• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про додаткові заходи щодо посилення ефективності застосування процедур банкрутства

Президент України  | Указ від 08.07.1998 № 753/98 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 08.07.1998
  • Номер: 753/98
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 08.07.1998
  • Номер: 753/98
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про додаткові заходи щодо посилення ефективності застосування процедур банкрутства
( Указ не вступив в дію в зв'язку з відхиленням проекту Закону України про внесення змін і доповнень до деяких законів України щодо банкрутства згідно з Постановою ВР N 99-XIV від 11.09.98 )
З метою прискорення реструктуризації підприємств та їх боргів, посилення ефективності застосування процедур банкрутства та відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України
постановляю:
1. Установити, що у провадженні справ про банкрутство арбітражний суд для здійснення нагляду за майном боржника призначає розпорядника цього майна.
2. Розпорядник майна підприємства-боржника має право робити обов'язкові приписи або накладати заборону на дії керівництва підприємства-боржника у разі здійснення цим боржником передачі або відчуження в інший спосіб належного йому майна.
З метою забезпечення майнових вимог кредиторів розпорядник майна може звертатися до суду з клопотанням про застосування таких додаткових заходів:
накладення арешту на майно і кошти, що належать боржнику;
зупинення стягнення, зверненого на майнові активи боржника на підставі виконавчого або іншого документа, за яким списання здійснюється у безспірному порядку;
заборону власнику майна боржника вчиняти певні дії щодо його реорганізації чи ліквідації.
Розпорядник майна для виконання покладених на нього функцій може залучати інших осіб (оцінювачів майна, консультантів, торговців цінними паперами та майном).
3. Установити, що арбітражний суд ухвалою може призначити Агентство з питань банкрутства розпорядником майна боржника і ліквідатором підприємства-банкрута.
4. У разі покладення арбітражним судом повноважень розпорядника майна боржника, ліквідатора банкрута на Агентство з питань банкрутства воно може доручати виконувати ці функції юридичній або фізичній особі, яка у цьому випадку діє від його імені.
5. Установити, що арбітражний суд на підставі згоди кредиторів може прийняти рішення про проведення спрощеної процедури банкрутства.
Спрощена процедура банкрутства передбачає примусове створення на базі майна банкрута відкритого акціонерного товариства з подальшим продажем акцій на відкритих торгах відповідно до законодавства України.
Кошти, одержані від продажу акцій новоствореного акціонерного товариства, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів відповідно до встановленої законодавством черговості. Кошти, що залишилися після задоволення вимог кредиторів, повертаються власнику майна боржника.
У разі відсутності покупців акцій за згодою кредитора його вимоги можуть бути задоволені шляхом передачі йому відповідної кількості акцій новоствореного товариства.
Якщо рішення про проведення спрощеної процедури банкрутства приймається щодо державного підприємства, ліквідаційна комісія (ліквідатор) передає акції створеного товариства органу приватизації для їх реалізації у встановленому порядку.
Залишок коштів від реалізації акцій товариства, створеного на базі майна державного підприємства - банкрута, спрямовується до державного позабюджетного фонду приватизації.
6. Для прискорення процесу ліквідації підприємства-банкрута ліквідаційна комісія може залучати до виконання своїх функцій фізичну або юридичну особу (ліквідатора), яка діє за дорученням ліквідаційної комісії та під її контролем.
7. Установити, що фахівці з питань банкрутства - розпорядники майна боржника та ліквідатори банкрута (крім державних органів) є суб'єктами підприємницької діяльності і діють на підставі ліцензії, виданої Агентством з питань банкрутства.
За виконання функцій розпорядника майна боржника та ліквідатора майна банкрута отримується винагорода, розмір якої визначається кредиторами, але не може перевищувати п'яти відсотків суми задоволених боргів.
Винагорода, визначена кредиторами за виконання функцій розпорядника майна боржника та ліквідатора банкрута, у разі виконання цих функцій державними органами спрямовується на їх розвиток, а також на розрахунки з особами, що залучаються для виконання цих функцій.
8. Кабінету Міністрів України:
привести свої рішення у відповідність із цим Указом;
вирішити питання про створення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі відділень Агентства з питань банкрутства.
9. Покласти на Кабінет Міністрів України надання офіційних роз'яснень щодо цього Указу.
10. Цей Указ набирає чинності в порядку, передбаченому пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 8 липня 1998 року
N 753/98