• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво між Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики та Управлінням з технічної стандартизації, метрології і державних випробувань Чеської Республіки у сфері оцінки відповідності, стандартизації і метрології

Чехія, Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики  | Угода, Міжнародний документ від 17.09.2009
Реквізити
  • Видавник: Чехія, Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 17.09.2009
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Чехія, Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 17.09.2009
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво між Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики та Управлінням з технічної стандартизації, метрології і державних випробувань Чеської Республіки у сфері оцінки відповідності, стандартизації і метрології
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
17.09.2009
17.09.2009
Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики та Управління з технічної стандартизації, метрології і державних випробувань Чеської Республіки, надалі - "Сторони",
з метою усунення технічних бар'єрів у зовнішньоторговельних відносинах,
враховуючи взаємну зацікавленість у забезпеченні захисту прав споживачів і безпеки продукції, що взаємно постачається,
усвідомлюючи прагнення Сторін до гармонізації своїх національних систем оцінки відповідності, у тому числі сертифікації продукції на основі директив Ради Європейського Союзу, міжнародних і європейських стандартів і рекомендацій, і прагнучи до взаємовигідного співробітництва у сфері оцінки відповідності,
домовилися про наступне:
Співробітництво між Сторонами у сфері стандартизації, метрології й оцінки відповідності продукції, яка виготовляється і взаємно постачається, здійснюється відповідно до національного законодавства держав обох Сторін.
Сторони, в межах своїх повноважень, затверджених національним законодавством і технічними регламентами, будуть співробітничати за наступними напрямами:
1) співробітництво з питань розвитку національних систем стандартизації і метрології та обмін відповідною інформацією;
2) обмін національними технічними регламентами, розробленими на основі рішень і директив Європейського Союзу;
3) обмін інформацією про авторизовані органи і органи з сертифікації обох Сторін;
4) співробітництво між авторизованими органами та органами з сертифікації у сфері оцінки відповідності для визначення умов визнання результатів робіт з оцінки відповідності;
5) обмін програмами навчання у сфері стандартизації, метрології й оцінки відповідності.
Сторони будуть взаємно інформувати одна одну про групи продукції, які відносяться до законодавчо регульованої сфери і підлягають оцінці відповідності третьою стороною.
Співробітництво між уповноваженими Сторонами авторизованими органами в Чеській Республіці та органами з сертифікації в Україні (далі в множині "уповноважені органи") у відповідності з пунктом 4 статті 2 даної Угоди здійснюється на основі укладених між ними угод, які будуть ґрунтуватися на даній Угоді.
Сторони будуть щорічно інформувати одна одну про уповноважені ними органи.
Компетентність уповноважених органів перевіряється в процесі акредитації, проведеної на національному рівні відповідно до вимог міжнародних і європейських стандартів з акредитації. При необхідності і на основі взаємної домовленості, можливе проведення перевірки компетентності уповноважених органів другою контрактною Стороною.
При взаємному співробітництві уповноважені органи керуються національним законодавством своїх держав.
Співробітництво між уповноваженими органами спрямовано головним чином на:
1) надання можливості участі експертів у системах навчання;
2) проведення порівняльних випробувань;
3) використання компетентності уповноважених авторизованих органів, призначених як нотифіковані органи, при оцінці відповідності продукції, що випускається в обіг на ринки Європейського Союзу;
4) використання компетентності уповноважених органів з сертифікації при оцінці відповідності продукції, що випускається в обіг на ринок України.
Діяльність відповідно до Статті 5 цієї Угоди проводиться за замовленням. Витрати відшкодовує замовник.
Сторони забезпечують конфіденційність документації та іншої інформації, отриманої в результаті виконання робіт в рамках цієї Угоди, яка може поставити під загрозу інтереси Сторін. Документація та інформація можуть бути передані третій стороні винятково за домовленістю Сторін.
Спірні питання, пов'язані з тлумаченням або застосуванням цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій і переговорів. При цьому Сторони та уповноважені органи керуються положеннями цієї Угоди.
Ця Угода укладається терміном на 5 років і набуває чинності з дати її підписання.
За попередньою згодою Сторін до Угоди можуть бути внесені зміни і доповнення шляхом підписання відповідного протоколу, який буде невід'ємною частиною Угоди.
Кожна із Сторін може припинити дію цієї Угоди, письмово повідомивши іншу Сторону про свої наміри. Дія Угоди припиняється через 6 місяців від дня одержання іншою Стороною такого повідомлення.
Вчинено в Києві 17 вересня 2009 року у двох примірниках, кожний українською, чеською і англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.
У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення положень цієї Угоди, перевага надається тексту англійською мовою.
За Державний комітет України
з питань технічного регулювання стандартизації, метрології
та споживчої політики

(підпис)
Заступник Голови
Богдан Баласинович
За Управління з технічної

і державних випробувань
Чеської Республіки
(підпис)
Заступник Голови
Віктор Покорний