КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 24 лютого 2010 р. N 284-р Київ |
Про затвердження плану додаткових заходів з підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2010 році
Затвердити план додаткових заходів з підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2010 році, що додається.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
Інд. 22 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 2010 р. N 284-р
ПЛАН
додаткових заходів з підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2010 році
1. Внести зміни до тимчасового помісячного розпису асигнувань державного бюджету на I квартал 2010 р., передбачивши додаткові обсяги видатків Мінагрополітики виходячи з 1/12 їх обсягів, затверджених на 2009 рік:
1) із загального фонду державного бюджету за програмами підтримки розвитку підприємств агропромислового комплексу - в сумі 214,4 млн. гривень, зокрема на:
селекцію в тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу - 5,1 млн. гривень;
селекцію в рослинництві - 7,5 млн. гривень;
фінансову підтримку фермерських господарств - 5 млн. гривень;
бюджетну тваринницьку дотацію та державну підтримку виробництва продукції рослинництва - 110 млн. гривень;
здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів - 75 млн. гривень;
протиепізоотичні заходи та участь у Міжнародному епізоотичному бюро - 11,8 млн. гривень;
2) із спеціального фонду державного бюджету - в сумі 1415,1 млн. гривень, зокрема на формування державного продовольчого резерву Аграрним фондом, здійснення державних форвардних і заставних закупівель, товарних та фінансових інтервенцій на організованому аграрному ринку - 1300 млн. гривень.
Мінфін,
Мінагрополітики.
До 3 березня.
2. Вирішити питання щодо відшкодування податку на додану вартість експортерам зерна за умови закупівлі зерна в Аграрному фонді, зокрема в березні на суму 500 млн. гривень, квітні - 500 млн. гривень, травні - 500 млн. гривень.
ДПА, Мінфін,
Мінагрополітики.
Березень - травень.
3. Забезпечити починаючи з лютого поточного року проведення державних форвардних закупівель зерна урожаю 2010 року в обсязі не менше ніж 1,3 млрд. гривень.
Мінагрополітики, Мінфін,
Аграрний фонд.
До 1 липня.
4. Забезпечити здійснення контролю за досягненням оптимального рівня цін на мінеральні добрива, що надходять на внутрішній ринок, виходячи із затвердженого НКРЕ граничного рівня цін на природний газ для підприємств - виробників азотних добрив.
Мінекономіки, Мінпромполітики,
Мінагрополітики, Антимонопольний
комітет.
До 10 березня.
5. Забезпечити безумовне виконання помісячних графіків відвантаження нафтопродуктів для потреб сільськогосподарських товаровиробників відповідно до умов, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. N 1590 "Про заходи щодо забезпечення сільгосптоваровиробників нафтопродуктами для проведення весняно-польових робіт у 2010 році".
Мінпаливенерго, Національна
акціонерна компанія "Нафтогаз
України", Мінагрополітики,
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні держадміністрації.
Березень - травень.
6. Підготувати з урахуванням цінової ситуації на внутрішньому ринку і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект рішення щодо реалізації Аграрним фондом сільськогосподарським товаровиробникам нафтопродуктів та мінеральних добрив для проведення весняно-польових робіт.
Мінагрополітики, Мінфін,
Мінекономіки, Мінпаливенерго,
Мінпромполітики,
Аграрний фонд.
До 10 березня.
7. Сприяти:
своєчасному проведенню переробними і торговельними підприємствами розрахунків із сільськогосподарськими товаровиробниками за реалізовану продукцію;
поверненню сільськогосподарськими товаровиробниками бюджетних позик, наданих Аграрним фондом із застосуванням режиму державних заставних закупівель під заставу зерна у 2009/2010 маркетинговому році.
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні
та Севастопольська міська
держадміністрації.
Постійно.
8. Забезпечити експорт зерна державного інтервенційного фонду на умовах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. N 1158 "Питання експорту зерна з державного інтервенційного фонду".
Мінагрополітики, Мінекономіки,
Аграрний фонд, Держмитслужба,
Мінтрансзв'язку,
Держкомветмедицини,
Держконтрольсільгосппрод,
ДАК "Хліб України".
До 1 липня.
9. Вжити заходів до активізації кредитування банками підприємств агропромислового комплексу для проведення весняно-польових робіт.
Мінагрополітики, Мінекономіки,
Мінфін, Національний банк
(за згодою), Асоціація
українських банків та провідних
банків (за згодою).
До 10 березня.
10. Провести в регіонах за участю Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Севастопольської міської держадміністрацій, керівників територіальних управлінь Національного банку та банків наради з питання активізації кредитування підприємств агропромислового комплексу.
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, голови
обласних, Севастопольської
міської держадміністрацій,
територіальні управління
Національного банку
(за згодою).
До 10 березня.
11. Рекомендувати під час складання проектів місцевих бюджетів на 2010 рік передбачати кошти для підтримки розвитку агропромислового комплексу, зокрема для здійснення заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, відновлення роботи внутрішньогосподарських меліоративних систем та забезпечення розвитку тваринництва.
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, голови
обласних, Севастопольської
міської держадміністрацій.
До 1 квітня.
12. Передбачити під час доопрацювання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" видатки за рахунок загального фонду державного бюджету за такими програмами:
здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів - 2000 млн. гривень;
формування державного інтервенційного фонду Аграрним фондом, а також закупівля матеріально-технічних ресурсів для потреб сільськогосподарських товаровиробників - 1000 млн. гривень;
державна підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів - 626 млн. гривень;
заходи по операціях фінансового лізингу вітчизняної сільськогосподарської техніки - 500 млн. гривень;
фінансування заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів - 300 млн. гривень.
Мінфін, Мінагрополітики.
До 1 квітня.