• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Національним агентством з безпечності харчових продуктів Республіки Молдова про співробітництво у сферах безпечності харчових продуктів та здоровя тварин

Молдова, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів | Угода, Міжнародний документ від 29.09.2023
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 29.09.2023
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 29.09.2023
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Національним агентством з безпечності харчових продуктів Республіки Молдова про співробітництво у сферах безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Українська Сторона) та Національне агентство з безпечності харчових продуктів Республіки Молдова (далі - Молдовська Сторона), разом - "Сторони", а кожна окремо - "Сторона",
маючи намір продовжувати та розширювати співробітництво у сферах безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин, налагоджувати тісні стосунки для спільних зусиль;
визнаючи потенціал інтенсивних торговельних відносин між державами Сторін у сфері безпечності харчових продуктів;
відповідно до національного законодавства своїх країн і на основі взаємної поваги та вигоди;
з метою визначення сфер взаємного інтересу та спільної відповідальності, обміну досвідом та сприяння співробітництву між Сторонами у сфері безпечності харчових продуктів при імпорті, експорті, реекспорті та транзиті;
з метою зміцнення співпраці у сферах охорони здоров’я тварин та карантину, попередження транскордонному занесенню та/або поширенню інфекційних хвороб тварин, безпечності харчових продуктів шляхом дружніх консультацій,
Домовилися про таке:
Стаття 1. Загальна мета
Метою цієї Угоди є здійснення та розвиток співробітництва у сферах безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин на основі принципів рівноправності та взаємної вигоди, підтримуючи при цьому вільну та безперешкодну торгівлю між державами Сторін шляхом забезпечення безпечності харчових продуктів на оптимальному рівні.
Стаття 2. Компетентні органи
Компетентними органами Сторін, що відповідають за реалізацію положень цієї Угоди, є відповідно Українська та Молдовська Сторони.
У разі зміни назви та повноважень компетентних органів, Сторони письмово інформують одна одну дипломатичними каналами.
Стаття 3. Сфери Угоди
У межах своєї компетенції Сторони забезпечуватимуть підтримку взаємної торгівлі між державами Сторін шляхом здійснення державного контролю за імпортом, експортом та реекспортом харчових продуктів відповідно до національного законодавства та міжнародних принципів.
Сторони співпрацюють для забезпечення безпечності харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга.
Сторони співпрацюють в обміні досвідом між своїми відповідними лабораторіями.
Сторони обмінюються інформацією, шляхом технічних зустрічей або відеодзвінків, щодо заборон або обмежень стосовно харчових продуктів, які підлягають ветеринарному, фітосанітарному та санітарному контролю, відповідно до національного законодавства їх держав.
Сторони взаємно співпрацюють з метою (1) контролю, запобігання та ліквідації хвороб наземних і водних тварин, а також сприяння нагляду та обміну інформацією про спалахи таких хвороб; та (2) сприяння торгівлі наземними та водними тваринами та продуктами з них відповідно до Кодексу здоров’я наземних тварин Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та Кодексу здоров’я водних тварин (далі - "Стандарти ВООЗТ").
Сторони обмінюються інформацією про ветеринарні лікарські засоби, які виробляються та проходять державну реєстрацію компетентними органами обох Сторін. У разі необхідності, Сторони також обмінюватимуться деталями випробувань, проведених для державної реєстрації ветеринарних лікарських засобів, включаючи фармацевтичні (фізико-хімічні, біологічні або мікробіологічні) випробування, випробування на безпеку, випробування залишків, а також доклінічні та клінічні дослідження.
Стаття 4. Обмін інформацією та загальне технічне співробітництво
Сторони можуть на додаток до своїх зобов’язань як членів Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ВООЗТ) безпосередньо обмінюватися інформацією, зазначеною в Статті 3. Обмін інформацією здійснюється відповідно до національного законодавства Сторін.
Сторони співпрацюватимуть щодо контролю, профілактики та ліквідації хвороб, які зазначені у Стандартах ВООЗТ.
Сторони інформуватимуть одна одну про нові наукові, дослідницькі та технічні досягнення у сферах контролю, профілактики та ліквідації хвороб, про які йдеться у Стандартах ВООЗТ.
Сторони можуть у конкретних випадках та за окремою попередньою письмовою домовленістю вживати заходи, що містять спостереження, інспекцію та лабораторні дослідження товарів, зазначених у Статті 3.
Сторона імпортуючої держави може запросити у Сторони експортуючої держави відповідну документацію та, у разі необхідності, допомогу в організації візитів на територію її держави.
Стаття 5. Фінансування
Кожна Сторона самостійно покриває власні витрати, пов'язані зі співробітництвом у рамках цієї Угоди.
Стаття 6. Робочі зустрічі
Для вирішення практичних питань, пов’язаних з реалізацією положень цієї Угоди, Сторони за потреби проводять робочі зустрічі не рідше одного разу на два роки.
Стаття 7. Сфера дії Угоди
Положення цієї Угоди реалізуються відповідно до національного законодавства Сторін, без шкоди для міжнародних зобов’язань Сторін.
Ця Угода не впливає на права та обов’язки, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких є Сторони.
Стаття 8. Вирішення спорів та внесення змін
Будь-які спори, що виникають у зв’язку з тлумаченням або виконанням положень цієї Угоди, вирішуються між Сторонами шляхом переговорів і консультацій по дипломатичних каналах.
За взаємною згодою Сторін будь-які зміни до цієї Угоди можуть бути оформлені окремими протоколами, які є її невід’ємною частиною та набирають чинності відповідно до статті 10 цієї Угоди.
Стаття 9. Статус Угоди
Ця Угода не створює жодних прав чи зобов’язань, що регулюються міжнародним правом.
Стаття 10. Прикінцеві положення
Ця Угода набирає чинності з моменту її підписання та діє безстроково. Будь-яка зі Сторін може в будь-який час письмово повідомити іншу Сторону про свій намір припинити дію цієї Угоди. Угода припиняє свою дію через шість (6) місяців з дати отримання такого повідомлення.
Припинення дії цієї Угоди не впливає на виконання проєктів і програм, започаткованих у рамках цієї Угоди, до їх завершення, якщо інше не узгоджено Сторонами.
Вчинено в м. Одеса "29.09" 2023 р. у двох оригінальних примірниках, кожний українською, румунською та англійською мовами, при цьому всі тексти є рівноавтентичними. У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні цієї Угоди, текст англійською мовою матиме переважну силу.



За
Державну службу України з
питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів

За
Національне агентство з
безпечності харчових продуктів
Республіки Молдова
( Текст Угоди українською, англійською мовами додано до Листа Міністерства закордонних справ України № 72/14-612/1-125513 від 20.10.2023 )