• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Державною митною службою України і Федеральною митною службою (ФМС Росії) про співробітництво в галузі проведення експертиз товарів при їх митному контролі та оформленні

Росія, Державна митна служба України  | Протокол, Міжнародний документ від 09.10.2009
Реквізити
  • Видавник: Росія, Державна митна служба України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 09.10.2009
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Державна митна служба України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 09.10.2009
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Державною митною службою України і Федеральною митною службою (ФМС Росії) про співробітництво в галузі проведення експертиз товарів при їх митному контролі та оформленні
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України: 09.10.2009
09.10.2009
Державна митна служба України і Федеральна митна служба (ФМС Росії) (надалі - Сторони),
базуючись на положеннях Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 24 червня 1993 року, з метою забезпечення сприятливих умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, спрощення митних процедур та усунення існуючих бар'єрів у взаємній торгівлі держав Сторін, пов'язаних з тарифним і нетарифним регулюванням зовнішньоекономічних операцій,
бажаючи зміцнювати й розвивати співробітництво з метою посилення боротьби з незаконним переміщенням через митний кордон матеріалів, речовин та виробів,
діючи виключно в рамках своєї компетенції, при неухильному дотриманні національного законодавства і міжнародних зобов'язань своїх держав,
підкреслюючи, що в основі співробітництва лежать принципи рівноправності Сторін та взаєморозуміння,
домовились про наступне:
Сторони, у відповідності до законодавства держав Сторін, здійснюють співробітництво в галузі проведення експертиз товарів при їх митному контролі та оформленні, включаючи практичні, організаційні, інформаційно-методичні напрями цієї діяльності.
Співробітництво Сторін здійснюється у формах:
1. Надання інформації:
- про нормативні документи, які регулюють діяльність Сторін з питань організації діяльності експертних підрозділів, у тому числі статистичних даних, що характеризують цю діяльність, аналітичних оглядів із рекомендаціями про напрями та шляхи удосконалення цієї роботи;
- про нові форми діяльності експертних підрозділів, передовий досвід у галузі використання технічних засобів і методів при виконанні експертних робіт;
- про можливості й умови розробки та (або) придбання нових методик дослідження товарів, аналітичного обладнання, програм та систем автоматизації експертної роботи, методичних посібників й іншої літератури експертно-дослідницької тематики;
- про результати дослідження товарів, які необхідні для тарифної класифікації товарів;
- з питань систем якості діяльності митних лабораторій, експертних підрозділів, організацій.
2. Організація й проведення спільних нарад, семінарів та конференцій з питань експертної діяльності і досліджень різних груп товарів.
3. Надання можливості ознайомлення з досвідом роботи, методиками, зразками технічних засобів.
4. Надання необхідної консультативної допомоги з питань діяльності експертних підрозділів.
5. Взаємне надання необхідної інформації та об'єктів для поповнення централізованих колекцій Сторін.
6. Обмін банками даних інформаційно-довідкового призначення, наявних в експертних підрозділах Сторін та використання відомостей, що містяться в них.
7. Апробація методик експертних досліджень і технічних засобів, запропонованих однією із Сторін, з наданням відповідних рекомендацій щодо їх практичного використання експертними підрозділами.
8. Виконання за заявками Сторін науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, здійснення авторського супроводу впровадження розробок у практику експертних підрозділів.
9. Надання консультативної, інформаційної та іншої допомоги у проведенні найбільш складних експертиз і досліджень, що потребують застосування апаратури та залучення фахівців, якими не забезпечена одна із Сторін.
10. Організація стажування експертів.
11. Обмін спеціалістами з метою надання необхідної допомоги з питань експертно-дослідницької діяльності; взаємного забезпечення Сторін методичними посібниками, рекомендаціями, інформаційними матеріалами та іншою літературою з питань експертно-дослідницької діяльності.
Співробітництво Сторін у формах не передбачених статтею 2 цього Протоколу, здійснюється на підставі взаємної домовленості в кожному конкретному випадку.
Сторони узгоджують форму, структуру інформації, що передається, а також організаційні й технічні умови її передачі.
Сторони визначають відповідні структурні підрозділи, які забезпечують урегулювання питань, пов'язаних з реалізацією положень цього Протоколу, і надають їм повноваження на здійснення прямих контактів між собою.
Уповноважені представники Сторін зустрічаються з метою обговорення питань, пов'язаних з реалізацією цього Протоколу, за необхідності, але не рідше одного разу на рік.
Усі спірні питання стосовно тлумачення чи застосування положень цього Протоколу вирішуються Сторонами шляхом консультацій та переговорів.
За взаємною домовленістю Сторін до цього Протоколу можуть вноситися зміни й доповнення.
Цей Протокол набирає чинності з дня його підписання і укладається на період дії Угоди між Урядом Російської Федерації і Урядом України про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 24 червня 1993 року.
Кожна із Сторін може вийти з цього Протоколу, направивши іншій Стороні письмове повідомлення про такий свій намір.
У цьому випадку дія Протоколу припиняється через три місяці з дати отримання повідомлення.
Вчинено в м. Казань 9 жовтня 2009 року в двох оригінальних примірниках українською та російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Державну митну службу За Федеральну митну службу
України (ФМС Росії)
( підпис ) ( підпис )