• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про наглядову раду у сфері розподілу соціального житла

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення від 16.01.2007 № 23
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 16.01.2007
  • Номер: 23
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 16.01.2007
  • Номер: 23
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 січня 2007 р. N 23
Київ
Про затвердження Положення про наглядову раду у сфері розподілу соціального житла
Відповідно до статті 17 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про наглядову раду у сфері розподілу соціального житла, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2007 року.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 січня 2007 р. N 23
ПОЛОЖЕННЯ
про наглядову раду у сфері розподілу соціального житла
1. Наглядова рада у сфері розподілу соціального житла (далі - наглядова рада) є постійно діючим органом, що утворюється при органі місцевого самоврядування з метою забезпечення громадського контролю за розподілом такого житла.
2. Діяльність наглядової ради базується на принципах добровільності, рівноправності її членів, законності, гласності, демократизму.
3. Основними завданнями наглядової ради є забезпечення громадського контролю за дотриманням законодавства з питань взяття громадян на соціальний квартирний облік та зняття з такого обліку, ведення соціального квартирного обліку громадян, розподілу соціального житла.
4. Наглядова рада має право:
отримувати від органу місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
запрошувати на засідання наглядової ради представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та громадян;
проводити перевірку дотримання законодавства з питань взяття громадян на соціальний квартирний облік та зняття з такого обліку, ведення соціального квартирного обліку громадян, розподілу соціального житла;
здійснювати контроль за дотриманням порядку розрахунку плати за соціальне житло, укладення та розірвання договорів найму соціального житла, проведення щорічного моніторингу доходів наймачів соціального житла та членів їх сімей;
брати участь у підготовці пропозицій щодо формування фонду соціального житла, його розподілу та розроблення місцевих програм розвитку соціального житла;
вносити пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань взяття громадян на соціальний квартирний облік та зняття з такого обліку, ведення соціального квартирного обліку громадян, розподілу соціального житла, інших питань забезпечення громадян соціальним житлом.
5. Наглядова рада зобов'язана:
інформувати про результати своєї діяльності орган місцевого самоврядування у визначений ним строк, а також оприлюднювати таку інформацію щокварталу у засобах масової інформації;
здійснювати прийом громадян та розглядати звернення з питань, що належать до її компетенції;
інформувати в установленому порядку правоохоронні органи про виявлені факти порушення законодавства з питань забезпечення громадян соціальним житлом.
6. Наглядова рада формується з дотриманням принципу рівного представництва від:
органу місцевого самоврядування, зокрема депутатів місцевої ради (за їх згодою), працівників виконавчого органу ради з питань праці та соціального захисту населення, охорони здоров'я, сім'ї, молоді, дітей, житлово-комунального господарства, юридичних питань;
громадських організацій, у статуті яких передбачено провадження діяльності із сприяння громадянам, що потребують соціального захисту;
підприємств, установ, організацій різних форм власності.
7. Представники підприємств, установ та організацій, в тому числі громадських організацій, включаються до складу наглядової ради на підставі рішення органу місцевого самоврядування.
8. Наглядову раду очолює голова, який обирається із складу членів ради прямим голосуванням строком на три роки.
9. Голова наглядової ради:
проводить засідання ради, затверджує плани її роботи;
представляє раду в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях;
організовує проведення перевірок радою;
підписує рішення ради, листи та запити.
10. У разі відсутності голови наглядової ради його обов'язки виконує заступник, який обирається із складу членів ради прямим голосуванням строком на три роки.
11. Формою роботи наглядової ради є засідання, що проводяться відповідно до плану роботи або за рішенням її голови, а також за рішенням третини членів ради на підставі звернення органу місцевого самоврядування чи правоохоронних органів.
12. Засідання наглядової ради вважається правоможним у разі присутності не менш як двох третин її складу.
Рішення наглядової ради приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів ради, присутніх на засіданні. Рішення оформляється протоколом, який підписують усі члени ради, присутні на засіданні.
13. Рішення наглядової ради, прийняті в межах її повноважень, доводяться до відома органу місцевого самоврядування та заінтересованих осіб.
14. Секретар наглядової ради обирається із складу її членів прямим голосуванням строком на три роки.
Секретар наглядової ради реєструє вхідну та вихідну кореспонденцію, готує матеріали до засідання наглядової ради, веде протоколи засідань і документацію, пов'язану з діяльністю ради, та відповідає за її збереження.
15. Документація наглядової ради зберігається протягом 15 років, після чого передається в архів органу місцевого самоврядування.
16. Організаційно-технічне забезпечення діяльності наглядової ради здійснює орган місцевого самоврядування, при якому її утворено. Члени наглядової ради виконують свої функції на громадських засадах.