• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна заява Премєр-міністра України Павла Лазаренка і Голови Ради Міністрів Республіки Польща Влодзімєжа Цімошевича

Польща, Кабінет Міністрів України  | Заява, Міжнародний документ від 10.10.1996
Реквізити
  • Видавник: Польща, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Заява, Міжнародний документ
  • Дата: 10.10.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Польща, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Заява, Міжнародний документ
  • Дата: 10.10.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна заява Прем'єр-міністра України Павла Лазаренка і Голови Ради Міністрів Республіки Польща Влодзімєжа Цімошевича
9 - 11 жовтня 1996 року на запрошення Прем'єр-міністра України Павла Лазаренка в Україні з офіційним візитом перебував Голова Ради Міністрів Республіки Польща Влодзімєж Цімошевич. Він мав зустрічі та переговори з Президентом України Леонідом Кучмою, Прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, Головою Верховної Ради України Олександром Морозом.
У рамках візиту відбулися робочі зустрічі між керівниками міністерств і відомств двох країн, які входили до складу офіційних делегацій.
Сторони наголосили, що нині, коли українсько-польські відносини виходять на рівень стратегічного партнерства, що було зафіксовано під час офіційного візиту Президента України Леоніда Кучми до Республіки Польща 25 - 26 червня 1996 року, головне завдання полягає в тому, щоб закріпити динаміку і надати якісно нового характеру співробітництву між двома країнами у політичній, економічній, військовій та гуманітарній сферах.
Під час обговорення актуальних питань міжнародного життя Прем'єр-міністр України і Прем'єр-міністр Республіки Польща дійшли згоди у тому, що нова система загальноєвропейської безпеки повинна відповідати як інтересам держав, що прагнуть стати членами НАТО, так і інтересам держав, які мають намір зберегти позаблоковий і нейтральний статус.
Було підтверджено прагнення й надалі надавати взаємну підтримку у практичній реалізації завдань інтеграції України і Польщі в європейські політичні та економічні структури. У цьому зв'язку відзначений позитивний вплив позиції Республіки Польща при прийнятті рішення щодо участі представника України у зустрічі керівників Урядів країн - членів CEFTA у Словаччині 13 - 14 вересня 1996 року.
Сторони позитивно оцінили хід ринкових реформ в Україні та Республіці Польща. Було підкреслено, що успішне проведення грошової реформи в Україні закладає надійні фінансові підвалини для активізації взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва між двома країнами, створює сприятливі умови для здійснення взаємних розрахунків у національних валютах.
У цьому контексті Сторони домовилися підписати у листопаді 1996 року Меморандум між Урядом України і Урядом Республіки Польща про поетапне спрощення режиму торгівлі, а також до кінця цього року започаткувати діяльність спільного українсько-польського банку в м. Луцьку.
Було констатовано, що зовнішньоторговельний оборот між двома країнами набув стійкої тенденції до зростання, однак не всі спільно намічені проекти виконуються у встановлені строки і повною мірою.
У рамках підготовки візиту Сторони проаналізували стан реалізації підписаних протягом останніх років двосторонніх угод і взяли до уваги обопільні зауваження. Було відзначено, що для регулярного обговорення цієї проблематики належить більш активно використовувати наявні механізми міжвідомчих консультацій. У зв'язку з цим Прем'єр-міністри дали доручення відповідним міністерствам і відомствам усунути недоліки у роботі по виконанню угод і домовленостей, підготувати проекти нових двосторонніх документів.
Прийнято рішення про піднесення статусу українсько-польської змішаної Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, роботу якої очолять Прем'єр-міністри двох країн.
З метою подальшого поглиблення торговельно-економічної співпраці між двома країнами Сторони, зокрема, домовилися:
- сприяти розвитку виробничої кооперації, яка базується на принципах ринкової економіки, перш за все, в галузях машинобудування, металургії, вугільної промисловості, переробки сільськогосподарської продукції, транспорту, зв'язку, енергетики, у фармацевтичній промисловості;
- сприяти взаємній інвестиційній діяльності та використанню капіталів у процесах приватизації в обох країнах;
- сприяти створенню належної системи страхування взаємної експортно-імпортної діяльності;
- сприяти піднесенню на більш високий рівень міжрегіонального і транскордонного співробітництва в економічній, гуманітарній, культурній, екологічній сферах, в т. ч. у рамках асоціації "Карпатський Єврорегіон" і Єврорегіону "Буг";
- співпрацювати у загальноєвропейських економічних, науково-технічних, транспортних та інших проектах.
Сторони домовилися запровадити у грудні 1996 року спільний митний і прикордонний контроль на одному з пунктів пропуску на спільному кордоні з тим, щоб у подальшому поширити напрацьований досвід у цій справі на решту пунктів. Уряди двох країн докладуть зусиль для виділення додаткових коштів на будівництво нових і розширення діючих контрольно-пропускних пунктів. Визнано за доцільне спільно звернутися до Європейського Союзу з пропозицією щодо надання відповідних коштів для розбудови прикордонної інфраструктури на українсько-польському кордоні.
Прем'єр-міністри України і Республіки Польща високо оцінили характер співпраці оборонних відомств, у т. ч. створення і результати перших навчань спільного українсько-польського батальйону миротворчих сил та розширення робочих контактів між прикордонними військовими округами і підрозділами збройних сил обох держав.
Визнано перспективним подальше розширення військово-технічного співробітництва між двома країнами, включаючи спільну розробку нових видів військової техніки і озброєнь на рівні стандартів НАТО.
Сторони активізуватимуть співробітництво у боротьбі з організованою міжнародною злочинністю, створивши систему обміну оперативною інформацією через електронні телекомунікаційні канали.
Уряди обох країн вживатимуть нові ефективні кроки, спрямовані на подолання негативних стереотипів та упереджень щодо історичного минулого двох народів. Досягнута домовленість щодо проведення з цією метою у першому кварталі 1997 року українсько-польської науково-практичної конференції за участю провідних істориків, політологів позаурядових і громадських організацій.
Уряди обох держав, основуючись на засадах функціонування вільного демократичного громадянського суспільства, докладатимуть зусиль для задоволення духовних, освітніх і культурних потреб української національної меншини в Республіці Польща та польської національної меншини в Україні.
Сторони надають особливого значення взаємному пізнанню та порозумінню між двома народами. З цією метою будуть створені Центр Польської Культури в Україні та Центр Української Культури у Польщі.
Сторони дійшли згоди щодо необхідності проведення регулярних робочих зустрічей Прем'єр-міністрів двох країн.
Уряди обох держав вживатимуть необхідних заходів для реалізації завдань, які випливають з результатів переговорів і цієї Заяви.
Вчинено у м. Києві 10 жовтня 1996 року.
Прем'єр-міністр Голова Ради Міністрів
України Республіки Польща
Павло Лазаренко Влодзімєж Цімошевич
(підпис) (підпис)