• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про участь делегації Уряду України у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, Директива, Склад колегіального органу від 20.02.2019 № 121-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Директива, Склад колегіального органу
  • Дата: 20.02.2019
  • Номер: 121-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Директива, Склад колегіального органу
  • Дата: 20.02.2019
  • Номер: 121-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 20 лютого 2019 р. № 121-р
Київ
Про участь делегації Уряду України у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок
1. Утворити делегацію Уряду України для участі у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок (9-15 березня 2019 р., м. Нью-Йорк, США) у складі згідно з додатком.
2. Затвердити директиви делегації Уряду України для участі у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок, що додаються.
3. Секретаріатові Кабінету Міністрів України вирішити питання фінансового забезпечення членів делегації Уряду України у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 73
Додаток
до розпорядження Кабінету Міністрів України
від 20 лютого 2019 р. № 121-р
СКЛАД
делегації Уряду України для участі у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок, яка відбудеться 9-15 березня 2019 р. у м. Нью-Йорку (США)
КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ
Іванна Орестівна
-Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, глава делегації України
ЄЛЬЧЕНКО
Володимир Юрійович
-Постійний представник України при ООН, заступник глави делегації
ФЕДОРОВИЧ
Наталія Володимирівна
-заступник Міністра соціальної політики, заступник глави делегації
БОГДАНОВА
Наталія Миколаївна
-державний експерт експертної групи з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству, гендерної рівності директорату соціальних послуг та інтеграції Мінсоцполітики
ГАНЦЯК-КАСЬКІВ
Олена Володимирівна
-голова громадської організації "Простір Гідності" (за згодою)
ГЕРАСИМЕНКО
Леокадія
-голова громадської спілки "Спілка жінок України" (за згодою)
ГЕРАЩЕНКО
Ірина Володимирівна
-перший заступник Голови Верховної Ради України
КОБЛОШ
Віталій Володимирович
-директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
КОВАЛЬЧУК
Людмила Миколаївна
-національний консультант з питань "Жінки, мир, безпека" офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
КАРБОВСЬКА
Наталія
-директор зі стратегічного розвитку Міжнародного благодійного фонду "Український Жіночий Фонд" (за згодою)
ЛУЦЕНКО
Ірина Степанівна
-народний депутат України, Представник Президента України у Верховній Раді України
МАЛАХОВА
Дар’я Валеріївна
-головний спеціаліст Управління з питань співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України
ПРИЙМАК
Катерина
-ветеран антитерористичної операції, член громадської організації "Інститут ґендерних програм" (за згодою)
СКІПАЛЬСЬКА
Галина Богданівна
-голова Міжнародного благодійного фонду "Українська фундація громадського здоров’я" (за згодою)
ТОКАРСЬКИЙ
Тарас Богданович
-заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з питань європейської інтеграції
ФАРИМЕЦЬ
Олена Олегівна
-начальник управління протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству Мінсоцполітики
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 20 лютого 2019 р № 121-р
ДИРЕКТИВИ
для участі делегації Уряду України у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок, яка відбудеться 9-15 березня 2019 р. у м. Нью-Йорку (США)
Основні завдання, включаючи кінцеву мету участі в заході
1. Метою утворення делегації України є:
участь у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок;
участь у сегменті високого рівня, а також у засіданнях за круглим столом та інтерактивних діалогах на міністерському рівні.
2. Метою 63-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок є:
розгляд питань, пов’язаних з розширенням прав жінок та зв’язку із сталим розвитком, а також соціальним захистом, доступом до державної служби та сталою інфраструктурою для гендерної рівності та вповноваження жінок та дівчат; дискусії на теми "Визначення та оцінка безоплатного догляду та домашньої роботи шляхом надання соціального захисту, державних послуг та стабільної інфраструктури: найкращі практики", "Розробка та впровадження соціального захисту, державних послуг та стабільної інфраструктури, спрямованих на підтримку лідерства жінок та зменшення професійної сегрегації: найкращі практики" тощо;
визначення подальших необхідних заходів для досягнення цілей, пов’язаних з поліпшенням становища жінок в усьому світі і розширенням їх прав та можливостей.
3. Основним завданням делегації Уряду України є відстоювання національних інтересів під час розгляду і прийняття рішень 63-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.
4. Під час участі в заходах делегації Уряду України керуватися Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими правовими актами з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та цими директивами.
Запобігати, не допускати та блокувати можливі кроки Російської Сторони, спрямовані на:
використання рішень 63-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок для легітимізації анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та прийняття рішень, що можуть інтерпретуватися як пряме або непряме визнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим;
використання рішень в Організації Об’єднаних Націй для легітимізації анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя як пряме або непряме визнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим. Враховувати та у разі потреби активно використовувати відповідні положення резолюцій Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 р. "Територіальна цілісність України" (68/262), від 19 грудня 2016 р. (71/205), від 19 грудня 2017 р. (72/190), від 22 грудня 2018 р. "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна) (73/263) та від 17 грудня 2018 р. "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів" (73/194).
Наполягати на використанні формулювання "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь (Україна), тимчасово окуповані Російською Федерацією" під час згадування Автономної Республіки Крим в офіційних документах, повідомленнях та публікаціях Організації Об’єднаних Націй, у тому числі щодо відповідних статистичних даних.
Окремі доручення главі делегації та у разі потреби кожному члену делегації
5. Під час виступу на сесії Комісії українська делегація поінформує про дії Уряду, спрямовані на забезпечення гендерної рівності, та окреслить пріоритети подальшої співпраці України з ООН та її країнами-членами на урядовому, парламентському та громадському рівні.
6. Українській делегації:
ознайомитися з кращими міжнародними практиками, виступити та представити інформацію про кроки, які вживаються Урядом України у сфері гендерної рівності, під час обговорення тем "Соціальний захист, доступ до державної служби та сталої інфраструктури для гендерної рівності та вповноваження жінок та дівчат"; "Визначення та оцінка безоплатного догляду та домашньої роботи шляхом надання соціального захисту, державних послуг та стабільної інфраструктури: найкращі практики"; "Розробка та впровадження соціального захисту, державних послуг та стабільної інфраструктури, спрямованих на підтримку лідерства жінок та зменшення професійної сегрегації: найкращі практики"; "Створення альянсів для систем соціального захисту, доступу до державних послуг та стабільної інфраструктури для забезпечення рівності чоловіків і жінок та розширення прав жінок та дівчат"; "Прискорення реалізації Пекінської декларації та Платформи дій: підготовка до огляду Пекін +25";
обговорити питання залучення міжнародної експертної та фінансової допомоги для розв’язання проблем гендерної рівності та визначити пріоритети подальшої співпраці з ООН та її країнами-членами на урядовому, парламентському та громадському рівні;
сприяти формуванню позитивного міжнародного іміджу України;
взяти участь у засіданні високого рівня на тему: "Жінки при владі";
взяти участь в інтерактивному діалозі між міністрами на високому рівні на тему: "Прискорення реалізації Пекінської декларації та Платформи дій: підготовка до огляду Пекін +25".
7. Заступник Міністра соціальної політики Федорович Н. В.:
проведе двосторонні зустрічі з представниками ООН та окремих делегацій з питань протидії торгівлі людьми;
візьме участь в інтерактивних дискусіях та проведе двосторонні зустрічі з представниками ООН та окремих делегацій з питань забезпечення прав дівчат та жінок, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з урахуванням Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" .
8. Планується проведення двох заходів Українською Стороною: з питань упровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" та захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Мета заходів - привернення уваги світового співтовариства до українських громадян, які перебувають в ув’язненні внаслідок втягнення їх у ситуацію торгівлі людьми, та вироблення міжнародного механізму/інструменту міжвідомчої співпраці стосовно дотримання прав громадян, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном.
9. Членам делегації:
взяти участь у засіданні високого рівня на тему: "Жінки при владі";
взяти участь в інтерактивному діалозі між міністрами на високому рівні на тему: "Створення альянсів для систем соціального захисту, доступу до державних послуг та стабільної інфраструктури для забезпечення рівності чоловіків і жінок та розширення прав жінок та дівчат".
Позиція Української Сторони з кожного питання порядку денного 11 березня 2019 року
10. Ознайомитися з результатами IV Всесвітньої конференції зі становища жінок та XXIII Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН (зокрема, цілями, досягненнями, викликами та шляхами ліквідації прогалин за пріоритетною темою).
11. Взяти участь в основній дискусії. Главі делегації (або заступнику глави делегації) виступити під час загального обговорення на заході високого рівня з промовою щодо успіхів та зусиль, що докладаються Україною, у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні та розширення прав жінок і дівчат.
12. Делегації:
взяти участь у засіданнях за круглим столом - ознайомитися з оглядом здійснення Пекінської Платформи дій та рішень 23-ї спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка визначає досягнуті цілі, успіхи та зусилля, спрямовані на розв’язання проблем, пов’язаних з пріоритетною темою;
виступити з доповіддю на теми: "Розробка та впровадження соціального захисту, державних послуг та стабільної інфраструктури, спрямованих на підтримку лідерства жінок та зменшення професійної сегрегації: найкращі практики" та "Доступ до державної служби та сталої інфраструктури для гендерної рівності та вповноваження жінок та дівчат";
взяти участь у заході "Від даних до політики та дій" за результатами регіонального дослідження "Добробут та безпека жінок в Південно-східній та Східній Європі", що проведено за ініціативою ОБСЄ, яка наводить дані щодо поширеності насильства щодо жінок в Албанії, Боснії та Герцеговині, Республіці Північна Македонія, Чорногорії, Сербії, Молдові та Україні. Захід організовують ОБСЄ, ФН ООН (UNFPA), ЮНІСЕФ та структура "ООН Жінки".
12 березня 2019 р. поінформувати про спільні заходи Уряду, міжнародних та громадських організацій, спрямовані на розширення прав жінок та дівчат для систем соціального захисту, доступу до державних послуг та стабільної інфраструктури.
13 березня 2019 р. взяти участь в інтерактивному діалозі між міністрами на високому рівні на тему: "Прискорення реалізації Пекінської декларації та Платформи дій: підготовка до огляду Пекін +25".
14 березня 2018 р. взяти участь у продовженні інтерактивного діалогу "Розширення прав жінок та зв’язок із сталим розвитком".
Фінансування відрядження
13. Витрати, пов’язані з відрядженням, здійснюються за рахунок видатків, передбачених у державному бюджеті для Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, структури "ООН Жінки", Представництва Фонду народонаселення ООН в Україні та за рахунок відряджуючої сторони.
Зобов’язання щодо звітування
14. Звіт за результатами відрядження подати у десятиденний строк після його завершення Кабінетові Міністрів України та Міністерству закордонних справ.