• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Національним банком України та Національним банком Молдови про організацію міжбанківських розрахунків

Молдова, Національний банк України  | Угода, Міжнародний документ від 08.05.1997 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 08.05.1997
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 08.05.1997
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Національним банком України та Національним банком Молдови про організацію міжбанківських розрахунків
( Щодо припинення дії Угоди з 19.09.2009 див. Лист Національного банку N 13-114/6638-18730 від 07.10.2009 )
Дата підписання: 08.05.97 р.
Дата набрання чинності: 08.05.97 р.
Національний банк України (далі - Банк України) та Національний банк Молдови (далі - Банк Молдови), які далі іменуються Сторони,
домовилися про таке:
1. Розрахунки й платежі між суб'єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) України та Республіки Молдова здійснюються в національних валютах України й Республіки Молдова, а також у валютах третіх країн відповідно до законодавства, чинного на території кожної держави.
2. Валюта платежу й форма розрахунків визначаються суб'єктами господарювання в договорах (контрактах) на поставку продукції, надання послуг, виконання робіт.
3. Зазначені розрахунки між Україною та Республікою Молдова здійснюються:
- через прямі кореспондентські рахунки вповноважених банків двох держав;
- через кореспондентські рахунки вповноважених банків двох держав у Банку України.
1. Уповноважені банки України та Республіки Молдова здійснюють взаємні розрахунки й платежі відповідно до законодавств двох держав:
- через кореспондентські рахунки вповноважених банків у Банку України;
- через прямі кореспондентські рахунки уповноважених банків.
2. Уповноваженими банками Республіки Молдова є комерційні банки Республіки Молдова, що отримали ліцензію Банку Молдови на проведення банківських операцій типу B або C.
3. Уповноваженими банками України є комерційні банки, що отримали ліцензію Національного банку України на право проведення операцій з валютними цінностями.
4. Розрахунки за міжурядовими угодами здійснюються через спеціально домовлені в цих угодах уповноважені банки.
5. Згідно з прийнятою міжнародною банківською практикою та законодавством, чинним та території кожної держави, уповноважені банки України та Республіки Молдова, що ведуть кореспондентські рахунки (ЛОРО та НОСТРО), можуть здійснювати за цими рахунками банківські операції із числа домовлених у ліцензіях, згаданих у пунктах 2 й 3 цієї статті.
1. Відповідальність за виконання взаємних платіжних зобов'язань і вимог за розрахунками, що здійснюються через уповноважені банки, повністю несуть суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності.
2. Сторони не несуть відповідальності з урегулювання зобов'язань уповноважених банків, що виникають, і не гарантують збалансованості розрахунків зі здійснюваних операцій.
3. Сторони підтверджують, що кошти вповноважених банків однієї держави, які знаходяться на кореспондентських рахунках уповноважених банків іншої держави, не можуть бути списані чи операції стосовно них припинені без згоди банку - власника рахунка, якщо інше не передбачено в договорі про кореспондентські відносини (за винятком виконання рішень міжнародного арбітражного суду).
1. Для розрахунків і платежів між Сторонами зберігаються діючі кореспондентські рахунки, відкриті Банком України в Банку Молдови та Банком Молдови в Банку України відповідно до Угоди між національними банками Республіки Молдова та України від 25 листопада 1992 року.
2. Кореспондентські рахунки Сторін, відкриті одна в одної, використовуються лише для здійснення операцій, що випливають з функцій центральних банків держав, у тому числі для конверсійних міжбанківських операцій, а також для інших операцій за додатковою угодою Сторін.
3. Стосовно розрахунків через кореспондентські рахунки, відкриті одна в одної, Сторони домовилися про таке:
а) Платежі (операції) здійснюються лише за наявності коштів на кореспондентському рахунку.
б) Операції за кореспондентськими рахунками здійснюються не пізніше банківського дня, наступного за днем надходження належно оформлених платіжних документів.
в) Списання коштів з кореспондентського рахунка здійснюється лише на підставі письмових доручень банку - власника рахунка.
г) Проценти за залишками на кореспондентських рахунках не нараховуються, за винятком випадків, коли кредитовий залишок на кореспондентському рахунку оформлюється окремою депозитною угодою.
д) Розрахунки здійснюються платіжними дорученнями й акредитивами. За погодженням Сторін можуть застосовуватись інші форми розрахунків, прийняті в міжнародній практиці.
е) Платіжні документи й витяги з кореспондентських рахунків Сторін надсилаються одна одній не пізніше банківського дня, наступного за днем проведення операцій електронними каналами зв'язку, через систему електронних платежів (СЕП України) або через систему "SWIFT". Про технологію та порядок здійснення електронних платежів (операцій) домовляються в додатковій угоді Сторін.
ж) Під час виникнення екстремальних ситуацій допускається доставка документів в опечатаних пакетах нарочним з довіреністю відповідно Банку України чи Банку Молдови.
з) Сторони гарантують, що кошти, які знаходяться на кореспондентських рахунках Сторін одна в одної, не можуть бути списані чи операції стосовно них призупинені (за умови наявності коштів на рахунку) без згоди банку - власника рахунка.
и) документи оформлюються російською або, за необхідності, англійською мовами.
1. Відкриття й ведення в банках Республіки Молдова рахунків для фізичних та юридичних осіб (небанківських установ) України здійснюється відповідно до законодавства Республіки Молдова за наявності індивідуальної ліцензії Банку України.
2. Відкриття й ведення в уповноважених банках України рахунків для фізичних та юридичних осіб (небанківських установ) Республіки Молдова здійснюється відповідно до законодавства України за наявності відповідного дозволу Банку Молдови.
3. Допускається відкриття фізичними особами України рахунків у банках Республіки Молдова без відповідної індивідуальної ліцензії Банку України тільки на час їхнього перебування на території Республіки Молдова, якщо інше не передбачене чинним законодавством України.
1. Порядок установлення курсу національної грошової одиниці кожна зі Сторін визначає самостійно відповідно до законодавства, чинного на території кожної держави.
2. Сторони регулярно обмінюються інформацією про офіційно встановлені ними курси національних грошових одиниць.
3. Сторони зобов'язуються надавати одна одній законодавчі документи, що регулюють діяльність міжбанківського й валютного ринків та ринку цінних паперів.
1. Соціально значимі неторговельні платежі, перелік яких визначається міжурядовими угодами, здійснюються в порядку, визначеному угодами міністерств і відомств держав, що здійснюють ці розрахунки, у рамках правил, що є чинними на території кожної з держав.
2. За неторговельними платежами, що не ввійшли до переліку соціально значимих, розрахунки здійснюються через кореспондентські рахунки вповноважених банків відповідно до законів, які є чинними на території кожної з держав.
1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання взятих на себе зобов'язань у випадку виникнення обставин непереборної сили, до яких належать стихійні лиха, аварії, пожежі, масові безпорядки, страйки, воєнні дії, якщо вони мали безпосередній вплив на виконання цієї Угоди. У такому випадку строк виконання зобов'язань або продовжується на весь період дії "форс-мажорних" обставин і ліквідації їхніх наслідків, або встановлюється додатковою домовленістю Сторін.
2. Під час настання "форс-мажорних" обставин Сторони повинні інформувати одна одну негайно.
Сторони інформують уповноважені банківські установи своєї держави про зміст цієї Угоди з питань, що стосуються їхньої діяльності.
1. Усі спори й розбіжності, що можуть виникнути в ході виконання цієї Угоди, Сторони будуть вирішувати шляхом переговорів.
2. Спори й розбіжності, стосовно яких Сторони не можуть досягнути згоди шляхом переговорів, будуть розглянуті третейським судом згідно з додатковою угодою.
Положення цієї Угоди можуть бути доповнені або змінені за взаємною згодою Сторін. Зміни й доповнення до цієї Угоди оформлюються письмово й стають невід'ємною частиною Угоди.
1. Ця Угода набирає чинності з дати її підписання обома Сторонами й діє доти, доки одна зі Сторін не повідомить у письмовому вигляді іншій Стороні про свій намір розірвати чи змінити її.
2. Про розірвання Угоди Сторони попереджають одна одну не пізніше, ніж на три місяці до моменту розірвання Угоди.
Учинено у двох примірниках українською, молдавською та російською мовами кожний, причому всі тексти мають однакову силу.
Для цілей тлумачення положень цієї Угоди текст російською мовою має переважну силу.
За Національний банк України За Національний банк Молдови
(підпис)
Перший заступник Голови
Правління
В.О.Бондар

(підпис)
Віце-президент

Вероніка Бакалу