• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Додаткова угода № 7 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві (Угода АМР США N 121-0002-АА) 27 вересня 2021 року

Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 27.09.2021
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.09.2021
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.09.2021
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДОДАТКОВА УГОДА N 7
до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві (Угода АМР США N 121-0002-АА) 27 вересня 2021 року
ДАТА ПІДПИСАННЯ:
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ:
27.09.2021
27.09.2021
Метою укладення Додаткової угоди N 7 (далі - Додаткова угода N 7) до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку N 121-0002-АА від 17 вересня 2014 року із змінами, внесеними Додатковою угодою N 1 від 31 серпня 2015 року, Додатковою угодою N 2 від 10 червня 2016 року, Додатковою угодою N 3 від 14 березня 2017 року, Додатковою угодою N 4 від 15 серпня 2018 року, Додатковою угодою N 5 від 2 липня 2019 року та Додатковою угодою N 6 від 12 липня 2019 року (далі - Угода) між Урядом України (далі - Уряд України або Отримувач Гранту) та Урядом Сполучених Штатів Америки, який діє через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США), (далі - Сторони) є внесення змін до Угоди.
Відповідно, Сторони домовились про таке:
Додаток 1, Детальний опис цілком вилучається та замінюється таким:
"Додаток 1
до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку
Детальний опис
I. Вступ
У цьому Додатку пропонується опис заходів, які мають бути впроваджені за рахунок коштів, виділених у рамках Угоди, процесу їх реалізації, а також очікуваних результатів, які мають бути досягнуті з метою виконання Завдання, визначеного в Угоді - сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні.
Жодне з положень цього Додатку не може тлумачитись як таке, що вносить зміни до будь-яких положень Угоди чи понять, використаних у її тексті.
II. Вихідна інформація та опис проблеми
Уряд США надає підтримку Україні у період прискореної реалізації реформ, необхідних для об'єднання країни заради забезпечення стійкого економічного розвитку на широкій суспільній основі. Ця мета відповідає очікуванням і прагненням усіх українців. Сполучені Штати продовжать допомагати Україні в цих зусиллях. США повністю підтримує проголошені пріоритети Уряду України: просування Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, безпека у Східній Україні та боротьба з корупцією. Дана Угода є одним із важливих інструментів надання допомоги Україні з боку АМР США для досягнення цих проголошених нею пріоритетів, із наголосом на: зниження корупції у визначених секторах; пом'якшення впливу російської агресії та забезпечення сталого, ринково орієнтованого зростання економіки із залученням широких верств населення.
З метою досягнення Результатів та виконання Завдання за Угодою Сторони дійшли згоди щодо необхідності розв'язання таких проблем, як структурні недоліки економіки, неефективне використання енергоресурсів, а також недостатній рівень економічної самостійності жінок і вразливих верств населення. Крім того, Сторони дійшли згоди, що ключовою запорукою економічної стабільності є зміцнення потенціалу приватного сектору економіки, підтримка зростання малих і середніх підприємств та середнього класу, поряд зі зміцненням системи охорони здоров'я та забезпеченням контролю за інфекційними захворюваннями. Сторони також дійшли згоди щодо неодмінної важливості заходів з метою протидії корупції у середовищі підприємницької діяльності та модернізації ключових секторів економіки - зокрема сільського господарства.
III. Завдання у сфері розвитку
Визначене в рамках Угоди Завдання у сфері розвитку "Сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні" охоплює економічні заходи для розширення економічних можливостей, які забезпечать формування чисельного і заможного середнього класу, а також зростання доходів і добробуту переважної більшості громадян України. У співпраці з Урядом України, іншими урядовими установами США та двосторонніми і багатосторонніми донорами, АМР США зосередить свою діяльність на досягненні трьох взаємопов'язаних Результатів: (1) зниження корупції у визначених секторах; (2) пом'якшення впливу російської агресії; (3) забезпечення сталого, ринково орієнтованого зростання економіки із залученням широких верств населення.
IV. Першочергові напрями діяльності
В рамках Угоди здійснюватиметься фінансування заходів, які сприятимуть діяльності Уряду України, спрямованій на зміцнення економіки та забезпечення її зростання, що також включає поліпшення стану здоров'я та добробуту українців.
На основі консультацій з Урядом України, для визначення заходів, що забезпечуватимуться фінансуванням в рамках Угоди, АМР США застосовуватиме об'єктивні критерії та процедури - включаючи, зокрема, здійснення оцінок, які дозволяють визначити необхідність та зміст конкретних заходів, що сприятимуть виконанню Завдання шляхом досягнення одного чи більше Результатів. Такі критерії та процедури ґрунтуватимуться на відповідному технічному й фінансовому плануванні. При визначенні заходів, АМР США керуватиметься принципами інклюзивного розвитку та, відповідно, включатиме до них питання, пов'язані з ґендерною проблематикою, проблемами громадян із обмеженими можливостями, спільнот лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів, а також інших вразливих суспільних груп. Такі принципи сприятимуть подальшому впровадженню Україною міжнародних стандартів у сфері прав людини та першочергових питань кращого забезпечення ґендерної рівності.
При впровадженні заходів, що фінансуються в рамках Угоди, Сторони (чи їхні Представники) керуватимуться процедурами, визначеними у Статті 7 Угоди.
У рамках Угоди АМР США має намір забезпечити Уряду України підтримку за широкою низкою напрямів у сфері розвитку, включаючи наступні першочергові напрями, визначені Урядом України:
Антикорупційна діяльність:
АМР США зосереджуватиме свою діяльність на зниженні економічного впливу корупції у ключових секторах - передусім в енергетиці, фінансах, сільському господарстві, розвитку малого та середнього підприємництва (МСП), охороні здоров'я та торгівлі. До можливих заходів належать такі, що сприятимуть зростанню прозорості публічної інформації (зокрема, фіскальної прозорості), розбудові потенціалу організацій, які здійснюють функції державного чи громадського контролю (таких, як регуляторні установи та галузеві чи підприємницькі об'єднання), впровадженню дієвого регулювання, розвитку справедливого та конкурентного ринку, а також залученню до цих сфер діяльності основних зацікавлених сторін економічного процесу.
Енергетична безпека:
АМР США можуть сприяти підвищенню рівня енергетичної безпеки України та скороченню її залежності від постачання енергоносіїв з Росії шляхом допомоги у розвитку конкурентних енергетичних ринків, диверсифікації та надійності енергопостачання в Україні ( у т. ч. з використанням відновлюваних джерел енергії), а також поліпшення нормативного-правового середовища діяльності енергетичного сектору. АМР США також може сприяти інтеграції України до ЄС шляхом впровадження нових конкурентних, ринкових механізмів транскордонної торгівлі електроенергією та природним газом, зростання спроможності до об'єднання енергосистем, а також тіснішого поєднання енергетичних ринків на основі нових механізмів передачі електроенергії. АМР США може вкладати ресурси у вдосконалення систем безпеки (у т. ч. кібернетичної безпеки), підвищення надійності та витривалості експлуатації критично важливих підприємств енергетичного сектору України. У співпраці з Урядом України та приватними партнерами, АМР США може сприяти освоєнню відновлюваних джерел енергії та зверненню першочергової уваги на розвиток низьковуглецевих методів її виробництва замість високовуглецевих методів, аби сприяти зниженню викидів парникових газів. Цілеспрямоване та стратегічне залучення приватного бізнесу до вироблення рішень у сфері енергетики допоможе прискорити диверсифікацію енергопостачання в Україні та забезпечити її сталий характер. До сфер діяльності АМР США також може належати допомога у підвищенні прозорості та поліпшенні якості даних і доступу громадян до інформації поряд зі скороченням можливостей для корупції у критично важливих ланках енергетичної системи.
Підвищення стійкості економіки Східної України:
АМР США може сприяти підвищенню загальної стійкості економіки Східної України у відповідь на агресію з боку Росії, яка призвела до руйнації критично важливих ринкових зв'язків, економічного послаблення у минулому провідних галузей виробництва та переміщення значної кількості людей. У найближчий строк АМР США може надавати допомогу у відновленні економіки Східної України та прилеглих регіонів, що також відчули на собі вплив конфлікту - сприяючи прискореному відновленню економіки регіону шляхом створення економічних можливостей для чоловіків і жінок та надання підтримки підприємствам, які потерпіли від конфлікту, а також впровадження малих проектів з реабілітації інфраструктури, які допоможуть забезпечити економічне відновлення та розвиток. У середньостроковий період АМР США може надавати допомогу у поліпшенні клімату для діяльності МСП (у т. ч. ресурсів для розвитку людського капіталу у регіоні), у підвищенні конкурентоздатності стратегічного середовища для діяльності на рівні регіону, а також у розширенні доступу МСП до фінансових ресурсів. На тривалу перспективу, АМР США може сприяти об'єднанню зусиль місцевих посадовців, діячів громадянського суспільства, підприємців, освітніх закладів, інших зацікавлених представників приватного сектору (у т. ч. МСП та галузевих лідерів) - з метою розробки нового спільного бачення майбутнього економіки Східної України. До напрямів допомоги з боку АМР США також можуть належати побудова зв'язків між економікою Сходу та решти регіонів України і країн Європи, а також розвиток спроможності України надавати допомогу у сфері психологічного здоров'я ветеранам і тим верствам населення, які потерпіли від конфлікту, аби сприяти їхній продуктивній суспільній реінтеграції. Ці заходи мають показати громадянам, що східні регіони країни здатні досягти успіху незалежно від Росії, і що перехідні процеси в Україні відкривають нові та більш сталі можливості для розвитку, який відповідає потребам економіки XXI-го століття.
Кібернетична безпека:
До заходів у цій сфері може належати допомога ключовим установам Уряду України та основним галузям промисловості у впровадженні стратегій кібернетичної безпеки, які забезпечать захист критично важливої інфраструктури. Інші можливі напрями підтримки можуть включати розвиток інституційного потенціалу, впровадження цільових навчальних програм, а також застосування підходів, апробованих в одному секторі, у низці інших секторів. Загалом, діяльність може бути спрямована на забезпечення кібернетичної безпеки та підвищення її рівня шляхом протидії будь-яким можливим агресивним або зловмисним діям у кібернетичному просторі, на поліпшення стану національної безпеки, стійкості та надійності інфраструктури.
Розвиток сільського господарства:
АМР С0ША прагне сприяти прискореному та ширшому відновленню економіки українського села завдяки розвитку більш інклюзивного та конкурентного аграрного сектору з кращими механізмами управління, який надаватиме мешканцям сільських районів привабливі можливості для забезпечення власного життя. До можливих напрямів діяльності належать створення можливостей для аграрних МСП отримувати стабільні доходи за рахунок виробництва продукції з вищою доданою вартістю, розширення доступу до внутрішніх і зовнішніх ринків, підвищення доступу до фінансових ресурсів, впровадження сучасних технологій, а також поліпшення доступу до надійних і ефективних систем зрошення ґрунтів. До першочергових напрямів реформ можуть належати земельна реформа, формування справедливого та прозорого ринку сільськогосподарських земель, удосконалення систем водокористування та зрошення, розвиток сільських територій, вирощування худоби, підтримка малих фермерських господарств і кооперативів, а також забезпечення доступу до ринків для аграрних МСП.
Реформування фінансового сектору:
Напрями допомоги можуть включати: заходи з підвищення стабільності фінансового сектору та відновлення суспільної довіри до фінансових ринків за рахунок надання широкої низки фінансових послуг з метою зниження ризиків; розширення доступу до фінансових ресурсів та підвищення інклюзивності фінансових послуг; зміцнення наглядових і регуляторних механізмів для забезпечення вищого рівня прозорості та кращого нагляду за діяльністю фінансових ринків; більш досконале інформування громадян про продукти та послуги фінансового сектору, а також про їхні права на фінансовому ринку, аби сприяти прийняттю більш свідомих фінансових рішень.
Розвиток конкурентної економіки:
Допомога з боку АМР США може сприяти розвитку потужної, різноманітної та відкритої економіки завдяки прискореному зростанню сектору МСП та нових підприємств (стартапів), підвищенню конкуренції на внутрішньому ринку та конкурентоздатності українських підприємств на зовнішніх ринках. У центрі уваги заходів допомоги можуть перебувати такі питання, як поліпшення бізнес-клімату, підтримка нових підприємств і галузей економіки, сприяння розвитку торгівлі та забезпечення доступу до фінансових ресурсів.
Оцінки та дослідження програм:
Згідно з правилами діяльності АМР США, а також з метою надання Отримувачеві гранту інформації про вплив допомоги з боку Уряду США за цією Угодою, АМР США планує профінансувати проведення одного чи більше заходів з оцінки, здійснення досліджень чи розробок, предметом яких можуть бути діючі, завершені або нові програми та проекти.
Охорона здоров'я та протидія інфекційним захворюванням:
З метою убезпечення та зміцнення продуктивності робочої сили в України, людського капіталу та загалом зростання економіки, допомога з боку АМР США має намір забезпечити першочергову увагу до поліпшення стану здоров'я українців, аби захворювання та недуги більше не обмежували реалізацію їхнього природного потенціалу та європейську інтеграцію їхньої країни. Поряд із іншими напрямами діяльності, допомога з питань охорони здоров'я може включати розширення основних послуг у цій сфері, зміцнення національних систем охорони здоров'я, а також заходи з метою подолання проблем, що викликають особливе занепокоєння - таких, як ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз, COVID-19 та інші загрози для громадського здоров'я, а також проблеми у сфері психологічного здоров'я чи у зв'язку з інвалідністю. Допомога з питань охорони здоров'я має на меті сприяти конкретному визначенню та вирішенню потреб жінок, дітей і вразливих верств населення - зокрема потерпілих від конфлікту, переміщених осіб та інших ключових суспільних груп - у зв'язку з конкретними проблемами у сфері здоров'я або пов'язаними з ними чинниками ризику. Відповідна підтримка також може включати соціальні послуги чи послуги у сфері охорони здоров'я визначеним групам населення, які можуть бути вразливими чи перебувати під ризиками на тимчасовій або постійній основі, якщо їхні потреби не вирішуються в рамках заходів екстреної гуманітарної допомоги чи інших програм.
Інші напрями діяльності:
АМР США може розглянути можливості для здійснення заходів допомоги за іншими першочерговими напрямами, аби надати Урядові України підтримку у реалізації реформ для сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення демократії в Україні.
V. Функції та відповідальність Сторін
A. Отримувач гранту
У зв'язку з реалізацією заходів у рамках Угоди, Отримувач гранту докладе максимальних зусиль до того, щоб забезпечити виконання Завдання, визначеного у пункті 2.1 Статті 2 Угоди та детально викладеного у Додатку 1. З цією метою, Отримувач гранту висловлює свою рішучість до подальшого впровадження реформ, необхідних для відновлення економіки, для створення умов, за яких вона стане більш конкурентоспроможною, та для забезпечення її зростання з опорою на розвиток експорту та залучення інвестицій.
B. АМР США
З метою реалізації заходів у рамках Угоди, АМР США укладе одну чи більше угод з третіми особами - виконавцями програм та проектів, кожна з яких надалі визначена як "Партнер-виконавець". До таких угод можуть, зокрема, належати грантові угоди, угоди про співпрацю та контракти. До числа Партнерів-виконавців можуть належати державні установи чи організації, недержавні організації чи фізичні особи. АМР США визначатиме Партнерів-виконавців на основі норм і правил діяльності АМР США.
АМР США здійснюватиме моніторинг виконання таких угод, діяльності Партнерів-виконавців та прогресом у досягненні Результатів, та інформуватиме Отримувача гранту про ці питання згідно з положеннями Угоди.
VI. Вплив на довкілля
Спеціальні умови стосовно пом'якшення впливу заходів, що фінансуються у рамках Угоди, на довкілля, можуть визначатися АМР США шляхом оформлення Імплементаційних листів.
VII. Моніторинг та оцінка
З метою оцінки результативності заходів за кожним з видів діяльності, що фінансуються у рамках Угоди, АМР США визначить критерії та цільові показники такої оцінки. АМР США оцінюватиме прогрес у досягненні таких цільових показників на щорічній основі. Цільові показники використовуються з метою оцінки такого прогресу в рамках кожної окремої угоди, діяльність за якою фінансується на кошти Гранту, а також, у їх сукупності, з метою інформування Сторін про прогрес у виконанні Завдання. Ті заходи, які можуть бути розроблені в рамках Угоди у майбутньому, можуть містити більш конкретні вимоги та процедури стосовно моніторингу та оцінки.
VIII. Інші питання реалізації Угоди
Сторони дійшли згоди стосовно застосування положень про аудит, викладених у пункті B.5 Додатку 2 до Угоди ("Стандартні положення") щодо випадків, коли АМР США, в рамках Угоди, безпосередньо фінансує діяльність Партнерів-виконавців, які не є організаціями-партнерами Отримувача гранту. У таких випадках, замість подання Отримувачем гранту плану аудиторської перевірки, як це обумовлено пунктом B.5 Додатку 2, АМР США включатиме належні положення про аудит до тих договорів, які укладатиме з відповідними Партнерами-виконавцями.
За цією Угодою надання бюджетної підтримки Уряду України не передбачається."
Дата набрання чинності та наслідки укладення Додаткової угоди N 7:
Ця Додаткова угода N 7 набирає чинності з дати її підписання уповноваженими представниками Уряду України та АМР США. Всі інші положення Угоди, не змінені цією Додатковою угодою N 7, залишаються незмінними.
Підписи:
НА ЗАСВІДЧЕННЯ ЧОГО, Уряд України та Уряд Сполучених Штатів Америки, кожний з яких діє через своїх належним чином уповноважених представників, забезпечили, щоб цю Додаткову угоду N 7 було підписано від їхніх імен та вручено у дату її вчинення, вказану вище.
ЗА УРЯД УКРАЇНИ:
Денис ШМИГАЛЬ
Прем'єр-міністр України
ЗА УРЯД СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ:
Джеймс ХОУП
Директор Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні та Білорусі