• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про шляхи розширення та поглиблення українсько-узбецького співробітництва

Узбекистан, Україна | Декларація, Міжнародний документ від 20.06.1995
Реквізити
  • Видавник: Узбекистан, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 20.06.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Узбекистан, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 20.06.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація
про шляхи розширення та поглиблення українсько-узбецького співробітництва
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
20.06.1995
20.06.1995
Україна і Республіка Узбекистан,
ґрунтуючись на історичних коренях дружби й прагненні народів обох держав до подальшого розширення й поглиблення відносин дружби і взаємовигідного співробітництва,
виходячи з принципів поважання суверенітету й незалежності обох держав, рівноправності і довіри,
усвідомлюючи життєву необхідність широкої економічної інтеграції, різноманітної взаємодії в усіх сферах життя обох народів і держав, здійснення для цього конкретних практичних заходів,
враховуючи важливість більш ефективного використання виробничого і науково-технічного потенціалів, високий рівень взаємодоповнюваності господарських комплексів України і Республіки Узбекистан,
прагнучи надати нової якості двосторонньому співробітництву в політичній, економічній, науково-технічній, екологічній, інформаційній, гуманітарній, культурній та інших галузях і закріпити його правову базу,
керуючись Договором про основи міждержавних відносин, дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Узбекистан від 25 серпня 1992 року, іншими досягнутими домовленостями про співпрацю та партнерську взаємодію,
заявляють про таке:
1. Україна і Республіка Узбекистан мають намір розвивати свої відносини як дружні держави, які мають спільні довгострокові інтереси.
Сторони зміцнюватимуть співробітництво, керуючись принципами суверенної рівності, непорушності кордонів, територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, іншими загальновизнаними принципами міжнародного права, значущість яких Сторони вважають фундаментальними для підтримання миру, стабільності та безпеки.
2. Сторони, маючи глибоку заінтересованість у забезпеченні загального миру та безпеки, надаючи великого значення їх взаємному співробітництву на міжнародній арені, підтримуватимуть регулярні контакти одна з одною із важливих міжнародних проблем, які торкаються їх інтересів з питань двостороннього співробітництва шляхом зустрічей і обміну думками глав держав і урядів, візитів офіційних делегацій та спеціальних представників Сторін і на інших рівнях.
3. Торгово-економічне співробітництво двох країн будуватиметься на принципах вільної торгівлі, при забезпеченні рівних економічних і правових умов для господарюючих суб'єктів, забезпечення вільного переміщення товарів, послуг, капіталів і робочої сили, взаємодії в науково-технічній, виробничій, інвестиційній, фінансовій і соціальній сферах.
4. У зовнішньоекономічній сфері обидві держави прагнутимуть координувати свою діяльність.
5. Україна і Республіка Узбекистан вважають пріоритетним напрямком зміцнення економічних зв'язків двох країн, поетапне формування ефективної платіжно-розрахункової інфраструктури двостороннього співробітництва з урахуванням рівнів розвитку національних грошових ринків, при забезпеченні взаємного допуску на них уповноважених банків, узгодження валютних курсів, розробки ефективного механізму підтримання стабільності курсу українського карбованця і узбецького сума, інших заходів, націлених на взаємну конвертованість національних валют.
6. Сторони нададуть необхідну та узгоджену державну підтримку розвиткові прямих зв'язків між господарюючими суб'єктами, їх кооперації в різних галузях економіки, створенню спільних холдингових і лізингових компаній, утворенню та діяльності спільних підприємств, розвиткові інших прогресивних форм економічної співпраці, забезпечать сприятливі умови для взаємних інвестицій, придбання власності, в тому числі нерухомості та їх захисту. Сторони визнають доцільність підписання окремих двосторонніх угод з цих питань.
7. Україна і Республіка Узбекистан розвиватимуть та поглиблюватимуть співробітництво в галузі транзитних і транспортних комунікацій, а також сприятимуть вдосконаленню систем і ліній зв'язку між двома державами.
З метою активізації торгово-економічного співробітництва Сторони вивчать можливість введення на взаємовигідній основі вільного режиму транзиту товарів, транспортних засобів і проїзду громадян України і Республіки Узбекистан по територіях своїх держав зі скасуванням митних зборів і встановлення найбільш пільгових підходів при стягненні податків та інших платежів.
8. Сторони продовжать співробітництво в галузі гуманітарних зв'язків, дотримання та захисту прав і свобод людини, сприяння депортованим народам, недопущення будь-яких форм дискримінації за національною або іншою ознакою.
Україна і Республіка Узбекистан, прагнучи забезпечити необхідні умови для зближення народів обох держав, всебічно сприятимуть розширенню контактів між своїми громадянами, державними і громадськими організаціями, органами самоврядування.
9. Україна і Республіка Узбекистан сприятимуть подальшому розвитку зв'язків і контактів в галузі науки, мистецтва, літератури, освіти, охорони здоров'я, преси, радіо, телебачення, кіно, туризму і спорту.
Сторони допомагатимуть розширенню обміну між творчими колективами, забезпечать широкий доступ до культурних цінностей, бібліотек, засобів масової інформації для своїх громадян, сприятимуть збереженню і вивченню культурної та творчої спадщини обох країн. Буде підготовлена угода про відкриття культурних центрів у столицях обох держав.
10. Сторони, виходячи із взаємних інтересів та з врахуванням своїх можливостей, розвиватимуть співробітництво в галузі охорони і покращення навколишнього середовища, ліквідації наслідків промислових аварій і стихійних лих, дбайливого природовикористання, розширення сфери екологічно чистих виробництв, проведення високоефективних природоохоронних і природовідновлювальних заходів.
11. Україна і Республіка Узбекистан забезпечать сприятливі умови для користування наявними унікальними і спеціалізованими медичними і санаторно-курортними закладами і отримання консультаційної допомоги громадянам обох Сторін.
12. Сторони надаватимуть першорядного значення розширенню та поглибленню двосторонньої взаємодії правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю, особливо в її організованих формах, укладуть з цього питання окрему Угоду.
13. Сторони висловлюють обопільну заінтересованість у взаємодії України і Республіки Узбекистан в межах їх діяльності в СНД, в узгодженні позицій обох держав з основних міжнародних і регіональних проблем, що становлять взаємний інтерес, координації дій в ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організаціях.
14. Україна і Республіка Узбекистан надалі всіляко сприятимуть зміцненню взаємодії у здійсненні демократичних перетворень, узгодженню і синхронізації економічних реформ, координації зусиль спрямованих на структурну перебудову національних господарств, послідовній реалізації курсу на тісне співробітництво і зближення в інтересах добробуту народів України і Республіки Узбекистан.
За Україну За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)