• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Тимчасове положення про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення

Президент України  | Указ від 03.06.1994 № 280/94 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 03.06.1994
  • Номер: 280/94
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 03.06.1994
  • Номер: 280/94
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 420/94 від 01.08.94 )
Про Тимчасове положення про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення
З метою визначення правових засад діяльності Національної ради з питань телебачення і радіомовлення
постановляю:
Затвердити Тимчасове положення про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення (додається), яке є чинним до вирішення питання в установленому порядку.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 3 червня 1994 року
N 280/94
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 3 червня 1994 року N 280/94
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення
1. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) є позавідомчим державним органом, підзвітним Верховній Раді України.
Національна рада забезпечує реалізацію державної політики щодо телебачення і радіомовлення, додержання законодавства України та здійснення контролю у цій галузі.
2. Національна рада у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, міжнародними договорами України та цим Тимчасовим положенням.
3. Основними завданнями Національної ради є:
реалізація державної політики щодо телебачення і радіомовлення, розробка єдиної концепції розвитку телерадіоінформаційного простору України;
контроль за додержанням законодавства у діяльності телерадіоорганізацій;
забезпечення у діяльності телерадіоорганізацій додержання інтересів телеглядачів і радіослухачів, захисту загальнонаціональних інтересів, розповсюдження культурних цінностей.
4. Національна рада відповідно до покладених на неї завдань:
координує розробку єдиної концепції розвитку телерадіоінформаційного простору України та бере участь у її реалізації;
здійснює контроль за раціональним використанням ресурсу частот;
видає телерадіоорганізаціям на конкурсній основі ліцензії на право використання каналів мовлення та часу мовлення, організовує перевірку діяльності телерадіоорганізацій щодо умов та порядку використання каналів мовлення;
веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України, створює банк даних про них;
контролює додержання телерадіоорганізаціями законодавства України у галузі телебачення і радіомовлення та умов, передбачених ліцензіями;
у разі порушення телерадіоорганізаціями законодавства або умов ліцензії застосовує попередження, штрафні санкції, тимчасово зупиняє дію ліцензії, анулює ліцензію відповідно до законодавства України;
заслуховує щорічні звіти державних телерадіоорганізацій;
визначає порядок використання каналів мовлення, порядок мовлення з використанням супутників;
дає згоду на здійснення іноземного інвестування телерадіоорганізацій та контролює його;
визначає правила формування та зберігання тимчасового архіву телерадіопередач;
бере участь в укладенні міжнародних договорів України з питань телебачення і радіомовлення, співробітництва телерадіоорганізацій, забезпечує виконання зобов'язань, взятих за такими міжнародними договорами;
узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх в установленому порядку до відповідних органів державної влади;
подає щорічний звіт про свою діяльність Верховній Раді України та забезпечує його публікацію у пресі;
надає консультативну допомогу юридичним особам і громадянам з питань, що належать до її компетенції.
5. Національна рада має право:
одержувати від міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади, місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого та регіонального самоврядування, телерадіоорганізацій інформацію, документи і матеріали, необхідні для її діяльності;
створювати робочі групи з членів Національної ради для підготовки проектів рішень з питань, віднесених до компетенції Національної ради, групи експертів, консультантів із залученням на договірній основі вчених і фахівців, у тому числі з іноземних держав, для виконання завдань, покладених на Національну раду.
6. Національна рада у своїй діяльності взаємодіє з центральними та місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого та регіонального самоврядування, а також відповідними органами іноземних держав.
7. Національну раду очолює Голова, який має двох заступників.
Голову Національної ради та його заступників обирає Національна рада зі свого складу простою більшістю голосів.
Голова Національної ради розподіляє обов'язки між заступниками та визначає повноваження структурних підрозділів Національної ради.
Голова Національної ради несе персональну відповідальність за виконання покладених на Національну раду завдань і здійснення нею своїх функцій, встановлює ступінь відповідальності своїх заступників та керівників підрозділів.
Голова Національної ради та його заступники працюють на професійній основі, члени Національної ради - на громадських засадах.
8. Формою роботи Національної ради є засідання. На засіданнях Національної ради, які проводять не менш як раз на місяць, розглядають питання її діяльності.
Виключно на засіданнях Національної ради розглядають питання:
щодо проектів законів та інших актів законодавства, які у встановленому порядку подаються до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України;
затвердження щорічного звіту про діяльність Національної ради;
видання ліцензій на право використання каналів мовлення та часу мовлення;
застосування попереджень, штрафних санкцій, тимчасового зупинення дії ліцензій і анулювання їх у разі порушення телерадіоорганізаціями законодавства України, умов ліцензій;
планування роботи Національної ради;
затвердження штатного розпису центрального апарату та положень про його структурні підрозділи.
Позачергові засідання проводять за рішенням Голови Національної ради або на вимогу не менш як двох членів Національної ради.
Засідання Національної ради є правомочним, якщо на ньому присутні дві треті складу Національної ради.
Рішення Національної ради вважається прийнятим, якщо за нього віддано більшість голосів від складу Національної ради.
9. Національна рада у межах своєї компетенції приймає на основі та на виконання законодавства України рішення, організовує та контролює їх реалізацію.
Національна рада у разі потреби видає разом з центральними та місцевими органами державної виконавчої влади спільні акти.
Рішення Національної ради, прийняті у межах її повноважень, є обов'язковими для центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та громадян.
10. Граничну чисельність і фонд оплати праці працівників центрального апарату Національної ради затверджує Кабінет Міністрів України.
Структуру центрального апарату Національної ради затверджує Віце-прем'єр-міністр України.
11. Національна рада є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку з зображенням Державного герба України та своїм найменуванням.