• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про серйозні недоліки у виконанні законодавства щодо забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян у Львівській області

Президент України  | Указ від 04.06.2003 № 477/2003
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 04.06.2003
  • Номер: 477/2003
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 04.06.2003
  • Номер: 477/2003
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про серйозні недоліки у виконанні законодавства щодо забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян у Львівській області
Перевіркою, проведеною за дорученням Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, встановлено, що стан виконання у Львівській області вимог чинного законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю є незадовільним, криміногенна ситуація в регіоні залишається складною, захист конституційних прав і свобод громадян належним чином не забезпечується.
Особливу стурбованість у населення області викликає зростання тяжких злочинів та стан додержання конституційних прав і свобод громадян. Минулого року на 17,5 відсотка збільшилася кількість умисних убивств, на 29,6 відсотка - згвалтувань, на 67,7 відсотка - вимагань. Залишається нерозкритим ряд убивств.
Має місце порушення прав громадян під час розслідування кримінальних справ та тримання під вартою.
У ході особистого прийому громадян членами Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю надійшли численні скарги на діяльність органів прокуратури, внутрішніх справ та посадових осіб обласної державної адміністрації, насамперед з питань поновлення порушених прав.
Керівники правоохоронних органів, зокрема прокурор області Б. Ринажевський, начальник Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області В. Рябошапка не забезпечили належної протидії організованій злочинності та проявам корупції. В області не викрито жодного організованого злочинного угруповання у банківській та фінансово-кредитній системах, бюджетних організаціях, у сфері приватизації, в органах влади і управління.
Вкрай незадовільною є взаємодія органів прокуратури, міліції, служби безпеки з контрольно-ревізійним управлінням області. Практично за кожним другим зверненням цих органів ревізії виявилися безрезультатними.
Головною причиною такого становища є відсутність належної, тісної, повсякденної взаємодії між органами виконавчої влади і правоохоронними органами. Керівники правоохоронних органів, і насамперед начальник Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області В. Рябошапка та прокурор області Б. Ринажевський не завжди критично оцінюють реальний стан боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Правоохоронні органи області на порушення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" нерідко формально підходять до виявлення та попередження корупційних діянь, створюють видимість активної діяльності. Провадження у половині адміністративних справ про корупцію з року в рік закривається судами через відсутність складу правопорушення або його малозначність. Цим самим завдається суттєва шкода конституційним правам громадян, інтересам держави, дискредитується діяльність правоохоронних органів.
Голова Львівської обласної державної адміністрації М. Янків не використав надані йому законодавством повноваження щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, реалізації відповідних програм та власних рішень із цих питань. Незважаючи на те, що такий стан справ потребував прийняття рішучих та скоординованих заходів, він виявив безпорадність та безпринципність у виправленні становища.
У зв'язку з неналежним виконанням посадових обов'язків, вимог законодавства щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян постановляю:
1. Звільнити ЯНКІВА Мирона Дмитровича з посади голови Львівської обласної державної адміністрації.
2. Запропонувати Генеральному прокуророві України С. Піскуну вирішити питання щодо подальшого перебування на займаній посаді прокурора Львівської області Б. Ринажевського.
3. Міністрові внутрішніх справ України Ю. Смирнову звільнити з займаної посади начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області В. Рябошапку.
4. Генеральному прокурору України С. Піскуну та Міністрові внутрішніх справ України Ю. Смирнову про виконання Указу доповісти в триденний строк.
5. Генеральному прокуророві України С. Піскуну, Міністрові внутрішніх справ України Ю. Смирнову, Голові Служби безпеки України В. Радченку, Голові Державної податкової адміністрації України Ю. Кравченку, Голові Державної митної служби М. Каленському, Директору Державного департаменту України з питань виконання покарань В. Льовочкіну, Голові Державної судової адміністрації України В. Карабаню вжити заходів щодо зміцнення правопорядку і законності, посилення протидії проявам організованої злочинності і корупції, усунення недоліків в організації розкриття й розслідування тяжких злочинів, поліпшення організаційного забезпечення діяльності судів. При цьому пріоритетом вважати інтереси та права людини.
6. Запропонувати Голові Верховного Суду України В. Маляренку вивчити судову практику застосування запобіжних заходів та адекватність призначення мір покарання за злочини невеликої тяжкості.
7. Генеральному прокуророві України С. Піскуну, Міністрові внутрішніх справ України Ю. Смирнову, Міністрові юстиції України О. Лавриновичу, Голові Служби безпеки України В. Радченку посилити відповідальність керівників структурних підрозділів центральних апаратів за стан роботи регіональних органів, насамперед надання ними практичної допомоги у розкритті резонансних злочинів, ліквідації злочинних угруповань, особливо економічного спрямування, та виконання судових рішень.
Встановити жорсткий контроль за реагуванням на звернення громадян про правопорушення.
8. Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій не рідше одного разу на квартал, а за необхідності і частіше, проводити засідання координаційних комітетів, на яких розглядати нагальні проблеми забезпечення правопорядку, додержання прав і свобод громадян, давати принципову оцінку діяльності керівників органів виконавчої влади, порушувати в установленому порядку питання щодо звільнення зазначених керівників та керівників правоохоронних органів, які неспроможні забезпечити виконання дорученої їм ділянки роботи із забезпечення законності.
9. Генеральному прокуророві України С. Піскуну, Міністрові внутрішніх справ України Ю. Смирнову, Голові Служби безпеки України В. Радченку, Голові Державної податкової адміністрації України Ю. Кравченку забезпечити чітку систему контролю за розкриттям, розслідуванням злочинів проти особи, які завдають суттєвої шкоди економічним інтересам держави, а також тих, що перешкоджають наповненню державного бюджету та виконанню соціальних програм.
10. Матеріали за результатами перевірки виконання у Львівській області вимог чинного законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю надіслати для відповідного реагування центральним та місцевим органам виконавчої влади.
11. Голові Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю О. Колінько продовжити перевірки стану виконання законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю в інших регіонах держави.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 4 червня 2003 року
N 477/2003