• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Заяву Верховної Ради України "Про небезпеку узурпації влади Президентом України Ющенком В.А."

Верховна Рада України  | Постанова, Заява від 24.05.2007 № 1068-V
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Заява
  • Дата: 24.05.2007
  • Номер: 1068-V
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Заява
  • Дата: 24.05.2007
  • Номер: 1068-V
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Заяву Верховної Ради України "Про небезпеку узурпації влади Президентом України Ющенком В.А."
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 32, ст.427 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Заяву Верховної Ради України "Про небезпеку узурпації влади Президентом України Ющенком В.А." (додається).
2. Заслухати інформацію начальника Управління державної охорони України про стан державної охорони, забезпечення прав і свобод людини та додержання чинного законодавства.
3. Направити Заяву Верховної Ради України "Про небезпеку узурпації влади Президентом України Ющенком В.А." парламентам та урядам країн, з якими встановлено дипломатичні відносини, а також Парламентській асамблеї Ради Європи, Парламентській асамблеї ОБСЄ.
Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ
м. Київ, 24 травня 2007 року
N 1068-V
ЗАЯВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРО НЕБЕЗПЕКУ УЗУРПАЦІЇ ВЛАДИ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЮЩЕНКОМ В.А.
23 травня 2007 року в своєму зверненні до народу Президент України Ющенко В.А. назвав антиконституційним рішення Конституційного Суду України від 16 травня 2007 року N 1-рп/2007 року у справі за конституційним поданням Вищої ради юстиції про офіційне тлумачення положень частини п'ятої статті 20 Закону України "Про судоустрій України" (справа про звільнення судді з адміністративної посади). Тим самим Президент України не лише перебрав на себе повноваження Конституційного Суду України, а й поставив себе над ним.
Крім того, перевищуючи свої конституційні повноваження, Президент України публічно доручив Генеральній прокуратурі України дати юридичну оцінку ситуації, яка склалася в Конституційному Суді України, в той час, коли здійснення такої функції Генеральною прокуратурою України не передбачено статтею 121 Конституції України.
24 травня 2007 року Управління державної охорони України, підпорядковане Президенту України, заблокувало приміщення Конституційного Суду України, перешкоджаючи діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. Такі діяння підпадають під дію Кримінального кодексу України.
Верховна Рада України вважає вчинені Президентом України Ющенком В.А. діяння фактичною спробою узурпації влади і попереджає його про персональну відповідальність за подальший розвиток подій, наслідком якого може стати загальне загострення кризи в державі.
Верховна Рада України звертається до Генеральної прокуратури України з проханням негайно дати правову оцінку зазначеним фактам перешкоджання роботі Конституційного Суду України.
За такої ситуації Верховна Рада України висловлює сумнів з приводу доцільності продовження будь-яких переговорів, консультацій між Прем'єр-міністром України Януковичем В.Ф. і Президентом України Ющенком В.А. до припинення Президентом України дій, що виходять за межі Конституції і законів України, оскільки кроки Президента України розцінюються як втручання в діяльність судової влади з метою унеможливити прийняття Конституційним Судом України рішення щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України від 26 квітня 2007 року N 355 "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".
Верховна Рада України звертається до всіх посадових осіб, органів державної влади з вимогою неухильно дотримуватися вимог статті 60 Конституції України, згідно з якими ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази, і нагадує про юридичну відповідальність за віддання та виконання таких розпоряджень чи наказів.
м. Київ
24 травня 2007 року