• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством України у справах науки і технологій та Науковою та Технічною дослідною радою Турецької Республіки (ТЮБІТАК) про створення Міжнародного науково-освітнього центру високих технологій

Туреччина, Міністерство України у справах науки і технологій  | Угода, Міжнародний документ, Комюніке, Програма, Протокол від 20.05.1998
Реквізити
  • Видавник: Туреччина, Міністерство України у справах науки і технологій
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Комюніке, Програма, Протокол
  • Дата: 20.05.1998
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Туреччина, Міністерство України у справах науки і технологій
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Комюніке, Програма, Протокол
  • Дата: 20.05.1998
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Міністерством України у справах науки і технологій та Науковою та Технічною дослідною радою Турецької Республіки (ТЮБІТАК) про створення Міжнародного науково-освітнього центру високих технологій
Дата підписання:20.05.1998
Дата набрання чинності для України:20.05.1998
Міністерство України у справах науки і технологій та Наукова та Технічна дослідна рада Турецької Республіки, ТЮБІТАК, далі - Сторони, з метою:
виконання положень Угоди "Про співробітництво у галузі наукових та технологічних досліджень", яка підписана 2 лютого 1997 року;
впровадження положень Статуту Турецько-Української Спільної Науково-дослідної лабораторії щодо поглиблення та розширення науково-технічної кооперації в галузі високих технологій домовилися про таке:
Сторони об'єднують зусилля щодо спільних науково-технічних досліджень та власних розробок, надають послуги в Україні, Турецькій Республіці та в інших країнах щодо вдосконалення спеціалістів у галузі високих технологій.
Сторони створюють Міжнародний науково-освітній центр високих технологій на базі Турецько-Української Спільної науково-дослідної лабораторії, який буде розташований на території Турецької Республіки у Науково-дослідному центрі Мармара (ТЮБІТАК).
Сторони домовились, що засновниками Центру виступають: від Української Сторони - науково-виробничий концерн "Наука";
від Турецької Сторони - Науково-дослідний центр Мармара (далі - Засновники).
Юридичний статус Центру, його права і обов'язки, а також участь Засновників у діяльності Центру визначаються законодавством Турецької Республіки та цією Угодою.
Центр має право комерційного посередника щодо високих технологій та наукоємної продукції на міжнародному ринку.
Враховуючи компетенцію та повноваження ТЮБІТАК у Турецькій Республіці та концерну "Наука" в Україні, Сторони визначили аспект тлумачення терміна "освіта" в цій Угоді.
Термін "освіта" визначено в аспектах нових інформаційних технологій, який має спеціальну назву "комп'ютерно-орієнтоване навчання", до складу якого в тому числі входять:
дистантне навчання;
інтерфейси з Інтернет у режимі віртуальної реальності;
публікації в Інтернет;
тренінг у галузі інформаційних технологій.
Центр координує та здійснює свою ринкову діяльність щодо продукції та послуг, які надаються Засновниками.
Для здійснення цієї діяльності Сторони створюють постійно діючу Виставку високих технологій на території Турецької Республіки в Дослідному центрі Мармара, ТЮБІТАК, згідно з Протоколом 1 про постійно діючу виставку високих технологій, наукових та освітніх програм (Додаток 1).
Центр від власного імені укладає угоди (ліцензійні угоди) з власниками високих технологій.
Сторони домовились, що чистий прибуток від діяльності Центру розподіляється між Засновниками у рівних долях.
Сторони сплачують податки у відповідності до чинного законодавства.
Центр надає консалтингові послуги з продажу високих технологій та послуг, в яких зацікавлені Засновники.
Центр розробляє наукові та навчальні програми й організовує навчальний процес на науковій базі Турецько-Української Спільної Науково-дослідної лабораторії, що регламентуються Протоколом 2 про Програму досліджень та розробок у рамках Турецько-Української Спільної Науково-дослідної лабораторії та програми фінансування (Додаток 2).
Науково-виробничий концерн "Наука" та Турецько-Українська Спільна Науково-дослідна лабораторія надають свої наукові та технологічні потужності для стажування спеціалістів.
Наукова діяльність Центру організовується у межах Статуту Турецько-Української Спільної науково-дослідної лабораторії та Угоди від 2 лютого 1997 року.
Для розширення співробітництва у галузі високих технологій Сторони домовились розглянути можливість залучення інших наукових та виробничих компаній та університетів до діяльності Центру.
Сторони вирішили протягом шести місяців з дати підписання цієї Угоди затвердити Статут Центру, створити адміністративний орган з організації діяльності Центру.
Жодна з Сторін не має права розголошувати або передавати третім особам, організаціям чи країнам результати спільних науково-технічних досліджень, іншої інформації щодо діяльності Центру без письмової згоди Сторін.
Сторони вирішують питання захисту інтелектуальної та промислової власності, яка створюється в результаті співробітництва, згідно з законодавством Сторін, нормами міжнародного права та цією Угодою.
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть вноситися необхідні зміни та доповнення, що оформлюються відповідними протоколами, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Всі суперечки між Сторонами стосовно тлумачення або застосування норм цієї Угоди вирішуються шляхом дружніх консультацій та переговорів.
Ця Угода набирає чинності з дати її підписання.
Ця Угода вчинена в м. Києві 20 травня 1998 р. у двох примірниках турецькою, українською та англійською мовами, причому всі тексти є автентичними.
За Міністерство України За Наукову та Технічну
у справах науки дослідну раду Турецької
і технологій Республіки (ТЮБІТАК)
(підпис) (підпис)
Додаток 1
до Угоди між Міністерством України
у справах науки і технологій
та Науковою та Технічною дослідною
радою Турецької Республіки
(ТЮБІТАК) про створення
Міжнародного науково-освітнього
центру високих технологій
ПРОТОКОЛ 1
Про постійну діючу Виставку високих технологій і науково-освітніх програм
Міністерство України у справах науки і технологій і Наукова та Технічна дослідна рада Турецької Республіки, ТЮБІТАК, далі - Сторони, з метою:
виконання положень Угоди "Про співробітництво у галузі наукових та технічних досліджень", яка підписана 2 лютого 1996 року;
впровадження положень Статуту Українсько-Турецької Спільної Науково-дослідної лабораторії щодо поглиблення та розширення науково-технічної кооперації,
домовилися про таке:
Сторони домовились створити в рамках Міжнародного Науково-освітнього центру високих технологій постійно діючу Виставку високих технологій і науково-освітніх програм (надалі - Виставка) та розташувати її на території Турецької Республіки.
Сторони визначили аспект тлумачення терміна "виставка" в цьому Протоколі. Термін "виставка" визначено в аспектах нових інформаційних технологій та технологій Інтернет, до складу якого входять:
інтерфейси з Інтернет у режимі віртуальної реальності;
публікації в Інтернет;
прототипування систем електронної комерції.
Виставка буде офіційним місцем ділового співробітництва з замовниками.
Сторони здійснюють матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності Виставки.
Сторони вирішили розташувати Виставку в Науковому Центрі Мармара.
У процесі діяльності Виставки Сторони виконують такі обсяги робіт:
Від Української Сторони:
Науково-виробничий Концерн "Наука" забезпечує:
підбір експонатів;
розробку та створення стендів;
доставку до Турецької Республіки стендів та експонатів.
Від Турецької Сторони:
Науковий Центр Мармара забезпечує:
транспортування стендів та експонатів по території Турецької Республіки;
розміщення експонатів та створення експозиції;
збереження експонатів.
Міжнародний науково-освітній центр високих технологій щорічно визначає кількість стендів та експонатів, а також періодичність їх ротації.
Міжнародний науково-освітній центр високих технологій від свого імені укладає контракти з підприємствами та організаціями, які надають експонати на виставку. Прибуток, який буде отримано в процесі цієї діяльності, розподіляється між засновниками Центру в рівних долях.
Всі суперечки між Сторонами відносно тлумачення і застосування норм цього Протоколу вирішуються шляхом дружніх консультацій та переговорів на різних рівнях.
Сторони домовились, що цей Протокол набирає чинності з моменту його підписання.
Цей Протокол підписано у двох примірниках, складених українською, турецькою та англійськими мовами. Всі примірники є автентичними.
За Міністерство України За Наукову та Технічну
у справах науки дослідну раду Турецької
і технологій Республіки (ТЮБІТАК)
(підпис) (підпис)
Додаток 2
до Угоди між Міністерством України
у справах науки і технологій
та Науковою та Технічною дослідною
радою Турецької Республіки
(ТЮБІТАК) про створення
Міжнародного науково-освітнього
центру високих технологій
ПРОТОКОЛ 2
Про програму науково-дослідних робіт у рамках Українсько-Турецької Спільної Дослідної лабораторії та фінансування цієї програми
Міністерство України у справах науки і технологій і Наукова та Технічна дослідна рада Турецької Республіки, ТЮБІТАК, далі - Сторони, з метою:
виконання положень Угоди "Про співробітництво у галузі наукових та технічних досліджень", яка підписана 2 лютого 1997 року;
впровадження положень Статуту Українсько-Турецької Спільної Науково-дослідної лабораторії щодо поглиблення та розширення науково-технічної кооперації,
домовилися про таке:
Сторони домовились з метою організації спільних науково-дослідних програм, вирішення питань фінансування таких програм продовжити виконання Угоди між Міністерством України у справах науки і технологій і Радою з Наукових та Технічних досліджень Турецької Республіки (ТЮБІТАК) про співробітництво у галузі наукових та технологічних досліджень.
Сторони дійшли згоди затвердити Програму науково-дослідних робіт Українсько-Турецької Спільної Дослідної лабораторії (додається).
Сторони дійшли згоди затвердити наступний порядок фінансування Програми науково-дослідних робіт Українсько-Турецької Спільної Дослідної лабораторії.
Фінансування всіх науково-дослідних робіт здійснюється на рівноправних паритетних засадах: у співвідношенні п'ятдесят відсотків Українською Стороною та п'ятдесят відсотків Турецькою Стороною.
Кожна із Сторін несе відповідальність за фінансування своєї власної частини.
Сторони вирішили, що по завершенні відповідних науково-дослідних робіт або етапу робіт, передбачених Програмою, формується завершальний документ, який підписується керівниками організації-замовника та організації-виконавця.
Всі суперечки між Сторонами відносно тлумачення і застосування норм цього Протоколу вирішуються шляхом взаємних консультацій та переговорів на різних рівнях.
Сторони домовились, що цей Протокол набирає чинності з моменту його підписання.
Цей Протокол підписано у двох примірниках, складених українською, турецькою та англійською мовами. Всі примірники є автентичними.
За Міністерство України За Наукову та Технічну
у справах науки дослідну раду Турецької
і технологій Республіки (ТЮБІТАК)
(підпис) (підпис)
Додаток
до Протоколу 2
про програму науково-дослідних робіт
в рамках Українсько-Турецької
Спільної Дослідної лабораторії
та фінансування цієї програми
ПРОГРАМА
науково-дослідних робіт Спільної Українсько-Турецької Дослідної лабораторії на 1999 рік
Українська частина програмиТермін виконанняВартість у доларах США
1. Розробка підповерхневого томографічного комплексу01.07.98 - 31.12.99
2. Створення компактного локатора для рятівників, які працюють у зоні землетрусу01.01.99 - 31.12.99
3. Створення пірометру міліметрового діапазону для промислового використання01.01.99 - 21.12.99
Загальна вартість $ 350000
Турецька частина програми
1. Розробка підповерхневого томографічного комплексу01.01.99 - 31.12.99
2. Устаткування та інші витрати
Загальна вартість $ 350000
ПРОТОКОЛ-КОМЮНІКЕ
зустрічі між Міністерством України у справах науки і технологій та Радою з Наукових та Технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK)
20 травня 1998 р.Київ
Згідно з Угодою між Міністерством України у справах науки і технологій та Радою з Наукових та Технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) "Про співробітництво у галузі наукових та технологічних досліджень" у м. Києві з 14 по 21 травня 1998 року перебувала з офіційним візитом делегація Турецької Республіки, TUBITAK, у складі Президента TUBITAK Dr. Dincer Ulku, Президента Мармара Центру Omer Kaymakchalan, Директора Інституту інформаційних технологій Dr. Fuat Ince.
Метою перебування турецької делегації було ознайомлення з передовими досягненнями української науки та участь у роботі чергового засідання Спільної Координаційної Ради Турецько-Української Спільної Дослідної лабораторії (далі - Лабораторії).
- Сторони розглянули та схвалили роботу Лабораторії з вересня 1997 року та затвердили Програму досліджень і розробок та бюджет на 1999 рік.
- Сторони вирішили створити Міжнародний Науково-освітній центр високих технологій на території Дослідного центру Мармара, TUBITAK, Туреччина.
- Сторони вирішили створити Постійно діючу виставку високих технологій та науково-освітніх програм.
- Турецька делегація передала пропозицію з боку турецьких компаній по роботі у галузі високих технологій, які можуть бути цікавими українській стороні. Українська сторона розгляне ці пропозиції та забезпечить їх наступне впровадження.
- Турецька сторона надала доступну модель для промислового і комерційного впровадження технічних досягнень України, продукції в Туреччині та фінансової підтримки (венчурний капітал) з боку третіх країн, таких, як Японія. Ця модель була затверджена сторонами.
- Були розглянуті можливості подальшого співробітництва між організаціями України та Туреччини у різних галузях. Сторони вирішили, що розгляд цих можливостей буде відбуватися на зустрічах експертів у цих галузях у недалекому майбутньому. Ці галузі містять у собі екологію Чорного моря, вплив на навколишнє середовище запропонованого трубопроводу через Чорне море, космічну технологію та об'єднані проекти в галузі матеріалознавства, частково в галузі кераміки, легких металів та інших сплавів з точки зору комерціалізації наукових досягнень України у цих галузях.
Зустріч завершилась підписанням Протоколу-Комюніке про продовження науково-технічного співробітництва між Міністерством України у справах науки і технології та Радою з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK).
За Міністерство України За Наукову та Технічну
у справах науки дослідну раду Турецької
і технологій Республіки (ТЮБІТАК)
(підпис) (підпис)