• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження плану дій стосовно виконання зобовязань та здійснення заходів у рамках участі України в Глобальній ініціативі щодо боротьби з актами ядерного тероризму на період до кінця 2010 року

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, План від 23.12.2009 № 1635-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, План
  • Дата: 23.12.2009
  • Номер: 1635-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, План
  • Дата: 23.12.2009
  • Номер: 1635-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 23 грудня 2009 р. N 1635-р
Київ
Про затвердження плану дій стосовно виконання зобов'язань та здійснення заходів у рамках участі України в Глобальній ініціативі щодо боротьби з актами ядерного тероризму на період до кінця 2010 року
1. Затвердити план дій стосовно виконання зобов'язань та здійснення заходів у рамках участі України в Глобальній ініціативі щодо боротьби з актами ядерного тероризму на період до кінця 2010 року, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади надсилати Службі безпеки щороку до 1 січня інформацію про стан виконання плану дій, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 20 січня звіту Кабінету Міністрів України.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2009 р. N 1635-р
ПЛАН
дій стосовно виконання зобов'язань та здійснення заходів у рамках участі України в Глобальній ініціативі щодо боротьби з актами ядерного тероризму на період до кінця 2010 року
1. Забезпечити:
здійснення заходів щодо удосконалення законодавства України у сфері боротьби з незаконним обігом ядерних матеріалів та радіоактивних відходів, фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання та боротьби з тероризмом, зокрема технологічним.
СБУ, Мін'юст, Мінпаливенерго,
Держатомрегулювання, МНС, МВС,
Мінтрансзв'язку, інші центральні органи
виконавчої влади;
проведення контррозвідувальних, розвідувальних, оперативно-розшукових, режимних та інших заходів, спрямованих на запобігання, виявлення та припинення фактів незаконного переміщення через державний кордон, транзитного перевезення через територію України, обігу чи збуту ядерних матеріалів і радіоактивних відходів, компонентів ядерної зброї, технологічної документації та товарів подвійного використання, які можуть бути застосовані для вчинення терористичних актів.
СБУ, Служба зовнішньої розвідки,
Адміністрація Держприкордонслужби,
МВС, Мінприроди, Держекспортконтроль,
Держмитслужба, інші центральні органи
виконавчої влади, Національна академія
наук;
взаємодію та обмін інформацією із спеціальними службами, правоохоронними і митними органами іноземних держав та міжнародними організаціями з питань протидії транскордонним та міжнародним організованим злочинним угрупованням, діяльність яких пов'язана з незаконним поводженням з радіоактивними матеріалами.
СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС,
Адміністрація Держприкордонслужби,
Держмитслужба, МЗС, Міноборони;
збирання, узагальнення та аналіз інформації про тенденції до вчинення терористичних актів на ядерних установках та об'єктах, призначених для поводження з радіоактивними відходами на території України та за її межами.
СБУ, МЗС, Служба зовнішньої
розвідки, Міноборони, Адміністрація
Держприкордонслужби;
розроблення та здійснення заходів з реалізації ініціатив і програм у рамках Глобальної ініціативи щодо боротьби з актами ядерного тероризму за участю України, зокрема щодо виявлення ядерних матеріалів, забезпечення розвитку регіонального співробітництва, використання міжнародного досвіду, а також інформування про здійснені заходи в Інтернеті.
СБУ, Держатомрегулювання, МЗС,
Мінпаливенерго, МНС, Мінпромполітики,
інші центральні органи
виконавчої влади, Національна академія
наук;
проведення планових заходів з дотриманням основних принципів Глобальної ініціативи щодо боротьби з актами ядерного тероризму.
МЗС, СБУ, Міноборони, Мінпаливенерго,
Адміністрація Держприкордонслужби, МНС,
МОЗ, Служба зовнішньої розвідки,
інші центральні органи
виконавчої влади, Національна академія
наук.
2. Розробити проект Угоди між Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Федеральною митною службою Російської Федерації про взаємодію під час здійснення радіаційного контролю за переміщенням радіоактивних матеріалів через українсько-російський державний кордон.
Мінприроди, Мінекономіки, Мінфін,
МЗС, Мін'юст, Адміністрація
Держприкордонслужби, Держмитслужба,
Держатомрегулювання.
3. Затвердити порядок взаємодії Держатомрегулювання та СБУ в разі загрози або виникнення радіаційної аварії внаслідок вчинення терористичного акту.
Держатомрегулювання, СБУ, МНС,
МВС, Мін'юст.
4. Організовувати та проводити спільні командно-штабні і тактико-спеціальні навчання та тренування на ядерних та радіаційно-небезпечних об'єктах з протидії можливим проявам терористичної діяльності, зокрема із залученням сил і засобів суб'єктів боротьби з тероризмом.
СБУ, МВС, Мінпаливенерго, МНС, МОЗ,
Адміністрація Держприкордонслужби,
Держатомрегулювання, інші центральні
органи виконавчої влади, Національна
академія наук.
5. Розробити методику планування і проведення наукових досліджень, системних, аналітичних, інформаційно-методичних та інженерно-технічних розробок з антитерористичної тематики.
Мінпаливенерго, Національна академія
наук.
6. Здійснити:
інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної влади, пов'язаної з виконанням відповідних зобов'язань з реалізації положень Глобальної ініціативи щодо боротьби з актами ядерного тероризму.
СБУ, МЗС;
додаткове обстеження стану забезпечення захисту від терористичних посягань об'єктів паливно-енергетичного комплексу.
Мінпаливенерго;
комплексне проведення оперативно-розшукових заходів з профілактики, запобігання, своєчасного виявлення і припинення можливої терористичної діяльності на ядерних установках та об'єктах, призначених для поводження з радіоактивними відходами, іншими джерелами іонізуючого випромінювання.
СБУ, МВС.
7. Вжити заходів до створення сучасних інженерно-технічних засобів охорони об'єктів паливно-енергетичного комплексу, а також дієвих систем контролю за перевезенням ядерних або радіоактивних відходів територією України.
Мінпаливенерго, МНС, Мінтрансзв'язку,
Держмитслужба, СБУ, МВС,
Мінпромполітики, МОЗ, Мінприроди,
Держатомрегулювання,
Національна академія наук.
8. З метою забезпечення безпечного зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання у пунктах зберігання радіоактивних відходів забезпечити експлуатацію модернізованих систем фізичного захисту та безпеки на державних підприємствах, які належать до сфери управління МНС.
МНС.
9. Забезпечити облік радіоактивних відходів з метою зниження ймовірності їх потрапляння у незаконний обіг.
МНС.
10. Розробити проект будівництва централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання у складі другої черги комплексу виробництва "Вектор".
МНС, Держатомрегулювання.
11. Забезпечити виконання робіт з планування і закупівлі обладнання для модернізації системи охорони державних підприємств, які належать до сфери управління Мінпромполітики.
Мінпромполітики, Мінекономіки, Мінфін.
12. Провести проектні дослідження та проектування (1-й етап) будівництва спеціалізованої "гарячої" камери на Українському державному виробничому підприємстві "Ізотоп" і здійснити закупівлю та монтаж необхідного обладнання для її будівництва (2-й етап).
Мінпромполітики, Мінекономіки, Мінфін.
13. Утворити Центр професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з проблем протидії ядерному тероризму в сучасних умовах та спеціалізований полігон на базі Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості.
Мінпаливенерго.
14. Забезпечити на базі кафедри медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти підготовку персоналу для надання медичної допомоги у разі радіаційних уражень.
МОЗ.
15. Організувати:
підготовку фахівців для ліквідації наслідків радіаційних аварій на залізничному транспорті.
Мінтрансзв'язку;
проведення навчальних семінарів з питань здійснення радіологічного контролю вантажів і транспортних засобів на митній території України.
Мінприроди, МНС.