• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про подальший розвиток та поглиблення співробітництва між Україною та Республікою Болгарія

Болгарія, Україна | Декларація, Міжнародний договір від 24.03.1998
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний договір
  • Дата: 24.03.1998
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний договір
  • Дата: 24.03.1998
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація
про подальший розвиток та поглиблення співробітництва між Україною та Республікою Болгарія
Дата підписання: 24.03.1998
Дата набуття чинності: 24.03.1998
Україна та Республіка Болгарія, далі - Сторони,
враховуючи позитивні результати процесу розширення і поглиблення відносин між двома державами за останні роки,
беручи до уваги існуючі зміни в міжнародних відносинах і бажаючи активно сприяти зміцненню миру та безпеки у Європі та світі,
ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО НАСТУПНЕ:
1. Сторони сповнені рішучості зміцнювати та поглиблювати взаєморозуміння, розвивати відносини всебічного співробітництва і стратегічного партнерства, на основі схожості демократичних та економічних реформ, які Сторони здійснюють, прагнення до подальшої інтеграції до європейських та євроатлантичних структур, наявності спільних інтересів у регіональному та глобальному масштабі та волі до співпраці в їх реалізації.
2. Сторони продовжуватимуть заохочувати активні робочі контакти і взаємопідтримку в рамках міжнародних організацій та обмін інформацією і думками з питань, що становлять взаємний інтерес.
Сторони співпрацюватимуть в питаннях розширення представництва держав Східноєвропейської регіональної групі в Раді безпеки ООН.
3. Сторони і в майбутньому підтримуватимуть одна одну в їх пріоритетних зусиллях щодо інтеграції до європейських та євроатлантичних структур.
4. Республіка Болгарія вітає підписання 8 липня 1997 року в Мадриді Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО і визнає її роль у зміцненні стабільності в Центральній та Східній Європі.
Українська сторона з розумінням ставиться до політики Республіки Болгарія стосовно якнайшвидшого приєднання до Північно-Атлантичного Союзу. Україна цінує внесок болгарської сторони у справу встановлення безпеки, стабільності та співробітництва в регіоні Південно-Східної Європи та Чорного моря.
5. Сторони надають особливе значення процесу побудови нової архітектури європейської безпеки в умовах постійного нарощення взаємної довіри та поглиблення партнерства між усіма країнами нашого континенту.
Республіка Болгарія підтверджує свою підтримку української ініціативи щодо зміцнення довіри у військово-морській діяльності на Чорному морі.
Україна підтримує активну роль Болгарії в процесі посиленого регіонального співробітництва в рамках Ради Євро-Атлантичного партнерства та програми "Партнерство заради миру".
6. Сторони надають виняткового значення спільній участі і взаємодії у побудові і функціонуванні трансрегіональних енергетичних, транспортних та комунікаційних коридорів.
7. Сторони підтверджують свою зацікавленість у підвищенні ефективності Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) шляхом реалізації конкретних проектів та розширення багатостороннього торговельно-економічного співробітництва на основі трансформування ЧЕС в регіональну економічну організацію.
8. Сторони високо оцінюють активний і постійний політичний діалог та його позитивний вплив у всіх галузях двостороннього співробітництва.
На основі принципів свободи і демократії вони висловлюють свою готовність динамізувати міжпарламентські зв'язки для обміну досвідом у законодавчій діяльності, формуванні і функціонуванні демократичних інституцій.
9. Оцінюючи пріоритетне значення економічного співробітництва як важливого чинника їх розвитку та добробуту громадян, Сторони висловлюються за подальше нарощування обсягів взаємної торгівлі, розвиток співпраці в галузі енергетики, будівництва, науки і техніки, природоохоронних і зберігаючих технологій, у військово-технічній сфері тощо.
З цією метою Сторони, зокрема, вважають необхідним вжити додаткових заходів для подальшої реалізації домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту Прем'єр-міністра Республіки Болгарія в Україну у жовтні 1997 року.
10. Сторони висловлюють готовність активізувати співпрацю в галузі культури та освіти і підтверджують свою рішучість використовувати ще нерозкриті можливості духовного спілкування між українськими та болгарськими громадянами.
Республіка Болгарія високо оцінює створені українською стороною умови для збереження та розвитку національної самобутності та культури етнічних болгар, які проживають в Україні. Вона вважає, що вони є важливим чинником розвитку двосторонніх стосунків.
Вчинено в м. Софія 24 березня 1998 року українською та болгарською мовами, причому обидва тексти є однаково автентичними.
ЗА УКРАЇНУ ЗА РЕСПУБЛІКУ БОЛГАРІЯ
(підпис) (підпис)