• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про соціально-економічне становище в місті Севастополі та заходи щодо його стабілізації

Рада регіонів при Президентові України  | Рішення від 25.04.1997 № 22/97
Реквізити
  • Видавник: Рада регіонів при Президентові України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.04.1997
  • Номер: 22/97
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада регіонів при Президентові України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.04.1997
  • Номер: 22/97
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА РЕГІОНІВ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про соціально-економічне становище в місті Севастополі та заходи щодо його стабілізації
Рада регіонів відзначає, що соціально-політична та економічна ситуація в місті Севастополі залишається напруженою і потребує посиленої уваги органів виконавчої влади.
Незважаючи на допомогу з боку держави, зберігається тенденція до спаду виробництва на більшості підприємств міста, низькими є темпи конверсії підприємств військово-промислового комплексу. У першому кварталі поточного року обсяг виробництва промислової продукції у порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшився на 11 відсотків (в Україні - на 6 відсотків). Значне відставання допущено підприємствами скляної промисловості (99 відсотків), енергетики (95,4 відсотка), машинобудування (71 відсоток). На 8,1 відсотка зменшилося виробництво товарів народного споживання. На підприємствах міста накопичилася велика кількість нереалізованої продукції. В той же час продовольчий ринок міста орієнтований на поставку значної частки продовольства, не завжди високої якості, із-за кордону.
Погіршення становища в промисловості призвело до зростання чисельності громадян, не зайнятих трудовою діяльністю.
Дуже гострою є ситуація в комунальному господарстві міста. Практично половина з 752 км водопровідних мереж знаходиться в аварійному стані. До багатьох житлових масивів вода подається за графіком, її якість не відповідає санітарним нормам, практично вичерпано технічні та експлуатаційні можливості головного каналізаційного колектора міста, внаслідок чого допускаються аварійні скидання каналізаційних стоків у Мартинівську бухту, де розташовані пляжі та місця організованого відпочинку населення міста. Проте будівництво додаткових каналізаційних очисних споруд, що зменшило б гостроту проблеми, ведеться вже більше десяти років.
Зростанню соціальної напруженості в місті сприяє низька забезпеченість населення житлом. Зберігається складна криміногенна ситуація, передусім у зв'язку з ростом тяжких злочинів та злочинів у сфері економіки.
Значною мірою це є результатом незадовільного виконання указів Президента України, рішень Кабінету Міністрів України, а також Комплексної програми стабілізації соціально-економічного становища міста Севастополя на 1997-2000 роки керівниками Мінфіну, Міноборони, Мінрибгоспу, Мінмашпрому, Мінтрансу, Мінкультури, Мінінформації. Особливо негативно на стані міського господарства позначилися затримки з фінансуванням з Державного бюджету та неповне освоєння коштів на будівництво об'єктів життєзабезпечення міста.
Недостатньою є організаторська робота Севастопольської міської державної адміністрації щодо забезпечення безперебійного функціонування об'єктів життєзабезпечення міста. Не повною мірою використовуються можливості міжрегіональних зв'язків міста Севастополя з іншими містами та областями України, здійснювана робота дуже мало висвітлюється в засобах масової інформації.
Рада регіонів в и р і ш и л а:
1. Запропонувати Кабінету Міністрів України:
- забезпечити неухильне виконання Комплексної програми стабілізації соціально-економічного становища міста Севастополя на 1997-2000 роки, звернувши особливу увагу на своєчасне фінансування будівництва першочергових об'єктів водопостачання та каналізації міста;
- передбачити у Державному бюджеті України фінансування міста Севастополя окремим рядком;
- розробити і затвердити програму всебічного розвитку і підтримки української культури у місті Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста.
2. Підтримати ініціативу Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Полтавської та Чернігівської областей щодо надання практичної допомоги місту Севастополю у будівництві житла, об'єктів соціально-культурної інфраструктури та вирішенні інших питань життєзабезпечення міста. Запропонувати Харківській обласній державній адміністрації організувати шефство міста Харкова і області над будівництвом очисних споруд у місті Севастополі.
3. Враховуючи статус міста Севастополя, як основної бази Військово-Морських Сил України, рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним та Київській міській державним адміністраціям укласти протягом другого кварталу 1997 року з Севастопольською міськдержадміністрацією угоди про взаємне співробітництво в економічній, культурній та інформаційній сферах, використовуючи можливості по взаємних поставках продукції, відкриттю фірмових магазинів та підприємств харчування, оздоровчих закладів, центрів відпочинку тощо.
4. Запропонувати Міністерству транспорту України, Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України, Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству інформації України та Міністерству фінансів України, Державному комітету по житлово-комунальному господарству України спільно з Севастопольського міською державною адміністрацією розробити і здійснити конкретні заходи щодо:
- виконання протизсувних робіт на Севастопольській дільниці Придніпровської залізниці та в інших районах міста;
- поліпшення транспортного обслуговування жителів міста Севастополя;
- визначення економічного стану кожного підприємства міста Севастополя та виходу їх з кризи;
- прискорення темпів конверсії підприємств військово-промислового комплексу міста, передбачивши збільшення загального обсягу фінансування робіт, які виконуються по реконверсії, на 20 млн. гривень;
- зниження захворюваності жителів міста із-за вживання неякісної питної води та незадовільного стану довкілля;
- реконструкції заводів по переробці твердих побутових відходів;
- зміцнення правопорядку і законності в місті Севастополі, надання необхідної допомоги міському управлінню внутрішніх справ у технічному і кадровому забезпеченні;
- належного теплопостачання лікувальних закладів та житлових будинків;
- забезпечення фінансування будівництва першої черги очисних споруд для завершення будівельних робіт і введення їх в експлуатацію в 1997 році;
- завершення робіт по подачі природного газу на північну сторону міста Севастополя, встановлення газових і водяних лічильників;
- активізації діяльності засобів масової інформації у висвітленні здійснюваної роботи по стабілізації соціально-політичної ситуації в місті Севастополі та його співробітництва з містами та областями України.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 25 квітня 1997 року
N 22/97