• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про торговельно-економічне співробітництво

Молдова, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 09.12.1994
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.12.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.12.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про торговельно-економічне співробітництво
Дата підписання: 09.12.1994
Дата набуття чинності: 01.01.1995
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, що надалі іменуються "Сторонами"
з метою подальшого зміцнення і розвитку традиційних торговельно-економічних зв'язків між обома державами,
прагнучи до динамічного розвитку і більш тісного економічного співробітництва між ними,
надаючи особливе значення зміцненню виробничих і технологічних взаємозв'язків між підприємствами та організаціями,
беручи до уваги процеси лібералізації торговельно-економічних зв'язків,
керуючись принципами рівноправності, взаємної вигоди і загальноприйнятими нормами міжнародного права,
домовились про наступне:
Сторони будуть вживати всі необхідні заходи щодо забезпечення розвитку і розширення торговельно-економічних зв'язків на довгостроковій основі та зміцнювати економічне співробітництво в межах реальних можливостей і відповідно до чинного законодавства кожної із Сторін, з метою створення умов для поетапного переходу до вільного переміщення товарів між державами.
Торговельно-економічне співробітництво між двома Сторонами базується на принципах рівності, взаємної вигоди і здійснюється шляхом укладання договорів між державними органами управління і безпосередньо між господарюючими суб'єктами, незалежно від форм власності і організаційної підпорядкованості, з дотриманням діючих в обох державах законодавств.
Кожна із Сторін утримується від дій, направлених на обмеження економічних інтересів одна одної.
Сторони визначають порядок і обсяги (квоти) взаємних поставок найважливіших видів продукції у відповідності до додатків 1 і 2, які укладаються щорічно, і доручають відповідним міністерствам і відомствам забезпечити державне регулювання вказаних поставок у відповідності з порядком, діючим у кожній державі.
Сторони будуть сприяти укладанню договорів між господарюючими суб'єктами обох держав на поставки продукції, визначеної щорічними додатками.
Номенклатура і обсяги поставок продукції, вказаної в додатках, можуть коригуватися за взаємною згодою Сторін.
Відповідальність за виконання договорів несуть суб'єкти, які їх укладали.
Сторони домовились не застосовувати тарифних обмежень у вигляді експортних і імпортних мит при взаємній торгівлі на продукцію по номенклатурі і в обсягах, передбачених щорічними додатками 1 і 2, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Розрахунки за поставки продукції між господарюючими суб'єктами здійснюються за договірними цінами, орієнтованими на світовий рівень, за винятком розрахунків за поставки окремих видів продукції і товарів, що здійснюються за спеціальними міжурядовими (міжвідомчими) угодами і зазначені в додатках.
Платіжно-розрахункові та кредитні відносини регулюються окремими угодами.
Сторони домовились забезпечити безперешкодний транзит через їх територію товарів, які походять з території другої Сторони або третіх країн, призначених для території другої Сторони, або будь-якої третьої країни, і будуть надавати експортерам або перевізникам засоби і послуги відповідно до чинного законодавства Сторін.
Сторони будуть утримуватися від встановлення регіональних і місцевих податків і зборів без взаємних консультацій і домовленостей.
Сторони не допускатимуть несанкціонованого реекспорту продукції, по відношенню до експорту якої друга Сторона, звідки походить ця продукція, вживає заходи нетарифного регулювання.
Реекспорт такої продукції в треті країни може здійснюватися тільки з письмової згоди і на умовах, які визначаються уповноваженими органами держави, яка є країною походження даної продукції.
Сторони сприятимуть збереженню господарських, коопераційних та технологічних зв'язків між господарюючими суб'єктами.
Надаючи важливе значення забезпеченню стійкої роботи технологічно взаємозв'язаних виробництв, Сторони, в разі необхідності, доручать зацікавленим міністерствам і відомствам обох держав підписати відповідні договори (протоколи).
Сторони будуть сприяти створенню спільних підприємств, в тому числі і з участю третіх країн, на їх та за межами їх територій, а також інших форм економічного співробітництва прийнятих у міжнародних відносинах. Сторони будуть заохочувати та надавати гарантії захисту взаємних інвестицій відповідно до чинного законодавства обох країн.
Сторони будуть обмінюватись інформацією про взаємні поставки найважливіших видів продукції, передбаченої Протоколом з додатками 1 і 2 до цієї Угоди, а також про нормативні документи, які приймаються з питань зовнішньоекономічної діяльності та пов'язані із співробітництвом двох держав.
Сторони домовились, що поставки спецтехніки, майна та іншої продукції для спеціальних потреб здійснюватимуться за окремою угодою (протоколом) між уповноваженими на те органами.
Сторони домовились передбачати окремою угодою порядок взаєморозрахунків та умови поставки відходів, які містять дорогоцінні метали, з Республіки Молдова на переробку підприємствами України.
У разі виникнення суперечностей щодо тлумачення або застосування окремих статей і положень цієї Угоди, Сторони будуть вирішувати їх шляхом консультацій та переговорів.
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди, в разі необхідності, можуть бути внесені зміни або доповнення. Такі зміни та доповнення повинні бути оформлені окремим Протоколом, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з 1 січня 1995 року і діятиме на протязі 5 років. Строк дії автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить по дипломатичних каналах іншу Сторону про своє рішення припинити дію цієї Угоди не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення строку її дії.
Здійснено у м.Москві 9 грудня 1994 р. у двох дійсних примірниках кожний українською, молдавською і російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
За Уряд України За Уряд Республіки Молдова
(підпис) (підпис)