• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації щодо експерименту по організації спільного митного контролю за товарами, що переміщуються через українсько-російський кордон в міжнародних пасажирських потягах

Росія, Державна митна служба України  | Протокол, Міжнародний документ від 16.07.1999 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Росія, Державна митна служба України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 16.07.1999
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Державна митна служба України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 16.07.1999
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації щодо експерименту по організації спільного митного контролю за товарами, що переміщуються через українсько-російський кордон в міжнародних пасажирських потягах
Дата підписання: 16.07.99 р.
Дата набрання чинності для України: 16.07.99 р.
Державна митна служба України та Державний митний комітет Російської Федерації, в подальшому "Сторони", виходячи з пункту 3 статті 9 Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про пункти пропуску між Україною та Російською Федерацією від 8 лютого 1995 року, якою передбачено, що порядок організації і здійснення спільного прикордонного і митного контролю визначається керівниками прикордонних та митних відомств України і Російської Федерації та оформлюється протоколом,
домовились про нижчевикладене:
Цей Протокол визначає порядок проведення експерименту по здійсненню спільного митного контролю за товарами, що переміщуються фізичними особами через українсько-російський кордон в міжнародних пасажирських потягах на ділянці залізниці "Харків - Бєлгород".
Сторони в межах своєї компетенції у двотижневий термін з часу набуття чинності цим Протоколом узгоджують з відповідними підрозділами державних прикордонних органів України та Росії порядок взаємодії митних та прикордонних служб при здійсненні спільного митного контролю в пунктах пропуску на українсько-російському кордоні на ділянці залізниці "Харків - Бєлгород".
При проведенні спільного митного контролю на ділянці залізниці "Харків - Бєлгород" передбачається взаємна присутність посадових осіб митних органів України та Російської Федерації при здійсненні суміжною Стороною митного контролю за товарами, що переміщуються фізичними особами через українсько-російський кордон в міжнародних пасажирських потягах.
Спільний митний контроль проводиться на території України або Російської Федерації послідовно митними органами Сторін.
Встановлюється наступна послідовність митного контролю:
- при переміщенні товарів з України в Російську Федерацію - український митний орган, а потім російський митний орган;
- при переміщенні товарів з Російської Федерації в Україну - російський митний орган, а потім український митний орган.
При проведенні митного контролю митні органи Сторін, як правило, взаємно визнаватимуть результати митного оформлення і засоби митної ідентифікації.
Посадові особи митних органів обох Сторін здійснюють митний контроль у відповідності зі своїм національним законодавством.
Митні органи Сторін, що здійснюють спільний митний контроль, у двотижневий термін з часу набуття чинності цим Протоколом обміняються зразками штампів, печатей та інших засобів ідентифікації, розроблять порядок спільного митного контролю за товарами, що переміщуються фізичними особами через українсько-російський кордон в міжнародних пасажирських потягах.
Сторони, в межах своєї компетенції, розроблять спільні програми облаштування пунктів пропуску через митний кордон між Україною та Російською Федерацією.
До реалізації вказаних програм митний орган Сторони, на території держави якого проводиться спільний контроль, в межах своїх можливостей, надає митному органу іншої Сторони необхідні службові, побутові приміщення та обладнання у безоплатне користування.
Службові приміщення, які надаються митним органом однієї Сторони митному органу іншої Сторони можуть бути позначені вивісками на національній мові, а також національним гербом та прапором.
Технічні засоби митного контролю, інше обладнання та документи однієї Сторони, необхідні при проведенні митного контролю, а також їх службові транспортні засоби, що тимчасово ввозяться на територію іншої Сторони, пропускаються митними органами іншої Сторони у спрощеному порядку без надання вантажних митних декларацій.
Митні органи Сторін, які проводять спільний митний контроль, обмінюються нормативними актами та інформацією, що стосуються організації, проведення та результатів такого контролю.
Спірні питання, які виникають при проведенні спільного митного контролю, вирішуються керівниками відповідних митних органів Сторін, а у випадку недосягнення ними згоди передаються на розгляд вищестоящих митних органів Сторін.
Після закінчення експерименту Сторони проведуть аналіз застосування митного контролю за товарами, що переміщуються фізичними особами через українсько-російський кордон в міжнародних пасажирських потягах, а також розглянуть питання щодо проведення такого контролю у відношенні всіх пасажирських потягів, які перетинають українсько-російський кордон.
Цей Протокол набуває чинності з часу його підписання і діє протягом 12 місяців з часу набуття ним чинності.
Кожна із Сторін може відмовитися від подальшої участі у Протоколі шляхом письмового повідомлення про це іншої Сторони не менш, ніж за 30 днів до передбачуваної дата припинення участі у експерименті.
За Державну митну службу За Державний митний комітет
України Російської Федерації