовка військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби.
Для виконання Програми необхідно здійснити заходи згідно з додатком.
Механізм забезпечення виконання Програми
Державним замовником Програми згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. N 461 "Про схвалення Концепції Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку у зв'язку з реформуванням Збройних Сил та інших військових формувань, на період до 2011 року" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 32, ст. 2326) є Міноборони.
До виконання Програми державний замовник може залучати на конкурсних засадах підприємства, установи, організації та заклади незалежно від форми власності.
Функції з координації та контролю за виконанням Програми здійснює Міноборони.
Фінансове забезпечення
Загальний орієнтовний обсяг видатків з державного бюджету на виконання Програми становить 21141,3 тис. гривень.
Видатки з державного бюджету щороку уточнюються під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік.
Очікувані результати
До кінця 2011 року буде надано більш як 20 тис. військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення та Державній спеціальній службі транспорту, державну підтримку для соціальної і професійної адаптації. З них понад 5,6 тис. осіб матимуть змогу пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищити кваліфікацію за спеціальностями та професіями, які користуються попитом на ринку праці, та більш як 14,5 тис. осіб, звільнених з військової служби (з урахуванням тих, що пройшли професійне навчання), зможуть отримати роботу.
Додаток
до Програми
ЗАХОДИ
із соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року
Найменування заходуВідповідальні за
виконання
Строк
виконання
Джерело
фінансу-
вання
Обсяг
фінансу-
вання,
тис.
гривень
(кількість
осіб)
У тому числі за роками
20072008200920102011
1. Професійне навчання
(професійна підготовка,
перепідготовка або
підвищення
кваліфікації):

військовослужбовців
Збройних Сил, що
підлягають звільненню
у зв'язку із
скороченням штатів або
проведенням
організаційних заходів,
за станом здоров'я з
правом на пенсію, та
осіб, звільнених з
військової служби у
Збройних Силах у
зв'язку із скороченням
штатів або проведенням
організаційних заходів
з правом на пенсію;

військовослужбовців
інших військових
формувань,
правоохоронних органів
спеціального
призначення та
Державної спеціальної
служби транспорту, що
підлягають звільненню з
військової служби у
зв'язку із скороченням
штатів або проведенням
організаційних заходів
та за станом здоров'я з
правом на пенсію






Міноборони






постійно






державний
бюджет






15322,5
(5675)






1255,5
(465)






2929,5
(1085)






3931,2
(1456)






3780
(1400)






3426,3
(1269)
2. Сприяння у
працевлаштуванні та
професійна орієнтація
осіб, звільнених з
військової служби у
Збройних Силах, інших
військових формуваннях,
правоохоронних органах
спеціального
призначення та
Державній спеціальній
службі транспорту у
зв'язку із скороченням
штатів або проведенням
організаційних заходів
з правом на пенсію
Міноборонипостійнодержавний
бюджет
5818,8
(14547)
348
(870)
1085,6
(2714)
1756,8
(4392)
1336
(3340)
1292,4
(3231)
3. Розроблення порядку
направлення
військовослужбовців
протягом останнього
року перед звільненням
з військової служби для
професійного навчання
за цивільними
спеціальностями, які
користуються попитом на
ринку праці
Міноборони, МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ, Служба
зовнішньої
розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони
перше
півріччя
2007 р.
у межах коштів, передбачених у державному
бюджеті на відповідний рік
4. Удосконалення
системи інформування
військовослужбовців, що
підлягають звільненню з
військової служби, з
питань:

можливого
працевлаштування після
звільнення;

професійного навчання
протягом останнього
року перед звільненням
та після звільнення з
військової служби за
цивільними
спеціальностями з
урахуванням специфіки
та потреб ринку
праці;

реалізації права на
соціальну та професійну
адаптацію (у тому числі
на працевлаштування та
професійне навчання за
цивільними
спеціальностями);

реєстрації осіб,
звільнених з військової
служби, у державній
службі зайнятості
Міноборони,
МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ, Служба
зовнішньої
розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони
постійно у межах коштів, передбачених у державному
бюджеті на відповідний рік
5. Підготовка
пропозицій щодо
внесення змін до
законодавства з питань
соціальної і
професійної адаптації
військовослужбовців, що
підлягають звільненню,
та осіб, звільнених з
військової служби
-"-перше
півріччя
2007 р.
-"-
6. Підготовка та
подання Міноборони
узагальненої інформації
про кількість
військовослужбовців, що
підлягають у наступному
році звільненню з
військової служби за
станом здоров'я з
правом на пенсію і
мають відповідно до
законодавства право на
безоплатну соціальну і
професійну адаптацію, у
тому числі на
працевлаштування та
професійне навчання за
обраними ними
цивільними
спеціальностями, за
рахунок коштів
державного бюджету
МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ,
Служба
зовнішньої
розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони
щороку до
1 травня
7. Підготовка та
подання Міноборони
узагальненої інформації
про кількість осіб,
звільнених з військової
служби у Збройних
Силах, інших військових
формуваннях,
правоохоронних органах
спеціального
призначення та
Державній спеціальній
службі транспорту у
зв'язку із скороченням
штатів або проведенням
організаційних заходів
та за станом здоров'я
без права на пенсію,
які протягом звітного
періоду отримали
матеріальне
забезпечення та яким
надано соціальні
послуги на випадок
безробіття
Мінпраці
(Державний центр
зайнятості)
щокварталу
8. Участь у міжнародних
проектах і програмах, у
рамках яких проводиться
перепідготовка
військовослужбовців, що
підлягають звільненню,
та осіб, звільнених з
військової служби
Міноборони, МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ, Служба
зовнішньої
розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони
постійно у межах коштів, передбачених у державному
бюджеті на відповідний рік
9. Утворення та
забезпечення діяльності
республіканської в
Автономній Республіці
Крим, обласних,
Київської та
Севастопольської
міських наглядових рад
із соціальної та
професійної адаптації
військовослужбовців
Рада міністрів
Автономної
Республіки Крим,
обласні,
Київська та
Севастопольська
міські держ-
адміністрації
II квартал
2007 р.
10. Розроблення та
затвердження річних
планів роботи
республіканської в
Автономній Республіці
Крим, обласних,
Київської та
Севастопольської
міських наглядових рад
із соціальної та
професійної адаптації
військовослужбовців
-"-щороку до
10 грудня
11. Подання Міноборони
інформації про
виконання річних планів
роботи республіканської
в Автономній Республіці
Крим, обласних,
Київської та
Севастопольської
міських наглядових рад
із соціальної та
професійної адаптації
військовослужбовців
Рада міністрів
Автономної
Республіки Крим,
обласні,
Київська та
Севастопольська
міські держ-
адміністрації
щороку до
20 лютого
12. Утворення
регіональних центрів
професійного навчання і
сприяння
працевлаштуванню
військовослужбовців,
що підлягають
звільненню, та осіб,
звільнених з військової
служби
Міноборонипостійно у межах коштів, передбачених у державному
бюджеті на відповідний рік
13. Проведення
конференцій з питань
обміну досвідом
перепідготовки та
працевлаштування осіб,
звільнених з військової
служби
Міноборони, МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ,
Служба зовніш-
ньої розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони,
Мінпраці
(Державний центр
зайнятості)
щороку -"-
14. Проведення ярмарків
вакансій з метою
розв'язання проблем
працевлаштування осіб,
звільнених з військової
служби, у місцях їх
компактного проживання
Міноборони, МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ,
Служба
зовнішньої
розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони,
Мінпраці
(Державний центр
зайнятості)
щороку у межах коштів, передбачених у державному
бюджеті на відповідний рік
15. Висвітлення на
веб-сайтах
заінтересованих органів
виконавчої влади
інформації про
соціальну та професійну
адаптацію осіб,
звільнених з військової
служби
-"-постійно -"-
16. Забезпечення
висвітлення матеріалів
з питань професійного
навчання та
працевлаштування
військовослужбовців,
що підлягають
звільненню, та осіб,
звільнених з
військової служби, у
засобах масової
інформації
Міноборони, МВС,
Мінтрансзв'язку,
СБУ,
Служба
зовнішньої
розвідки,
Адміністрація
Держприкордон-
служби,
Управління
державної
охорони,
Мінпраці
(Державний центр
зайнятості)
щокварталу у межах коштів, передбачених у державному
бюджеті на відповідний рік
17. Підготовка
матеріалів для
проведення циклу
телевізійних передач
про працевлаштування та
професійне навчання
військовослужбовців, що
підлягають звільненню,
та осіб, звільнених з
військової служби
-"-постійно -"-
Усього за рахунок
видатків державного
бюджету
21141,31603,54015,1568851164718,7