• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол N 6 до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо допомоги з правоохоронних питань від 9 грудня 2002 року

Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України  | Протокол, Міжнародний документ від 20.10.2009 № 6
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 20.10.2009
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 20.10.2009
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол N 6
до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо допомоги з правоохоронних питань від 9 грудня 2002 року
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
20.10.2009
20.10.2009
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Уряд України та Уряд Сполучених Штатів Америки дійшли спільної згоди про внесення таких змін та доповнень до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки, підписаного 9 грудня 2002 року:
Уряд США надасть Урядові України додаткову технічну допомогу в розмірі 4 400 000 доларів США на безповоротній основі. Фінансування цих проектів здійснюватиметься за умови схвалення Конгресом США, виділення коштів та затвердження Помічником Держсекретаря США з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань.
Фінансування забезпечується для таких проектів:
1. Реформування системи правоохоронних органів згідно з європейськими стандартами.
2. Реформування національної адвокатури України у відповідності з європейськими стандартами та створення самодостатньої системи підвищення кваліфікації адвокатів, які приймають участь у кримінальному процесі.
3. Радник з правових питань: гармонізація кримінального процесу і кримінальної юстиції з європейськими стандартами.
4. Зміцнення спеціалізованих органів з боротьби проти корупції в Україні.
5. Вдосконалення правоохоронних програм підготовки і можливостей забезпечення базової підготовки в центрах професійної підготовки Державної прикордонної служби України.
6. Вдосконалення інтегрованого підходу до професійної підготовки в Державній прикордонній службі України у відповідності до стандартів ЄС.
7. Зміцнення Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України: акредитація за міжнародним стандартом ISO 17025.
8. Зміцнення потенціалу Державної прикордонної служби України у протидії торгівлі людьми.
9. Боротьба із торгівлею людьми: покращення захисту потерпілих та свідків у кримінальних справах, пов'язаних з торгівлею людьми та іншими тяжкими злочинами.
10. Покращення рівня забезпечення Державним департаментом інтелектуальної власності дотримання законодавства з питань захисту прав інтелектуальної власності.
11. Поглиблення знань державних службовців в Україні щодо питань захисту прав інтелектуальної власності.
Повний опис проектів та їх цілей наведено далі в Розділі II. Усі інші зобов'язання та умови, передбачені Меморандумом про взаєморозуміння від 9 грудня 2002 року, залишаються в силі.
II. ОПИС ПРОЕКТІВ, ЇХНІ ЦІЛІ ТА ПЕРЕВІРКА РЕЗУЛЬТАТІВ
1. Реформування системи правоохоронних органів згідно з європейськими стандартами - Етап 4 (продовження проекту, визначеного пунктом 3 Протоколу N 2, пунктом 1 Протоколу N 4 та пунктом 1 Протоколу N 5) .
Реципієнти: Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство юстиції України, Секретаріат Президента України для Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Рада національної безпеки і оборони України.
Мета: Надати допомогу Українській Стороні в розробці та впровадженні "дорожньої карти" з метою приведення законодавства та державних органів України у сфері кримінальної юстиції у відповідність з європейськими нормами та стандартами.
Опис проекту: Проект допоможе Українській Стороні у виконанні Плану заходів щодо реалізації Концепції реформування кримінальної юстиції України, включаючи реформу вибраного в ході етапу 3 правоохоронного органу відповідно до положень Концепції, а також європейських норм і стандартів.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Надаватиме підтримку і братиме участь у роботі окремої експертної групи (груп) з підготовки проекту концепції реформування Міністерства внутрішніх справ України та проекту закону (законів) щодо реформи органів досудового слідства.
2) У тісній координації та співпраці з реципієнтами надаватиме технічну та організаційну підтримку, забезпечуватиме європейську експертизу, законодавчий аналіз та публічне обговорення зазначених вище проекту концепції та проекту закону (законів), а також проекту плану дій щодо реалізації концепції реформування Міністерства внутрішніх справ України після того, як вона буде прийнята.
3) Координуватиме цю діяльність у тісному зв'язку з проектами технічної допомоги, пов'язаними з розробкою проекту Кримінально-процесуального кодексу і проекту закону про створення спеціалізованого антикорупційного органу.
Заходи з боку Реципієнтів:
1) Створення окремої експертної робочої групи (груп) чи інших подібних дорадчих органів (комісії, ради) з метою підготовки та/або доопрацювання проекту концепції реформування Міністерства внутрішніх справ України та проекту закону (законів) про органи досудового слідства, а також проекту плану дій щодо реалізації положень концепції реформування Міністерства внутрішніх справ України після того, як вона буде прийнята.
2) Постійна активна взаємодія між виконавцем і реципієнтами, а також своєчасне реагування на запити один одного.
3) Забезпечення залучення відповідних правоохоронних органів та державних органів у процесі розробки та опрацювання відповідних проектів нормативних актів.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) В контексті реалізації Концепції реформування кримінальної юстиції України буде підготовлено і подано на розгляд Президентові України та/або Раді національної безпеки і оборони України та/або іншому відповідному державному органу рекомендації щодо проекту закону (законів) та нормативних актів, які стосуються концепції реформування Міністерства внутрішніх справ України і спрямовані на реформування органів досудового слідства.
2) Проект закону (законів) щодо реформування органів досудового слідства буде подано до Верховної Ради України, а концепцію реформування Міністерства внутрішніх справ України буде схвалено відповідним державним органом.
3) Буде підготовлено рекомендації щодо розробки плану дій з реалізації концепції реформування Міністерства внутрішніх справ України та відповідних внутрішніх інструкцій, які буде передано на розгляд Уряду України і в подальшому відображено у законодавстві України.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні буде регулярно зустрічатися з представниками всіх визначених державних та правоохоронних органів, щоб пересвідчитися, що досягнуті результати відповідають завданню реформування системи кримінальної юстиції України та правоохоронних органів згідно з європейськими стандартами.
2. Реформування національної адвокатури України у відповідності з європейськими стандартами та створення самодостатньої системи підвищення кваліфікації адвокатів, які приймають участь у кримінальному процесі - Етап 3 (продовження проекту, визначеного пунктом 2 Протоколу N 4 та пунктом 2 Протоколу N 5) .
Реципієнти: Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, Міністерство юстиції України.
Мета: Забезпечити належний рівень реформування інституту адвокатури України шляхом відповідного розвитку законодавства про адвокатуру з метою створення в Україні єдиної, незалежної, професійної і самоврядної організації адвокатури з ефективно діючою організаційною структурою та підконтрольною їй самодостатньою та інституціоналізованою системою підвищення кваліфікації адвокатів.
Опис проекту: Спираючись на національний досвід реформування законодавства про адвокатуру, отримані протягом другого етапу проекту результати, а саме досягнення певного консенсусу юридичних організацій і партнерів у підготовці проекту закону про адвокатуру з метою створення основи для незалежної і самоврядної адвокатури та самодостатньої системи підвищення кваліфікації адвокатів, проект продовжить надавати допомогу:
- органам адвокатського самоврядування,
- відповідним державним установам, народним депутатам, усім існуючим організаціям та об'єднанням адвокатів з метою забезпечити прийняття і схвалення проекту закону про адвокатуру Верховною Радою України.
Ухвалення Закону про адвокатуру забезпечить належний рівень реформування інституту адвокатури України, що надасть проекту можливість співпрацювати з єдиною організацією адвокатури України, сприяти створенню її ефективної організаційної структури, підготовці внутрішніх правил і норм, встановленню дисциплінарних, акредитаційних та ліцензійних вимог у відповідності до європейських норм і стандартів. Діяльність проекту буде також зосереджена на розвитку самодостатньої системи підвищення кваліфікації адвокатів, включаючи розробку змісту навчальної програми і вимог до професійної підготовки, як результат роботи Школи адвокатської майстерності, яка активно діяла в рамках попередніх етапів проекту.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Розробить рекомендації щодо організаційної структури, внутрішнього функціонування і управління незалежної самоврядної організації адвокатури України згідно з європейськими стандартами, вимогами ООН та Ради Європи, а також напрацюваннями українських адвокатів, та буде співпрацювати з нею з метою врахування цих рекомендацій у її внутрішніх нормах і правилах.
2) Розробить рекомендації щодо організаційної структури та нормативної бази для професійного навчального закладу підвищення кваліфікації адвокатів, передасть їх відповідному українському закладу і проведе переговори щодо врахування цих рекомендацій у відповідних нормативних документах чи статуті.
3) Надасть допомогу в розробці та впровадженні стандартизованої навчальної програми та вимог до професійної підготовки як основи для національної системи постійного підвищення кваліфікації адвокатів.
Заходи з боку Реципієнтів:
1) Забезпечення активної участі та взаємодії між Виконавцем та Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури, обласними, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури, органами адвокатського самоврядування, відповідними державними установами в розробці рекомендацій та вказівок щодо організаційної структури та нормативної бази для єдиної організації адвокатури.
2) Забезпечення активної участі та взаємодії між Виконавцем та Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури, обласними, Автономною Республікою Крим, міст Києва та Севастополя кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури, органами адвокатського самоврядування, відповідними державними установами в розробці стратегії і плану дій для створення системи підвищення кваліфікації адвокатів та стандартизованої навчальної програми для адвокатів.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Рекомендації щодо європейських та міжнародних стандартів діяльності адвокатури буде передано до відповідного комітету Верховної Ради України для врахування у відповідному законопроекті.
2) Рекомендації щодо функціонування та управління незалежної самоврядної організації адвокатури України відповідно до європейських стандартів, вимог ООН і Ради Європи буде розроблено та запропоновано до включення до внутрішніх документів організації адвокатури України.
3) Навчальна програма і вимоги до професійної підготовки, як основа для національної системи постійного підвищення кваліфікації адвокатів будуть розроблені і передані на розгляд відповідним державним органам та/або органам єдиної незалежної організації адвокатури України.
4) Рекомендації щодо організаційної структури, нормативної бази і механізму для фінансової самодостатності закладу постійного підвищення кваліфікації адвокатів будуть розроблені і враховані у відповідних нормативних актах чи статутах.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні буде проводити регулярні зустрічі з виконавцем та реципієнтами, щоб підтвердити, що отримані результати відповідають поставленим перед проектом завданням.
3. Радник з правових питань: гармонізація кримінального процесу і кримінальної юстиції з європейськими стандартами
Реципієнти: Секретаріат Президента України для Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Міністерство юстиції України.
Мета: Сприяння розвитку системи кримінальної юстиції і органів кримінальної юстиції у відповідності до основних вимог щодо євроатлантичної інтеграції України, зокрема що стосується кримінального процесу.
Опис проекту: Завдання проекту Радника з правових питань полягає у сприянні розвитку системи кримінальної юстиції та активнішого застосування спеціалізації співробітників правоохоронних органів у відповідності до основних вимог щодо євроатлантичної інтеграції. Діяльність Радника з правових питань буде здійснюватися, зокрема, за такими напрямами: сприяння прийняттю Кримінально-процесуального кодексу, який відповідає стандартам Ради Європи та прийняттю додаткових законів про внесення змін у законодавство у сфері кримінальної юстиції в зв'язку з впровадженням Кримінально-процесуального кодексу і з метою підвищення ефективності правоохоронної діяльності.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
Надаватиме експертні консультації та підтримку з питань реформування законодавства, зокрема стосовно доопрацювання проекту нового Кримінально-процесуального кодексу та подальшої підготовки відповідних законодавчих актів з питань кримінальної юстиції.
Заходи з боку Реципієнтів:
Забезпечення співпраці з Виконавцем з питань реформування законодавства у сфері кримінально процесу та кримінальної юстиції.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Міністерство юстиції України і Національна комісія із зміцнення демократії та утвердження верховенства права забезпечать підтримку, внесення на розгляд і ухвалення Верховною Радою України проекту нового Кримінально-процесуального кодексу при сприянні Радника.
2) Радник, Національна комісія і Міністерство юстиції України доопрацюють інші законопроекти з питань кримінальної юстиції і забезпечать підтримку їх внесення на розгляд і ухвалення Верховною Радою України.
Оцінка/перевірка: Радник з правових питань входить в якості структурного підрозділу до складу відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні, а отже оцінка ходу проекту здійснюватиметься шляхом щоденного моніторингу його реалізації. Крім того, відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитиме регулярні зустрічі з Реципієнтами проекту з метою підтвердження відповідності результатів роботи поставленим завданням.
4. Зміцнення спеціалізованих органів з боротьби проти корупції в Україні - Етап 2 (продовження проекту, визначеного пунктом 4 Протоколу N 4)
Реципієнти: Апарат Ради національної безпеки та оборони України, Секретаріат Президента України, Міністерство юстиції України, Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права.
Мета: Головною метою цього Проекту є створення ефективних правоохоронних антикорупційних органів в Україні відповідно до міжнародних стандартів. Діяльність в рамках Проекту буде й надалі спрямована на підтримку національних зусиль з розбудови добре функціонуючої, демократичної, інтегрованої та прозорої правоохоронної системи, що включає професійні, спеціалізовані антикорупційні органи, уповноважені здійснювати виявлення, розслідування та кримінальне переслідування корупційних правопорушень в Україні згідно з міжнародними стандартами й рекомендаціями Стамбульського плану дій Антикорупційної мережі ОЕСР та ГРЕКО.
Опис проекту: Цей проект буде продовжувати надавати підтримку для обговорення на політичному рівні та підготовки необхідних законопроектів з метою прийняття остаточних рішень щодо створення спеціалізованого антикорупційного органу та посилення антикорупційної спеціалізації в системі органів прокуратури відповідно до Концепції реформування кримінальної юстиції України, затвердженої Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 лютого 2008 року "Про хід реформування системи кримінальної юстиції та правоохоронних органів України" від 8 квітня 2008 року N 311. Проект також надаватиме попередню допомогу в навчанні майбутніх/потенційних працівників такого органу (органів), а також в налагодженні управління і зміцненні професійної спроможності для швидкого початку роботи такого органу (органів).
Заходи з боку Уряду США/Виконавця проекту:
Уряд США визначить Виконавця проекту, який:
1) Надасть експертну допомогу в процесі узгодження та схвалення в Верховній Раді України законодавства, необхідного для створення спеціалізованого антикорупційного правоохоронного органу (органів).
2) Надасть допомогу в становленні спеціалізованого антикорупційного органу, а саме забезпечить експертів для допомоги українським органам влади в розробленні та впровадженні відповідних нормативних документів і формуванні управлінських та професійних навичок в новоствореному органі.
3) Надасть експертну допомогу в розвитку спеціалізації з питань кримінального переслідування корупційних правопорушень в органах прокуратури.
4) Проведе два цільових навчальних семінари з питань виявлення, розслідування та кримінального переслідування корупції для працівників основних органів, а саме спеціалізованого антикорупційного органу, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України тощо.
5) Забезпечить експертну підтримку зусиль, спрямованих на покращення співпраці між антикорупційними правоохоронними органами та органами з попередження корупції, а також загальну координацію розробки та впровадження антикорупційної політики і відповідних планів дій.
6) Запросить іноземного радника (радників) для роботи на місці з керівництвом спеціалізованого антикорупційного органу після його створення.
Заходи з боку Реципієнтів:
1) Продовжувати підтримувати активну взаємодію з Виконавцем проекту. Це, зокрема, передбачатиме активну участь у підготовці та впровадженні робочого плану цього проекту, проведення консультацій з Виконавцем щодо відповідних проектів рішень, які стосуються спеціалізованих антикорупційних органів на ранній стадії їх підготовки та взяття до уваги рекомендацій Виконавця.
2) Забезпечення обміну інформацією з представниками відповідних правоохоронних органів.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Завершення підготовки та/або ухвалення проектів законодавчих актів щодо спеціалізованого правоохоронного антикорупційного органу, які відповідають міжнародним стандартам та Концепції реформування кримінальної юстиції України.
2) Доопрацювання і впровадження основних нормативних документів і процедур, що стосуються управлінських і професійних питань роботи новоствореного правоохоронного антикорупційного органу.
3) Розробка та перехід до впровадження моделі спеціалізації прокурорів у справах про корупцію.
4) Розробка навчальної програми та проведення двох цільових тренінгів з питань виявлення, розслідування та кримінального переслідування у сфері корупції.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть регулярні зустрічі з Виконавцем та Реципієнтами для перевірки ходу реалізації проекту та відповідності результатів поставленим завданням.
5. Вдосконалення правоохоронних програм підготовки і можливостей забезпечення базової підготовки в центрах професійної підготовки Державної прикордонної служби України
Реципієнт: Державна прикордонна служба України (ДПСУ)
Мета: Мета проекту полягає в продовженні започаткованих ініціатив з розробки правоохоронних програм підготовки в центрах професійної підготовки ДПСУ і покращення умов підготовки персоналу за кількома новими напрямами в контексті переходу ДПСУ на підготовку правоохоронного типу на професійній основі та відповідно до кращих міжнародних та європейських методів та стандартів.
Опис проекту: Проект продовжить надавати допомогу в розробці програм базової підготовки в центрах професійної підготовки ДПСУ за визначеними пріоритетними напрямами, які вимагають вдосконалення, що дозволить центрам підготовки ДПСУ привести їх у відповідність до шенгенських стандартів і стандартів ЄС у сфері управління кордонами та правоохоронної підготовки. Проект також сприятиме розробці механізму самооцінки центрами підготовки ДПСУ своєї діяльності з метою об'єктивної оцінки нових та існуючих програм підготовки і методів управління центрами підготовки з точки зору задоволення потреб відомства у професійних кадрах і відповідності європейським стандартам та практиці.
Діяльність проекту координуватиме і скеровуватиме постійний радник з питань підготовки ("Радник"). Радник розташовуватиметься у Києві в Адміністрації ДПСУ і працюватиме з Управлінням підготовки Адміністрації і центрами підготовки ДПСУ на постійній основі для забезпечення регулярної координації та реалізації завдань проекту.
Проект зосередить свою діяльність на таких напрямах:
a) Підвищення кваліфікації викладачів з питань базової підготовки за темою протидії тероризму - Розробка сучасних та ефективних методів та процедур базової підготовки з питань протидії тероризму, відповідних методик і прийомів. Робота з навчальними центрами ДПСУ з метою підготовки групи викладачів для викладання цього курсу. Надання рекомендацій щодо матеріально-технічного забезпечення новоствореного курсу підготовки.
b) Підвищення кваліфікації викладачів з питань підготовки за темою тактики контролю правопорушника - Розробка сучасних та ефективних методів та процедур підготовки з питань тактики контролю правопорушника на базі динамічних та інтерактивних принципів. Тактика контролю правопорушника має важливе значення для сучасного правоохоронця і співробітники ДПСУ часто потрапляють в ситуації, в яких необхідно в рамках чинного законодавства швидко приймати рішення, які можуть мати наслідки, що становлять загрозу для життя.
c) Підвищення кваліфікації викладачів з питань підготовки за темою основи криміналістики та заходи реагування при виявленні місця злочину на кордоні - Розробка сучасних та ефективних методів та процедур підготовки з питань основ криміналістики та заходів реагування при виявленні місця злочину на кордоні. Основні аспекти підготовки стосуються питань планування і вжиття першочергових заходів у разі виявлення місця злочину, включаючи реагування на критичні ситуації; уніфікації принципів підготовки; збереження, збору та обробки доказів на місці злочину; складання протоколу та іншої документації; представлення речових доказів.
d) Розробка стандартів щодо оновлення і вдосконалення програм підготовки в ДПСУ - Підвищення професіоналізму правоохоронних програм підготовки в ДПСУ шляхом розробки і дотримання єдиних стандартів базової підготовки. В рамках проекту методично-викладацький склад ДПСУ буде ознайомлено з практикою оновлення правоохоронних програм підготовки і процесом акредитації в США і проаналізовано оптимальні варіанти забезпечення розробки якісних програм в ДПСУ. Проект сприятиме розробці методики оцінювання правоохоронних програм підготовки і підвищенню рівня підготовки в ДПСУ в процесі її перетворення з військової організації в цивільний правоохоронний орган.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Проведе обмін досвідом з викладачами центрів підготовки ДПСУ з питань базової підготовки за темами протидії тероризму, тактики контролю правопорушника, основ криміналістики та заходів реагування при виявленні місця злочину на кордоні, а також надасть допомогу з метою включення відповідних компонентів підготовки у програми підготовки ДПСУ.
2) Забезпечить можливість кільком викладачам центрів підготовки ДПСУ, які володіють англійською мовою, взяти участь у відповідних програмах підготовки в США. Для участі в цьому компоненті проекту необхідний добрий рівень володіння англійською мовою. Відповідність володіння мовою має бути підтверджена представниками Виконавця або Посольства США.
3) Тісно співпрацюватиме з управлінням підготовки і навчальними центрами ДПСУ з метою ознайомлення їх з практикою вдосконалення і акредитації правоохоронних програм підготовки в США і проаналізує оптимальні варіанти забезпечення якісного і регулярного процесу вдосконалення програм і методів підготовки в ДПСУ.
Заходи з боку Реципієнта:
1) Виділити відповідне приміщення для офісу Радника та його помічника в Адміністрації ДПСУ з метою забезпечення ефективного щоденного спілкування з управлінням підготовки ДПСУ.
2) Забезпечувати ефективну взаємодію з Радником та іншим персоналом проекту щодо організації спільних заходів за визначеними вище напрямами.
3) Виділяти співробітників та наявні ресурси (приміщення, навчальні матеріали тощо) для забезпечення ефективного проведення заходів з підвищення кваліфікації.
4) Визначити відповідних учасників курсів підвищення кваліфікації і забезпечувати їх участь у запланованих заходах підготовки.
5) Впровадити успішні результати цього проекту в програми підготовки і практику підготовки персоналу в навчальних центрах ДПСУ.
6) Регулярно надавати Виконавцю та Посольству США інформацію з питань, пов'язаних з реалізацією проекту.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Викладачі навчальних центрів ДПСУ підвищать свою кваліфікацію з питань викладання питань протидії тероризму, тактики контролю правопорушника, основ криміналістики та заходів реагування при виявленні місця злочину на кордоні.
2) Відповідні компоненти будуть включені в програми базової підготовки навчальних центрів ДПСУ.
3) Навчальні центри ДПСУ покращать стандарти і практику розробки і оновлення програм базової підготовки, що відповідатиме європейським стандартам професійної правоохоронної підготовки прикордонників.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Реципієнта з метою моніторингу ефективності реалізації проекту.
6. Вдосконалення інтегрованого підходу до професійної підготовки в Державній прикордонній службі України у відповідності до стандартів ЄС
Реципієнт: Державна прикордонна служба України (ДПСУ)
Мета: Сприяння перетворенню ДПСУ на правоохоронну службу, що відповідає шенгенським стандартам Європейського Союзу шляхом розвитку сучасної системи підготовки європейського зразка, зокрема системи регулярного підвищення кваліфікації для співробітників усіх рівнів впродовж їх службової кар'єри.
Опис проекту: Проект розвиватиме і закріплюватиме досягнення проектів "HUREMAS" і "HUREMAS 2" та інших зусиль, які докладалися ДПСУ для реформування системи підготовки як офіцерів, так і молодших спеціалістів - контрактників відповідно до шенгенських стандартів Європейського Союзу та передової міжнародної практики.
Проект спрямує зусилля на розвиток механізмів професійної підготовки, що відповідають стандартам ЄС, для службовців ДПСУ різних рівнів впродовж їх службової кар'єри. Проект працюватиме з Адміністрацією, Національною академією і центрами професійної підготовки ДПСУ з метою аналізу реформ, проведених за останні кілька років у закладах професійної підготовки ДПСУ, і визначення недоліків та можливостей для подальшого вдосконалення. Також буде впроваджено нові механізми підготовки, які пришвидшать відхід від військової підготовки і поглиблять правоохоронну складову як початкової підготовки, так і всієї системи підвищення кваліфікації. Пріоритетна увага буде зосереджена на експериментальній програмі підготовки офіцерів, розпочатій у 2008 році, з метою забезпечення її відповідності європейським критеріям і можливості її розширення. Проект також забезпечуватиме підтримку впровадження нормативних змін, необхідних для досягнення зазначених вище завдань.
Проект надасть допомогу ДПСУ у створенні сталої системи підвищення кваліфікації, а також системи підготовки "мультиплікаторів" з різних місць проходження служби, які зможуть надалі поширювати новий досвід серед своїх колег за місцем служби.
Проект допоможе закладам професійної підготовки ДПСУ впровадити інтенсивні спеціалізовані курси англійської мови для службовців різних рівнів ДПСУ з метою вивчення ними англійської мови в межах, необхідних для виконання своїх функціональних обов'язків. Ширше використання англійської мови в ДПСУ сприятиме більш якісному спілкуванню з іноземцями при перетині ними кордону, координації з прикордонними службами іноземних держав, зокрема тих, що входять до євроатлантичної спільноти, активній участі в міжнародних курсах підвищення кваліфікації та конференціях.
Проект також вивчить можливості організації регіональних заходів підготовки і підвищення кваліфікації українських прикордонників та представників прикордонних служб регіону (зокрема держав - членів ГУАМ) з питань, що становлять спільний інтерес, з метою визначення можливостей для посилення взаємодії шляхом проведення спільних заходів чи встановлення спільних стандартів у сфері підготовки. З огляду на це проект надаватиме допомогу ДПСУ, сприяючи налагодженню контактів між управліннями підготовки прикордонних служб регіону з метою покращення зв'язків, а також вивчення шляхів досягнення зазначеної мети.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Спільно з відповідними представниками ДПСУ проаналізує реформи, проведені у сфері підготовки персоналу в Національній академії та центрах підготовки ДПСУ і визначить недоліки та потреби для подальшого вдосконалення з метою забезпечення відповідності шенгенським стандартам ЄС, зокрема стосовно підвищення кваліфікації персоналу.
2) Запропонує додаткові заходи, яких слід буде вжити для поступового відходу від військової підготовки і посилення правоохоронних аспектів підготовки, досягнення більшої узгодженості підготовки з відповідними стандартами ЄС.
3) Надасть допомогу відповідним підрозділам та навчальним закладам ДПСУ у розробці механізмів підвищення кваліфікації, що відповідають стандартам ЄС, для службовців на різних рівнях їх кар'єри.
4) Надасть допомогу ДПСУ у створенні системи регулярної підготовки "мультиплікаторів" серед службовців з різних місць служби.
5) Надасть допомогу в забезпеченні сталості й розширення започаткованої у 2008 році в порядку експерименту програми підготовки офіцерів прикордонної служби.
6) Надасть допомогу ДПСУ у створенні спеціалізованих курсів інтенсивного вивчення англійської мови для службовців різних рівнів, пристосованих до їх робочих потреб і професійної спеціалізації.
7) Надасть допомогу ДПСУ з метою активізації зв'язків між управлінням підготовки ДПСУ і відповідними підрозділами прикордонних служб регіону з метою вивчення можливостей проведення спільних заходів і вироблення спільних стандартів у сфері підготовки.
8) Надаватиме необхідні консультації і допомогу з питань правової підтримки зазначених заходів.
Заходи з боку Реципієнта:
1) Визначати відповідних співробітників для роботи з Виконавцем з різних питань реалізації проекту в міру необхідності і забезпечувати повну співпрацю та активну взаємодію з боку свого персоналу.
2) Забезпечувати доступ співробітників Виконавця і Посольства США в Україні до Адміністрації, Національної академії та центрів підготовки ДПСУ для цілей, передбачених цим проектом.
3) Забезпечувати виділення достатньої кількості співробітників для допомоги експертам у проведенні заходів з підвищення кваліфікації, а також ефективної передачі Виконавцем необхідного обладнання, зокрема його інвентаризації та доставки в рамках цього проекту.
4) Підписувати документи про передачу і прийняття обладнання за цим проектом і зобов'язатися використовувати надане обладнання виключно для цілей, початково передбачених цим проектом.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) ДПСУ розвине сталу систему підвищення кваліфікації свого персоналу.
2) ДПСУ створить систему регулярної підготовки "мультиплікаторів" з різних місць проходження служби.
3) Систему отримання відгуків з підрозділів на кордоні до закладів підготовки буде вдосконалено з метою відображення нових потреб в підготовці прикордонників у програмах підвищення кваліфікації і підготовки мультиплікаторів.
4) Національна академія і/або центри професійної підготовки ДПСУ пропонуватимуть короткострокові спеціалізовані курси підвищення кваліфікації, що відповідають стандартам ЄС.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні та проводитиме щоквартальні засідання наглядової ради проекту. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Реципієнта з метою моніторингу ефективності реалізації проекту.
7. Зміцнення Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України: акредитація за міжнародним стандартом ISO 17025
Реципієнт: Міністерство внутрішніх справ України (МВС)
Мета: Мета проекту полягає в наданні Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру (ДНДЕКЦ) МВС України допомоги з метою акредитації всієї його лабораторії українською національною акредитуючою організацією і забезпечення акредитації за визнаним у Європі та світі стандартом ISO 17025.
Опис проекту: Проект надасть допомогу ДНДЕКЦ МВС з метою запровадження системи управління якістю, посібника з питань забезпечення якості, а також стандартних операційних процедур (СОП) в роботі всіх підрозділів ДНДЕКЦ і надасть технічну допомогу з метою забезпечення поступового впровадження новоствореної програми забезпечення якості. Програма управління якістю, зокрема, передбачає підвищення кваліфікації персоналу, перевірку професійної кваліфікації, проведення внутрішнього аудиту і підготовку звітів про виправлення виявлених недоліків. Протягом строку виконання проекту за певними напрямами будуть проводитися курси підвищення кваліфікації та в разі необхідності передаватися сучасне обладнання з метою підвищення якості й надійності результатів. Передбачається надання технічної підтримки, зокрема, за такими напрямами роботи, як відбитки пальців і створення відповідних баз даних, поглиблений аналіз ДНК і впровадження бази даних CODIS (Єдиної каталогової системи ДНК), трасологічні докази, сумнівні документи, поглиблений аналіз цифрових доказів, в тому числі мобільних телефонів. В процесі виконання цих завдань старший радник з експертно-криміналістичних питань із США (далі - Радник), який має визнаний досвід та експертні знання з різних аспектів діяльності лабораторій, надаватиме українським спеціалістам рекомендації, необхідні для впровадження функціональної програми безпеки якості. У разі необхідності Радник забезпечить координацію з Федеральним бюро розслідувань США та іншими експертно-криміналістичними підрозділами Департаменту юстиції США щодо питань проведення заходів підвищення кваліфікації та обміну передовим досвідом з ДНДЕКЦ. Радник координуватиме діяльність в рамках проекту з існуючою програмою технічної допомоги, що фінансується ЄС, щодо складових процесу акредитації лабораторії.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Надасть допомогу ДНДЕКЦ в розробці системи управління якістю, стандартних операційних процедур (СОП), процедур забезпечення якості, визначенні потреб щодо підвищення кваліфікації персоналу та потреб в обладнанні, плануванні графіків проведення курсів підвищення кваліфікації.
2) Визначить відповідних спеціалістів та забезпечить їх тісну співпрацю з ДНДЕКЦ з питань реалізації цього проекту.
Заходи з боку Реципієнта:
1) Визначити відповідний персонал та забезпечити його участь у тренінгах та передачі технічної допомоги, забезпечити приміщення для проведення тренінгів та передачі технічної допомоги.
2) Визначити одну особу в ДНДЕКЦ для координації заходів за цим проектом.
3) Сприяти Виконавцеві у проведенні оцінки ефективності нових функціональних можливостей, створених в результаті реалізації цього проекту.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Затвердження нових стандартних операційних процедур (СОП) для їх впровадження керівництвом ДНДЕКЦ у всіх підрозділах центру.
2) Підвищення кваліфікації відповідного персоналу на основі передового досвіду у сфері експертизи доказів і закріплення відповідної практики на рівні стандартних операційних процедур.
3) Запровадження в ДНДЕКЦ внутрішнього аудиту і проведення такого аудиту у визначених підрозділах ДНДЕКЦ за стандартом ISO 17025 та виправлення виявлених недоліків.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Реципієнта з метою моніторингу ефективності реалізації проекту.
8. Зміцнення потенціалу Державної прикордонної служби України у протидії торгівлі людьми
Реципієнти: Державна прикордонна служба України (ДПСУ), Міністерство внутрішніх справ України (МВС)
Мета: Загальна мета проекту полягає у сприянні перетворенню ДПСУ у правоохоронний орган, який відповідає європейським стандартам, шляхом зміцнення потенціалу служби у виявленні та протидії внутрішній корупції, зокрема у сфері виявлення та запобігання злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, а також підвищення ефективності діяльності ДПСУ у сфері боротьби з торгівлею людьми, зокрема стосовно перевірки документів, вчасного виявлення фактів торгівлі людьми на пунктах перетину державного кордону та інформування органів внутрішніх справ.
Опис проекту: Діяльність проекту буде спрямована на підвищення ефективності діяльності ДПСУ шляхом забезпечення добросовісного виконання працівниками своїх обов'язків та їх опірності корупції, особливо стосовно торгівлі людьми, а також на посилення співробітництва між Реципієнтами щодо питань запобігання, виявлення та розслідування злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, та забезпечення вчасного виявлення та направлення постраждалих від торгівлі людьми для надання їм допомоги. Даний проект охопить п'ять пілотних областей.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Спільно з Реципієнтом проведе оцінку поширеності корупції в ДПСУ та підготує методичні рекомендації для підрозділу внутрішніх розслідувань ДПСУ щодо виявлення та припинення корупції у сфері виявлення та запобігання злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми.
2) Спільно з Реципієнтами проведе у 5 пілотних областях спеціалізовані тренінги з питань виявлення та припинення корупції у сфері боротьби з торгівлею людьми на основі методичних рекомендацій, зазначених у першому пункті.
3) Спільно з Реципієнтами підготує методичні рекомендації для ДПСУ та МВС щодо обміну оперативною інформацією про виявлені факти торгівлі людьми та сприятиме затвердженню цих рекомендацій спільним наказом обох відомств і їх подальшому впровадженню.
4) Сприятиме ДПСУ та МВС у проведенні спільних координаційних зустрічей для впровадження розроблених рекомендацій та встановлення мережі контактів між двома відомствами у 5 пілотних областях.
Заходи з боку Реципієнтів:
1) Визначити представників, які надаватимуть підтримку в реалізації проекту, та надати Виконавцю інформацію, необхідну для підготовки методичних рекомендацій щодо виявлення та припинення випадків корупції підрозділами внутрішніх розслідувань ДПСУ, а також щодо обміну оперативною інформацією між ДПСУ та МВС.
2) Взяти участь у підготовці відповідних рекомендацій, забезпечити затвердження рекомендацій керівництвом відомств та їхнє подальше виконання.
3) Визначити та забезпечити участь відповідних співробітників для проходження тренінгів та організації координаційних зустрічей, а також надати приміщення для проведення цих зустрічей.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) На основі оцінки можливих корупційних практик, що мають місце на кордоні та пов'язані з торгівлею людьми, буде розроблено, ухвалено та втілено чіткі рекомендації щодо виявлення та припинення випадків корупції у сфері виявлення та запобігання злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми.
2) Буде зміцнено потенціал підрозділів внутрішніх розслідувань ДПСУ щодо протидії корупції у сфері виявлення та запобігання злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, в пунктах перетину державного кордону, про що свідчитиме збільшення (порівняно з показниками 2008 року) кількості виявлених випадків причетності окремих прикордонників до торгівлі людьми та ідентифікованих потерпілих від цього злочину.
3) Буде посилено співпрацю між ДПСУ та МВС у сфері виявлення та розслідування злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми. Кількість випадків торгівлі людьми, виявлених працівниками прикордонної служби та переданих на розслідування до органів внутрішніх справ України, збільшиться на 20% в порівнянні з показниками 2008 календарного року.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні з метою моніторингу ефективності виконання проекту в ході регулярних зустрічей із Виконавцем, Реципієнтами та під час візитів на місця реалізації проекту у пілотних областях.
9. Боротьба із торгівлею людьми: покращення захисту потерпілих та свідків у кримінальних справах, пов'язаних з торгівлею людьми та іншими тяжкими злочинами
Реципієнти: Міністерство внутрішніх справ України (МВС), окремі суди
Мета: Покращення здатності правоохоронних та судових органів України забезпечувати безпеку та повагу до гідності осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, з метою ефективнішого збору доказів, розслідування та розгляду в суді кримінальних справ щодо торгівлі людьми і, як наслідок, успішного притягнення злочинців до кримінальної відповідальності та покращення якості вироків.
Опис проекту: Даний проект передбачає встановлення у вибраних областях обладнання, необхідного для забезпечення безпеки потерпілих та свідків, які беруть участь у справах про торгівлю людьми та інших кримінальних справах і потребують особливого підходу, та проведення тренінгів для відповідного персоналу. Буде облаштовано кімнати для проведення допиту на стадії досудового слідства в обласних управліннях МВС України, а також встановлено системи для дачі показань у судах за допомогою відеозв'язку. Обладнання встановлюватиметься з урахуванням досвіду реалізації пілотного проекту зі створення кімнати позавізуального допиту в Апеляційному суді Івано-Франківської області.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) У співпраці з потенційними реципієнтами проведе оцінку можливостей встановлення необхідного обладнання та визначить конкретні обласні управління МВС та суди, де воно має бути встановлене;
2) У співпраці з реципієнтами спроектує і встановить обладнання для захисту потерпілих та свідків у вибраних обласних центрах України, що забезпечить повну відокремленість потерпілих/свідків та злочинців упродовж досудового слідства та судового розгляду.
3) З метою формування єдиного підходу в органах системи кримінальної юстиції у вибраних областях у співпраці з відповідними реципієнтами проведе для представників правоохоронних та судових органів спеціалізовані тренінги з питань особливостей розгляду таких справ, дотримання конфіденційності, методів проведення допиту, забезпечення відповідного захисту потерпілих та свідків таких злочинів, а також порядку використання встановленого обладнання згідно з вимогами українського законодавства.
Заходи з боку Реципієнтів:
1) Реципієнти виділять відповідний персонал та ресурси з метою сприяння встановленню обладнання для захисту осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві у справах про торгівлю людьми та інші складні злочини, у вибраних областях.
2) Реципієнти визначать та забезпечать участь відповідного персоналу у підготовці та проведенні тренінгів, а також нададуть приміщення для проведення цих тренінгів.
3) Реципієнти вестимуть статистику щодо використання встановленого обладнання, аналізуватимуть практику його застосування та оцінюватимуть ефективність проекту щоквартально упродовж одного року по закінченню проекту, та надаватимуть цю інформацію відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Успіх реалізації проекту буде визначатися більш ефективним співробітництвом між органами внутрішніх справ, прокуратурою та судами, з одного боку, та між правоохоронними органами та потерпілими/свідками, з іншого, що до 2010 року дасть змогу збільшити на 20% кількість обвинувальних вироків, що передбачають покарання у вигляді позбавлення волі, у справах, порушених за фактами торгівлі людьми, у порівнянні з показниками 2008 календарного року.
2) Буде встановлено та введено в експлуатацію на постійній основі обладнання для захисту потерпілих/свідків, яке забезпечує відокремлення потерпілих/свідків від злочинців упродовж процесу досудового слідства та судового розгляду кримінальних справ.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з Реципієнтами та представниками відповідних державних органів України для оцінки досягнутих результатів та обговорення прогресу в реалізації проекту. Крім того, упродовж одного року після закінчення проекту Реципієнти будуть відслідковувати процес та ефективність використання встановленого обладнання та повідомляти про це відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні.
10. Покращення рівня забезпечення Державним департаментом інтелектуальної власності дотримання законодавства з питань захисту прав інтелектуальної власності
Реципієнт: Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України (Держдепартамент)
Мета: Мета проекту полягає у полегшенні проведення перевірок інспекторами Держдепартаменту продавців щодо дотримання прав інтелектуальної власності в усіх регіонах України шляхом забезпечення інспекторам прямого доступу до баз даних зареєстрованих авторських прав та контрольних марок.
Опис проекту: Проект розробить і впровадить систему передачі SMS-повідомлень для інспекторів Держдепартаменту, що забезпечить їм миттєвий доступ до інформації, яка зберігається у державній базі даних зареєстрованих авторських прав і державній базі даних контрольних марок, що прикріплюються на всі носії, які надходять у продаж в Україні і на яких записана, зокрема, аудіовізуальна, фонографічна продукція і програмне забезпечення. За допомогою цієї простої і ефективної системи, інспектори Держдепартаменту зможуть швидко перевіряти будь-які підозрілі CD, DVD диски та інші носії, які знаходяться у продажу, через офіційні бази даних за допомогою мобільного телефону або персонального комп'ютера. Ця нова інформаційно-технічна можливість зменшить обсяг паперової роботи і час, необхідний для проведення такої перевірки, а отже розширить можливість інспекторів проводити перевірки швидко і охоплювати більшу кількість продавців.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Тісно співпрацюватиме з персоналом Держдепартаменту з метою розробки, тестування і впровадження системи передачі SMS повідомлень для забезпечення інспекторам Держдепартаменту доступу до баз даних зареєстрованих авторських прав та контрольних марок.
2) Надасть необхідні технічні консультації і забезпечить підготовку персоналу Держдепартаменту стосовно використання і обслуговування системи.
Заходи з боку Реципієнта:
1) Призначити одного співробітника Держдепартаменту для координації діяльності в рамках проекту.
2) Визначати і забезпечувати участь відповідних співробітників у заходах в рамках проекту в міру необхідності.
3) Своєчасно надавати Виконавцеві інформацію, необхідну для реалізації проекту.
4) Сприяти швидкому і повному впровадженню розроблених нових технологій і усувати потенційні бюрократичні перепони на цьому шляху.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Зменшиться обсяг паперової роботи і час, необхідний для перевірки інспекторами Держдепартаменту підозрілої продукції на предмет дотримання прав інтелектуальної власності.
2) Покращиться рівень забезпечення дотримання законодавства з питань захисту прав інтелектуальної власності завдяки можливості інспекторів Держдепартаменту перевіряти більшу кількість продавців.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Реципієнта з метою моніторингу ефективності реалізації проекту.
11. Поглиблення знань державних службовців в Україні щодо питань захисту прав інтелектуальної власності
Реципієнт: Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України (Держдепартамент)
Мета: Мета проекту полягає у поглибленні знань про сучасні проблеми захисту прав інтелектуальної власності і тенденції в забезпеченні дотримання цих прав, а також у поширенні знань про сучасну міжнародну практику боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності.
Опис проекту: Проект проведе ряд семінарів з таких питань, як кримінальне розслідування та судовий розгляд відповідних справ, забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності на кордоні та з інших суміжних питань. На семінарах виступлять експерти з США та України з доповідями, в яких розглянуть матеріально-правові та процесуальні питання, розглянуть відповідні приклади, проведуть інтерактивні дискусії. На семінари будуть запрошені представники різних урядових відомств та судів України, які у межах своєї компетенції на регулярній основі займаються проблемами порушення прав інтелектуальної власності. Семінари підвищать усвідомлення державними службовцями (і як результат - більш широкими суспільними колами) важливості захисту прав інтелектуальної власності і шкоди, яка завдається "піратством" і підробкою продукції у цій сфері; сприятимуть поширенню передової практики щодо дотримання прав інтелектуальної власності і методів дієвого та ефективного забезпечення цих прав; ознайомлять учасників семінарів з перевагами і ризиками використання Інтернету, оптичних дисків та інших цифрових технологій з точки зору забезпечення прав інтелектуальної власності, а також нададуть інформацію про способи боротьби з цифровим "піратством" в США.
Заходи з боку Уряду США/Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Проведе серію семінарів з питань кримінально-правових, судових, прикордонних аспектів забезпечення прав інтелектуальної власності.
2) Працюватиме у тісній взаємодії з Реципієнтом та Посольством США в Україні з метою визначення конкретних питань, які можуть становити інтерес для українських органів, що відповідають за захист прав інтелектуальної власності, і висвітлення цих питань на семінарах.
Заходи з боку Реципієнта:
1) Визначить найбільш відповідних службовців для участі у семінарах.
2) Забезпечить участь у семінарах експертів в якості доповідачів.
3) Поширить надану під час семінарів інформацію серед інших відповідних відомств та державних службовців.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
Більша кількість державних службовців з різних державних органів в Україні підвищать свою кваліфікацію з питань захисту прав інтелектуальної власності, а отже покращать здатність влади в Україні забезпечувати дотримання прав інтелектуальної власності.
Оцінка/перевірка: З метою забезпечення оцінки ходу виконання проекту Виконавець надаватиме регулярні звіти через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Реципієнта з метою моніторингу ефективності реалізації проекту.
Цей Протокол набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками обох урядів.
Вчинено у місті Києві 20 жовтня 2009 року у двох примірниках, кожний українською та англійською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Уряд України

(підпис)
Юрій Луценко
Міністр внутрішніх справ
України
Штатів Америки в Україні
За Уряд Сполучених Штатів
Америки
(підпис)
Джеймс Петіт
Тимчасово повірений
у справах Сполучених