• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Дирекцією з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту Закордонних справ Швейцарської Конфедерації та Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи про співробітництво у створенні "Міжнародної чорнобильської веб-сторінки"

Швейцарія, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  | Меморандум, Міжнародний документ від 11.03.2002
Реквізити
  • Видавник: Швейцарія, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 11.03.2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Швейцарія, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 11.03.2002
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про взаєморозуміння між Дирекцією з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту Закордонних справ Швейцарської Конфедерації та Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи про співробітництво у створенні "Міжнародної чорнобильської веб-сторінки"
Дата підписання: 11.03.2002
Дата набуття чинності: від дати підписання
1. Вихідна ситуація та мета
Через 15 років після аварії на 4-му реакторі Чорнобильської АЕС світова спільнота схильна забути про долю мільйонів людей, які проживають на забруднених територіях, та багатьох інших жертв катастрофи. Незважаючи на значні зусилля з боку урядових організацій, власних коштів для пом'якшення наслідків катастрофи не вистачає. Як і раніше, забруднені райони значною мірою потребують міжнародної допомоги, щоб подолати масштабні наслідки Чорнобильської катастрофи.
Як передумова та основа для подолання такого становища вкрай необхідна системна та об'єктивна інформація. Створення "Міжнародної чорнобильської веб-сторінки" (далі - Веб-сторінка), менеджмент якої буде здійснювати Швейцарська сторона, повинно:
привернути увагу світової спільноти до проблем Чорнобильської катастрофи в Україні;
забезпечити постійне надходження інформації на дану тему;
активізувати таким чином надання міжнародної допомоги на ліквідацію наслідків катастрофи.
2. Співробітництво
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - Міністерство) та Дирекція з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту Закордонних справ Швейцарської Конфедерації (далі - ДПРС) погоджуються співпрацювати в наступних напрямах:
Міністерство та Державне підприємство "Агентство інформації, міжнародного співробітництва та розвитку "Чорнобильінтерінформ" (далі - агентство "Чорнобильінтерінформ"), яке буде представляти його точку зору в усіх питаннях стосовно Веб-сторінки www.chernobyl.info, виступають у ролі привілейованих партнерів під час розроблення Веб-сторінки, з ними регулярно будуть проводитися консультації щодо змісту та форми останньої. Інформація, отримана від Української сторони, не редагується. Посилання на МНС є обов'язковим.
ДПРС доручає фахівцям фірми ecos.ch в м. Базель (уповноважена: пані Ліза Фройлер, заступник: пан Данієль Вінер) розробити концепцію Веб-сторінки та створити редакцію, яка під їхнім керівництвом реалізовуватиме дану концепцію.
ДПРС та редакція Веб-сторінки прагнутимуть до співробітництва з проектом Ради Європи зі створення Інтернет-сторінки щодо наслідків техногенних катастроф.
Швейцарським координаційним пунктом щодо цього проекту є Бюро із співробітництва ДПРС у м. Києві.
3. Зміст Веб-сторінки
Веб-сторінка повинна відповідати наступним характеристикам:
Міжнародна, об'єктивна, незалежна з політичної точки зору Веб-сторінка англійською, німецькою та російською мовами призначена для офіційних осіб, які приймають рішення в різних країнах, та для всіх, хто заінтересований у цій тематиці.
Веб-сторінка також є джерелом інформації, що сприяє налагодженню зв'язків між різними ініціативами та донорськими проектами, обговоренню стратегії підтримки та виступає в ролі банку ідей.
Зарезервовані веб-адреси: www.chernobvl.info та www.tschernobyl.info.
Веб-сторінка розміщується на "Чорнобильському сервері" у Швейцарії, який буде також служити акредитованим інститутам, донорським організаціям, державним відомствам та неурядовим організаціям, які працюють над проблематикою "Чорнобиль", платформою для розміщення їх Інтернет-інформації.
"Чорнобильський сервер" буде відтворено на сервері у м. Києві, щоб спростити доступ до інформації на місці.
Відповідальність за менеджмент Веб-сторінки покладається на швейцарських виконавців проекту.
4. Фінансування
Усі технічні витрати та кошти на персонал, які матимуть місце в рамках цього проекту, бере на себе Швейцарська Конфедерація.
Швейцарська сторона отримує інформацію, що розміщується на офіційному веб-сайті МНС України безкоштовно. Роботи щодо надання додаткової інформації з цих питань фінансуються Швейцарською стороною за окремим рішенням сторін.
5. Тривалість та оцінка
Перший етап проекту триває з моменту підписання Меморандуму до 31 грудня 2003 року. У кінці 2002 року буде здійснено попередню оцінку, а в кінці 2003 року - заключну оцінку проекту. До проведення оцінки залучаються також Міністерство та агентство "Чорнобильінтерінформ". Усі партнери будуть поінформовані Швейцарською стороною про подальший перебіг подій до 31 серпня 2003 року.
Цей Меморандум складено українською та англійською мовами, обидві версії мають однакову юридичну силу.
Київ, 11 березня 2002 року.
Від Міністерства
Б.Г.Міняйло
Заступник Державного
секретаря
Від ДПРС
Альфред Фрічі
Директор Бюро із
співробітництва в
Україні