• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі карантину рослин

Росія, Україна | Угода, Міжнародний документ, Перелік від 27.08.1996 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Росія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Перелік
  • Дата: 27.08.1996
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Перелік
  • Дата: 27.08.1996
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі карантину рослин
( Дію Угоди припинено. Додатково див. Угодувід 07.06.2011 )
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
27.08.1996
27.08.1996
Уряд України та Уряд Російської Федерації, надалі іменуються Договірні Сторони,
визнаючи важливість співробітництва в запобіганні ввезенню і розповсюдженню карантинних об'єктів та інших особливо небезпечних, відсутніх на території Договірних Сторін шкідників, хвороб рослин та бур'янів, що далі іменуються "карантинні організми",
керуючись бажанням продовжувати і розширювати співробітництво в галузі карантину рослин та забезпечити координацію державних карантинних заходів,
виходячи з інтересів взаємної охорони території від завезення і розповсюдження карантинних організмів при здійсненні контрактів та розвитку господарських і торгівельних зв'язків між Договірними Сторонами,
погодились про наступне:
Договірні Сторони будуть проводити необхідні заходи по карантинній перевірці насіння, посадкового матеріалу, рослин та рослинної продукції, що далі іменуються "підкарантинні вантажі" при імпорті, експорті та транзиті через пункти з карантину рослин на кордонах Договірних Сторін у відповідності з переліками карантинних організмів згідно з додатками 1 і 2 до даної Угоди. Зазначені переліки можуть бути змінені, про що Договірні Сторони повинні негайно інформувати одна одну.
Витрати по карантинній перевірці підкарантинних вантажів несе власник вантажу згідно з прийнятими на території Договірних Сторін тарифами.
Договірні Сторони зобов'язуються дотримуватись фітосанітарних правил по імпорту, експорту та транзиту підкарантинних вантажів, які направляються з однієї країни в іншу.
З метою забезпечення ефективного співробітництва в галузі карантину рослин, Договірні Сторони зобов'язуються:
- вживати необхідних заходів по запобіганню розповсюдження карантинних організмів з території однієї Договірної Сторони на територію іншої при імпорті, експорті і транзиті;
- обмінюватися правилами, положеннями та інструкціями, які регулюють на їх територіях заходи по карантину рослин;
- обмінюватися інформацією про появу і розповсюдження карантинних організмів на територіях Договірних Сторін;
- обмінюватися інформацією про науково-дослідні роботи в галузі карантину рослин;
- здійснювати обмін біологічними агентами, ентомофагами, мікроорганізмами, феромонами та іншими біологічно активними речовинами для боротьби з карантинними організмами;
- обмінюватися фахівцями шляхом їх відрядження з метою здійснення вибіркової карантинної перевірки підкарантинних вантажів у місцях виробництва і заготівлі, оперативного вирішення питань з карантину рослин на прикордонних пунктах, а також з метою вивчення досягнень науки і практики в галузі карантину рослин;
- надавати взаємну наукову, технічну та іншу допомогу в проведенні заходів по карантину рослин, виявленні, локалізації та ліквідації вогнищ, карантинному знезараженні (фумігація) та інше;
- командирувати, за проханням однієї з Договірних Сторін, експедиції у складі фахівців по карантину рослин в надзвичайних ситуаціях для термінового прийняття спільних екстренних заходів.
Договірні Сторони будуть вживати у відповідності з діючим законодавством по карантину рослин країни-імпортера всіх заходів для запобігання проникненню на їх території з експортним або транзитним підкарантинним вантажем карантинних організмів.
Кожна партія підкарантинного вантажу, що ввозиться з території однієї Договірної Сторони на територію іншої, повинна супроводжуватися фітосанітарним сертифікатом, який видає державна карантинна служба експортуючої країни. Сертифікат повинен засвідчувати, що підкарантинний вантаж відповідає фітосанітарним нормам, які пред'являються імпортуючею стороною в імпортному карантинному дозволі.
Витрати по видачі фітосанітарного сертифікату та імпортного карантинного дозволу несе власник вантажу згідно з прийнятими в країні видачі тарифами.
Компетентні органи Договірних Сторін залишають за собою право при закупівлі окремих партій підкарантинної продукції виставляти додаткові умови стосовно фітосанітарного стану такої продукції.
В зазначених випадках попередній контроль при експорті рослинної продукції може здійснюватись на території країни-експортера спільними зусиллями карантинних інспекторів обох Договірних Сторін.
Кожна партія підкарантинного вантажу, що перевозиться транзитом через територію однієї із Договірних Сторін на територію іншої Договірної Сторони, повинна супроводжуватись фітосанітарним сертифікатом та імпортним карантинним дозволом.
Договірні Сторони визначають на своїх територіях прикордонні пункти, через які здійснюються експорт, імпорт, транзит підкарантинних вантажів з метою проведення їх перевірки і запобігання занесенню карантинних організмів.
При експорті підкарантинного вантажу будуть застосовуватись як пакувальні матеріали стружка, тирса, папір, пластик та інші матеріали, які не можуть бути носіями карантинних організмів і повинні бути вільними від ґрунту, а сіно, солома, полова, листя та інші рослинні матеріали не будуть використовуватися з цією метою без попередньої згоди Договірних Сторін.
Транспортні засоби, які використовуються однією із Договірних Сторін для перевезення підкарантинного вантажу на територію іншої Договірної Сторони повинні бути ретельно очищені і, при необхідності, знезаражені.
Компетентні органи Договірних Сторін мають право на повернення експортеру або знезараження підкарантинного вантажу у випадку виявлення карантинних організмів при фітосанітарному контролі в прикордонному пункті країни-експортера, а у разі неможливості повернення або знезараження вантажу - на знищення, згідно з фітосанітарними правилами, про що повинні в кожному окремому випадку попередньо інформувати компетентні органи іншої Договірної Сторони.
Для вирішення практичних питань, пов'язаних з виконанням цієї Угоди, компетентні органи Договірних Сторін за необхідністю організують спільні наради, які проводяться почергово в обох країнах.
Організаційні витрати на проведення нарад та перебування делегацій несе приймаюча сторона. Витрати на проїзд делегацій з однієї країни в іншу несе направляюча сторона. Згідно з попередньою домовленістю приймаюча сторона може взяти на себе всі витрати.
Компетентними органами Договірних Сторін, що здійснюють координацію діяльності по реалізації цієї Угоди, є:
з української сторони - Головна державна інспекція з карантину рослин України;
з російської сторони - Державна інспекція з карантину рослин Російської Федерації.
Положення даної Угоди не торкаються прав і обов'язків Договірних Сторін, що витікають із укладених з третіми країнами договорів, або пов'язаних з їх членством в міжнародних організаціях з карантину і захисту рослин.
Ця Угода набирає чинності з дня підписання.
Ця Угода укладається строком на 5 років і автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна з Договірних Сторін не сповістить письмово іншу Договірну Сторону про свої наміри припинити її дію не пізніше, ніж за 6 місяців до закінчення чергового періоду.
Вчинено в м. Москва 27 серпня 1996 р. у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти є автентичні.
За Уряд України За Уряд Російської Федерації
(підпис) (підпис)
Додаток N 1
до Угоди між Урядом України
та Урядом Російської
Федерації
про співробітництво в галузі
карантину рослин
ПЕРЕЛІК
шкідників, хвороб рослин і бур'янів, які мають карантинне значення для України
I. Карантинні організми, не зареєстровані на території України
А. Шкідники рослин
Австралійський жолобчастий - Jcerya purchasi Mask
червець
Азіатська бавовникова совка - Spodoptera litura F.
Американський конюшиновий мінер - Liriomyza trifolii Burgess
(Agromyza)
Арахісова зернівка - Caryedon gonagra F.
(Pachymerus)
Білокаймистий жук - Panthomorus leucoloma Boh.
Бразильська зернівка - Zabrotes subfasciatus Boh
Східна плодова муха - Dacus dorsalis Hend
Грушева вогнівка - Numonia pyrivorella Mats
Єгипетська горохова зернівка - Bruchidius incarnatus Boh
Єгипетська бавовникова совка - Spodoptera littoralis Boisd.
Інжирова воскова псевдощитівка - Ceroplastes rusci L.
Капровий жук - Trogoderma granarium Ev.
Китайська зернівка - Callosobruchus chinensis L.
Каптурник зубчастий - Synoxylon conigerum Gerst
Кореневий червець - Rhizoecus kondonis Kuw
Несправжній короїд багатоїдний - Dinoderus bifoveolatus Wol
Персикова плодожерка - Carposina niponensis Wlsghm
Насіннева арахісова вогнівка - Paralipsa gularis Zell
(Aphomia)
Середземноморська плодова муха - Ceratitis capitata Wied.
Трогодерма стернале - Trogoderma sternale Jayne
Трогодерма-ангустум - Trogoderma angustum Solier
Тутова щитівка - Pseudaulacaspis pentagona
Targ.
Чотирьохплямиста зернівка - Callosobruchus maculatus F
Лускова щитівка - Chionaspis furfure Fitch
Широкохобітний комірний - Caulophilus latinasus Say.
довгоносик
Південно-африканська гвоздична - Epichiristodes acerbella L
листокрутка
Яблунева златка - Agrilus mali Mats
Яблунева муха - Rhagoletis pomonella Walsh.
Японська воскова псевдощитівка - Ceroplastes japonicus Green
Японський жук - Popillia japonica Newm
Японський червець - Dysmicoccus wistariae Gr
Б. Хвороби рослин
Грибкові:
Індійська сажка пшениці - Tilletia (Neovossia) indica
(Mitra)
Техаська коренева гниль - Phymatotrichum omnivorum
Schear Dugga
Бактеріальні:
Бактеріальне в'янення (вілт) - Pseudomonas caryophylli Starr
гвоздики Burk
Бактеріальне в'янення (вілт) - Bacterium stewartii (Smith)
кукурудзи Bergey
Бактеріальний опік плодових - Erwinia amylovora (Burill)
Com.S.A.B.
Жовта хвороба гіацинтів - Xanthomonas campestris
pv. hyacinthi Dovs
Жовтий (слизистий) бактеріоз - Corynebacterium tritici
пшениці (Hutch) Burnh
Рак цитрусових - Xanthomonas citri (Hasse)
Dowson
Вірусні:
Вірус жовтої карликовості - Potato yelloy dwarf virus
картоплі
Вірус пожовтіння жилок картоплі - Potato vein-yellowing virus
Латентний вірус Тандійської - Andean potato latent virus
картоплі
Нематодні:
Бліда картопляна нематода - Globodera pallida Stone
Соєва нематода - Heterodera glycines Ychin
В. Бур'яни
Акантоспермум щетинистий - Acanthospermum hispidum D.C.
Діодія валькувата - Diodia teres Walt
Емекс колючий - Emex spinoza L
Емекс південний (австралійський) - Emex australis Steinh
Касія західна - Cassia occidentalis L
Касія тора - Cassia tora L
Кротон головчастий - Croton capitatus Michx
Паслін каролінський - Solanum carolinense L
Паслін лінійнолистний - Solanum elaeagnifolium
Паслін трьохквітковий - Solanum triflorum L
Паспалюм - Paspalum sp.sp.
Соняшник (дикорослі види) - Helianthus sp.sp.
Полин дворічний - Artemisia biennis L
Стриги (всі види) - Striga sp.sp.
Фізаліс - Physalis angulata L
Ценхруси (крім рідкоквіткового) - Cenchrus sp.sp.
Ешиномене віргінська - Aeschynomene virginica (L)
B.S.P.
II. Карантинні організми, які обмежено поширені на території України
А. Шкідники рослин
Американський білий метелик - Hyphantria cunea Drury
Східна плодожерка - Grapholitha molesta Busck
Каліфорнійська щитівка - Quadraspidiotus perniciosus
Comst
Картопляна міль - Phtorimaea operculella Zell
Філоксера - Viteus vitifolii Fitch
Цитрусова білокрилка - Dialeurodes citri Riley et How
Червець Комстока - Pseudococcus comstocki Kuw
Японська палочкоподібна щитівка - Leucaspis japonica Ckll
Б. Хвороби рослин
Грибкові:
Пасмо льону (на олійному льоні) - Mycosphaerella linorum (Wr.)
Рак картоплі - Synchytrium endobioticum
(Schilb) Perc
Фомопсіс (сіра плямистість - Diaporthed (Phomoposis)
соняшника) helianthi
Південний гельмінтоспоріоз - Helminthosporium maydis
кукурудзи раса Т Nisicado
Вірусні:
Вірус шарки (віспи) слив - Plum pox virus
Нематодні:
Золотиста картопляна нематода - Globodera rostochinensis Woll
Mat St
В. Бур'яни
Амброзія багаторічна - Ambrosia psilostachya DS
Амброзія полинолистна - Ambrosia artemisiifolia L
Амброзія трьохроздільна - Ambrosia trifida
Гірчак повзучий (рожевий) - Acroptilon repens (L) DS
Іпомея плющеподібна - Jpomea hederaceae L Jacg
Паслін колючий (дзьобовидний) - Solanum rostratum Dun
Повитиця рівнинна - Cuscuta campestratis G
Додаток N 2
до Угоди між Урядом України
та Урядом Російської
Федерації
про співробітництво в галузі
карантину рослин
ПЕРЕЛІК
шкідників, хвороб рослин і бур'янів, які мають карантинне значення для Російської Федерації
I. Карантинні організми, не зареєстровані на території Російської Федерації
А. Шкідники рослин
Американський конюшиновий мінер - Liriomyza trifolii (Burg)
Арахісова зернівка - Caryedon pallidus (Ol.)
Бразильська зернівка - Zabrotes subfasciatus (Boh)
Зернівка багатоядна (всі види) - Callosobruchus sp. sp.
Єгипетська горохова зернівка - Bruchidius incarnatus (Boh)
Єгипетська бавовникова совка - Spodoptera littoralis Boisd.
Капюшонник (всі види) - Synoxylon sp.sp.
Несправжній короїд багатоядний - Dinoderus bifoveolatus (Well)
Капровий жук - Trogoderma granarium (Ev.)
Середземноморська плодова муха - Ceratitis capitata (Wied.)
Тутова щитівка (Targ.) - Pseudaulacaspis pentagona
Широкохобітний комірний - Caulophilus latinasus (Say.)
довгоносик
Яблунева муха - Rhagoletis pomonella (Walsh.)
Б. Хвороби рослин
Грибкові:
Сажка картоплі (бульб) - Angiosorus solani (Thirum et
O'Brier)
Індійська сажка пшениці - Tilletia (Neovossia) indica
(Mitra)
Засихання дуба (судинний мікоз - Ceratocystis fagacearum
дуба) (Bertz) Hunt
Рак стебел сої - Diaporthe phaseolorum var.
caulivora (Athow et Cald.)
Аскохітоз хризантем - Didymella chrysanthemi
(Tassi) Gar. et Gull.
Техаська коренева гниль - Phymatotrichum omnivorum
(Schear) Guggar
Бактеріальні:
Бактеріальне в'янення (вілт) - Erwinia stewartii (Smith)
кукурудзи
Бактеріальний опік рису - Xanthomonas campestris pv.
oryzae (Uyeda, Ishiyama)
Dowson
Бактеріальна смугастість рису - Xanthomonas campestris pv.
oryzicola (Fang, et al)
Жовтий слизистий бактеріоз - Clavibacter tritici (Carlson
пшениці et Davis)
Опік плодових дерев - Erwinia amylovora (Burill)
Winslow et al
Вірусні:
Золотисте пожовтіння винограду - Grapevine flavescence doree
MLO
Лінійний візерунок сливи - American plum line pattern
(американський) virus
Мозаїка персика - American peach mosaik virus
Нематодні:
Бліда картопляна нематода - Globodera pallida (Stone)
Mulvey et Stone
Соснова стовбурова нематода - Bursaphelenchus xylophilus
(Steiner et Buhrer)
В. Бур'яни
Бузинник пазушний (верба - Iva axillaris (Pursh.)
багатолітня)
Паслін лінійнолистний - Solanum elaeagnifolium (Cav.)
Паслін каролінський - Solanum carolinense (L.)
Соняшник каліфорнійський - Helianthus californicus
(D.C.)
Соняшник війчастий - Helianthus ciliaris (D.C.)
Ценхрус малоквітковий - Cenchrus panciflorus (Benth.)
(якорцевий)
Стриги (всі види) - Striga (sp.sp.)
II. Карантинні організми, які обмежено поширені на території Російської Федерації
А. Шкідники рослин
Азіатська бавовникова совка - Spodoptera litura (Fabr.)
Американський білий метелик - Hyphantria cunea (Drury)
Східна плодожерка - Grapholitha molesta (Busck.)
Грушева вогнівка - Numonia pyrivorella (Mats.)
Каліфорнійська щитівка - Quadraspidiotus perniciosus
(Comst.)
Картопляна міль - Phtorimaea operculella
(Zell.)
Непарний шовкопряд (азіатська - Lymantria dispar (L) (asian
раса) race)
Персикова плодожерка - Carposina niponensis
(Wlsghm.)
Філоксера - Viteus vitifolii (Fitch.)
Яблунева златка - Agrilus mali (Mats.)
Японський жук - Popillia japonica (Newm.)
Б. Хвороби рослин
Грибкові:
Фомопсіс соняшника (сіра - Diaporthe helianthi
плямистість стебла) (Phomoposis helianthi
Munt-Cvet)
Рак картоплі - Synchytrium endobioticum
(Schilb.) Percival
Південний гельмінтоспоріоз - Cochliobolus heterostrophus
кукурудзи раса Т (Drechsler) Drechsler Raca T
Вірусні:
Шарка сливи, персика, абрикоса - Plum pox virus
Нематодні:
Золотиста картопляна нематода - Globodera rostochinensis
(Woll) M. et St.
В. Бур'яни
Амброзія полинолистна - Ambrosia artemisiifolia (L.)
Амброзія трьохроздільна - Ambrosia trifida (L.)
Амброзія багаторічна - Ambrosia psilostachya (D.C.)
Гірчак повзучий (рожевий) - Acroptilon repens (D.C.)
Паслін колючий (дзьобовидний) - Solanum rostratum Dun.
Паслін трьохквітковий - Solanum triflorum Dun.
Повитиці - Cuscuta sp.sp.
III. Потенційно-небезпечні організми для Російської Федерації
А. Шкідники рослин
Трогодерма сімплекс - Trogoderma simplex (Jayne)
Трогодерма ангустум - Trogoderma angustum (Sol.)
Трогодерма лонгісетозум - Trogoderma longisetosum (Chao
et L.)
Трогодерма орнатум - Trogoderma ornatum (Say.)
Трогодерма стернале - Trogoderma sternale (Jayne)
Пальмовий тріпс - Thrips palmi (Karny)
Каліфорнійський тріпс - Framkliniella occidentalis
(Pergande)
Бавовникова білокрилка - Bemisia tabaci (Gew.)
Білокаймовий довгоносик - Panthomorus godmani Greitz
Б. Хвороби рослин
Грибкові:
Андійський фомоз картоплі - Phoma andina (Turk)
Діплодіоз кукурудзи - Diplodia macrospora (Earle)
Diplodia frumenti (Ell et Ev)
Пурпуровий церкоспоріоз сої - Cercospora kikuchii (Mats.
Tom Gard.)
В'янення виноградної лози - Phomopsis viticola (Sacc.)
Еутіпоз виноградної лози - Eutypa armeniaca (Hansf. et
Gar)
Бактеріальні:
Бактеріальне в'янення винограду - Xanthomonas ampelina
(Panagoulos)
Вірусні:
Андійський латентний вірус - Andean potato latent virus
Андійський вірус крапчатості - Andean potato mottle virus
Андійський вірус Т картоплі - Potato virus T
Андійська мозаїка дикої картоплі - Wild potato mosaic virus
Андійська чорна кільцева - Potato black ringspot virus
плямистість syn. Andean potato calico
strain of tobacco ringspot
virus
Андійський вірус пожовтіння жил - Potato vein-yellowing virus
листя картоплі
Відьмині мітли полуниці - Strawberry witches'broom MLO
Жовтуха персиків - Peach yellows MLO
Латентний вірус полуниці - Strawberry latent c disease
Рашпилевидність листків черешні - Cherry rasp leaf virus
(американська)
В. Бур'яни
Череда волосиста - Bidens pilosa (L.)
Діодія валькувата - Diodia terres (Walt.)
Молочай зубчатий - Euphorbia dentata (Michr.)
Іпомея плющеподібна - Ipomoea hederacea (L.)
Іпомея лакуноза - Ipomoea lacunosa (L.)
Горець пенсильванський - Polygonum pensylvanicum (L.)
Сіціос кутовий - Sicyos angulata (L.)
Сіда колюча - Sida spinosa (L.)
Онотера розсічена - Oenotera lacuniata (Hill.)
Анода гребінчаста - Anoda cristata (L.)