• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Казахстан про співробітництво щодо поставок казахстанської нафти в Україну та її транзиту територією України

Казахстан, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 01.06.2004
Реквізити
  • Видавник: Казахстан, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 01.06.2004
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Казахстан, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 01.06.2004
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Казахстан про співробітництво щодо поставок казахстанської нафти в Україну та її транзиту територією України
( Угоду затверджено Постановою КМ N 1224 від 17.10.2007 )
Дата підписання: 01.06.2004
Дата затвердження Україною: 17.10.2007
Дата набрання чинності для України: 09.11.2007
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Казахстан, далі - Сторони, а окремо Українська Сторона та Казахстанська Сторона відповідно,
визнаючи, що нафтотранснортні комплекси Сторін є істотним фактором розвитку економіки обох держав;
беручи до уваги заінтересованість Сторін у розвитку і поглибленні подальшого взаємовигідного співробітництва в галузі транспортування нафти, включаючи транзит і постачання споживачам,
домовились про таке:
Ця Угода визначає порядок, умови, загальні принципи поставки і транзиту казахстанської нафти територією України.
Сторони, на засадах взаємної вигоди, взаємодопомоги та недопущення дій, що завдають економічних збитків одна одній, будуть всіляко розвивати співробітництво в нафтотранспортній сфері.
Сторони створюватимуть, у межах наявних потужностей нафтотранспортних систем, умови для здійснення безпечного, ефективного, безперешкодного, а також стабільного транспортування нафти територіями своїх держав.
Українська Сторона, в межах наявних потужностей діючої нафтотранспортної системи, забезпечить безперешкодну поставку і транзит казахстанської нафти.
Сторони зобов'язуються не приймати в односторонньому порядку рішень, які призводять до погіршення умов транспортування нафти та його припинення в рамках цієї Угоди.
Сторони визнають, що право власності на нафту, яка транспортується з використанням будь-якої з нафтотранспортних систем Сторін, зберігається за відповідними вантажовідправниками, відповідно до договорів між уповноваженими організаціями Сторін.
Уповноваженими органами Сторін для цілей контролю і координації визначаються:
- з Української Сторони - Міністерство палива та енергетики України;
- з Казахстанської Сторони - Міністерство енергетики та мінеральних ресурсів Республіки Казахстан.
При визначенні обсягів поставки і транзиту казахстанської нафти на договірний період Сторони будуть враховувати наявні потужності і потенційні обсяги.
Українська Сторона надасть Казахстанській Стороні інформацію про наявні потужності - спроможності діючої нафтопровідної системи ВАТ "Укртранснафта" для гарантованої поставки і транзиту казахстанської нафти територією України на договірний період.
Українська Сторона підтверджує наявність щорічних технічних можливостей з транспортування нафти у таких обсягах:
- по системі нафтопроводів "Дружба" до західного кордону України - 24 млн. т/рік;
- по системі нафтопроводів на нафтотермінал у м. Одесі - 16,2 млн. т/рік (у тому числі на НПЗ у м. Одеса - 4 млн. т/рік);
- по системі нафтопроводів на НПЗ у м. Херсоні - 8 млн. т/рік;
- по системі нафтопроводів на НПЗ у м. Кременчуку - 16 млн. т/рік;
- по системі нафтопроводів на НПЗ у м. Лисичанську - 20 млн. т/рік,
а також для легких сортів казахстанської нафти по системі терміналу МНТ "Південний" - нафтопровід "Одеса - Броди" на Словаччину - Чехію - Угорщину:
- у 2004 році - до 2 млн. т/рік;
- у 2005-2007 роках - до 4 млн. т/рік;
- у 2008 році на Словаччину, Угорщину, Чехію, Польщу - до 1 млн. т/рік, а також для казахстанської нафти сорту "Юралс" по системі Кременчук - МНТ "Південний" з 2005 р. - до 5 млн. т/рік.
Сторони домовились, що спільне підприємство "ТрансЮг" забезпечить проектування і будівництво паралельної ділянки нафтопроводу "Одеса - Броди" (0-52 км.) і розвиток інфраструктури порту "Південний", (будівництво другого причалу) для транспортування казахстанської нафти (сорту "Юралс") на експорт до 8 млн. т/рік.
Казахстанська Сторона надасть Українській Стороні інформацію про потенційні обсяги, наявні на відповідний період, обсяги казахстанської нафти, призначені для постачання і транзиту територією України.
Казахстанська Сторона сприятиме Українській Стороні в придбанні нафти на комерційній основі для транспортування нафти нафтопроводом "Одеса - Броди".
Сторони погодять з Російською Стороною адекватні обсяги та умови транзиту казахстанської нафти в Україну територією Російської Федерації.
Транспортування нафти здійснюється на основі затверджених уповноваженими органами Сторін прогнозних обсягів постачань і транзиту казахстанської нафти, а також довгострокових Договорів (контрактів) на транспортування нафти, укладених між уповноваженими організаціями Сторін - операторами, в яких визначаються щорічні обсяги нафти Казахстанської Сторони для поставки і транзиту з використанням нафтопровідної системи Української Сторони, транспортний тариф та інші комерційні умови.
Українська Сторона визначає ВАТ "Укртранснафта" уповноваженою організацією з транспортування казахстанської нафти магістральними нафтопроводами України.
Казахстанська Сторона визначає ЗАТ "КазТрансОйл" уповноваженою організацією - єдиним оператором з організації транзиту казахстанської нафти усією системою магістральних нафтопроводів, а також поставок усієї казахстанської нафти, яка експортується з митної території Республіки Казахстан трубопровідними системами України і з оформлення пов'язаних з транзитом і поставками договорів, контрактів та іншої документації з транспортування, перевалки нафти, який представляє інтереси усіх казахстанських нафтових компаній.
У разі, якщо для транспортування заявлена кількість нафти перевищує можливості наявних потужностей нафтопровідної системи України, Сторони погодять умови створення додаткових потужностей та гарантії поставки відповідних обсягів нафти на період, який забезпечує повернення позик.
З метою організації фінансування проектів та забезпечення повернення позик, залучених у процесі розширення наявних потужностей нафтопровідної системи України для поставки і транзиту додаткового обсягу нафти, казахстанські господарюючі суб'єкти нададуть гарантії на здійснення поставки мінімально необхідних обсягів нафти на відповідний період.
Формування тарифів на транспортування нафти, яка експортується з території Республіки Казахстан, здійснюється на недискримінаційних і транспарентних засадах.
Сторони проводитимуть узгоджену політику, спрямовану на розробку та застосування справедливих і конкурентних тарифів на транспортування казахстанської нафти територією України.
Сторони всебічно розвиватимуть науково-технічне та інвестиційне співробітництво, а також сприятимуть створенню сприятливих умов для реалізації спільних проектів будівництва, реконструкції та експлуатації нафтотранспортних об'єктів, у тому числі на території третіх країн.
Співробітництво в рамках цієї Угоди здійснюється без шкоди для виконання Сторонами зобов'язань за іншими міжнародними договорами та домовленостями, учасницями яких вони є.
Режими переміщення нафти митними територіями держав Сторін визначаються відповідно до чинних національних законодавств держав Сторін.
Сторони надаватимуть взаємну допомогу під час ліквідації і наслідків стихійного лиха, аварійних ситуацій і катастроф на об'єктах магістральних нафтопроводів шляхом направлення спеціалістів, надання матеріально-технічних ресурсів і спецтехніки.
Сторони забезпечать вжиття відповідними міністерствами та відомствами своїх держав необхідних заходів, відповідно до законодавства держав Сторін, для безперешкодного перетинання кордонів аварійно-відновлювальними бригадами і обладнанням, матеріалами та спецтехнікою, які використовуються для ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійних ситуацій і катастроф на об'єктах магістральних нафтопроводів.
Перелік обладнання, матеріалів та спецтехніки, а також терміни та порядок їх використання погоджуються уповноваженими господарюючими суб'єктами Сторін з відповідними міністерствами та відомствами.
Спори між Сторонами стосовно тлумачення і застосування положень цієї Угоди вирішуватимуться шляхом проведення взаємних консультацій і переговорів.
Внесення змін і доповнень до цієї Угоди здійснюється за погодженням Сторін і оформлюється окремими Протоколами, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з дати обміну повідомленнями про виконання Сторонами внутрідержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності, та діє протягом п'яти років. Дія цієї Угоди автоматично продовжуватиметься на наступні п'ятирічні періоди, якщо одна із Сторін не виявить бажання припинити дію Угоди.
Кожна із Сторін може припинити дію цієї Угоди шляхом направлення письмового повідомлення іншій Стороні, у цьому разі дія цієї Угоди припиняється по закінченні 12 місяців з дати отримання такого повідомлення.
У разі припинення дії цієї Угоди, її положення застосовуються стосовно всіх договорів (контрактів) на транспортування нафти, укладених уповноваженими господарюючими суб'єктами Сторін у період її дії.
Вчинено в м. Астана 1 червня 2004 року у двох примірниках, кожний українською, казахською та російською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні положень цієї Угоди переважну силу матиме текст російською мовою.
За Кабінет Міністрів За Уряд
України Республіки Казахстан
(підпис) (підпис)
( Угоду додано до Постанови КМ N 1224 від17.10.2007 )