• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про співробітництво між Урядом України і Урядом Канади щодо реалізації програми управління навколишнім середовищем у басейні ріки Дніпро

Канада, Кабінет Міністрів України  | Декларація, Міжнародний документ від 31.03.1994
Реквізити
  • Видавник: Канада, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 31.03.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Канада, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 31.03.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація
про співробітництво між Урядом України і Урядом Канади щодо реалізації програми управління навколишнім середовищем у басейні ріки Дніпро
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
31.03.1994
31.03.1994
Уряд Канади заснував Програму технічної допомоги Україні з метою практичної підтримки процесу політичних та економічних реформ і встановлення довгострокових ділових зв'язків між Україною та Канадою. Проекти програми спрямовані на підготовку спеціалістів, розбудову урядових інститутів та консультацій щодо формування політики у п'яти пріоритетних секторах: розвиток демократії та відповідальне управління; розвиток приватного сектора; сільське господарство; охорона здоров'я та навколишнє середовище.
Визнаючи, що охорона навколишнього середовища має надзвичайне значення для України і що Уряд України визнає, як найвищий пріоритет, реабілітацію дуже забрудненої системи ріки Дніпро, Уряди України і Канади оголошують про створення значної програми технічної допомоги, спрямованої на посилення можливостей системи управління навколишнім середовищем України та здійснення демонстраційних проектів, які допоможуть зменшити рівні забруднення Дніпра.
ПРОГРАМА
Уряд Канади через Міністерство закордонних справ та міжнародної торгівлі забезпечить 5 млн кан. доларів на створення цієї трирічної програми. Ці кошти будуть виділені з Канадської Програми технічної допомоги Україні, яку в Міністерстві здійснює Бюро допомоги Центральній та Східній Європі.
Загальною метою програми Розвитку системи управління навколишнім середовищем в Україні (РСУНСУ) є сприяння оздоровленню навколишнього середовища системи ріки Дніпро, особливо її південної частини, шляхом спільних зусиль українських та канадських організацій. Її конкретні цілі є такі:
1) допомогти створити систему українських інститутів управління системою ріки Дніпро та використання результатів її діяльності;
2) сприяти зменшенню забруднення води південного басейну Дніпра, особливо в Запорізькій області;
3) укласти довгострокові ділові зв'язки між українською та канадською громадськістю і природоохоронними організаціями приватного сектора та сприяти обміну інформацією та досвідом.
Програма складатиметься з двох головних частин: Системи розбудови управління навколишнім середовищем та Плану дій в галузі контролю забруднення води.
Система розбудови управління навколишнім середовищем створюється з метою виправлення існуючих управлінських та структурних недоліків у системі охорони навколишнього середовища України. Канадська допомога буде зосереджена на підготовці спеціалістів, створенні інформаційних систем, розвитку політики в цій галузі та організації громадської освіти. Метою є посилення української системи управління навколишнім середовищем.
План дій в галузі контролю забруднення води створюється з метою зменшення існуючих рівнів забруднення ріки Дніпро. Канадська допомога зосереджуватиметься на базових дослідженнях якості води та організації демонстраційних проектів на різних підприємствах. Природоохоронний аудит та часткове впровадження планів коригуючих дій будуть здійснюватися у вибіркових агропромислових господарствах, включаючи застосування обраних "зелених технологій". Аудит та план дій також будуть застосовані на великому заводі очистки стічних вод. Мета цього плану - домогтися одночасно скорочення забруднень та поліпшення якості питної води.
Програма буде здійснюватися відповідно до таких принципів:
а) динамічний, послідовний підхід до програми розвитку, який забезпечить гнучке реагування на розвиток потреб та пріоритетів;
б) регіональне зосередження на південному басейні Дніпра, особливо на Запорізькій області та місті Запоріжжя;
в) прийняття рішень з високою віддачею за малих витрат, за можливості поширення результатів на інші підприємства та водоочисні станції України.
УПРАВЛІННЯ
Представники урядових відомств зустрічатимуться двічі на рік протягом строку дії програми для огляду здійснених завдань програми, обговорення проблем програми стосовно реалізації її цілей. Головною метою цих зустрічей буде обмін інформацією. Зустрічі можуть відбуватися в Україні чи в Канаді. Визначені проблеми будуть подаватися для вирішення до керуючого комітету, створеного в рамках програми.
Визнано обома Урядами, що Уряд Канади визначив Центр дослідження міжнародного розвитку (ЦДМР) Виконавчим Агентством для впровадження програми РСУНСУ. Центр має широкий досвід у галузі охорони навколишнього середовища і в червні 1992 року на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку був визнаний як кращий центр по створенню програм з навколишнього середовища.
ЦДМР підготує докладний Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, в якому будуть визначені їхні права та обов'язки, включаючи внески, відповідно до програми. Меморандумом буде також заснована українська частина Керуючого комітету, що призначається Міністерством охорони навколишнього природного середовища України.
Уряд України підтверджує, що оздоровлення ріки Дніпро є першочерговим пріоритетом і що він виділить значні ресурси для його реабілітації. Він забезпечить належну кількість працівників, приміщення, обладнання та фінансові ресурси, як це дозволяють економічні умови, як від Міністерства охорони навколишнього природного середовища, так і від інших організацій України, щоб доповнити цю програму та визначити фонди інших закордонних агентств для розширення сфери дії цієї програми.
Обидва Уряди виходять з того, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища України буде офіційним партнером для програми РСУНСУ. До участі в програмі залучатимуться також численні українські науково-дослідні інститути, органи місцевої влади, центри підготовки фахівців у галузі охорони навколишнього середовища та екологічні неурядові організації. Насамперед, йдеться про Державний комітет України з водного господарства, Український науковий центр охорони вод та Водоканал.
Вчинено в м. Києві 31 березня 1994 року в двох примірниках, українською, французькою та англійською мовами кожний, при цьому всі тексти є автентичними.
За Уряд України За Уряд Канади
(підпис) (підпис)