• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Робочі процедури зі спільної сертифікації та підтримання льотної придатності між Державною службою України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації та Офісом Цивільної Авіації Польщі

Польща, Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації  | Інші, Міжнародний договір, План від 27.10.2005
Реквізити
  • Видавник: Польща, Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
  • Тип: Інші, Міжнародний договір, План
  • Дата: 27.10.2005
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Польща, Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
  • Тип: Інші, Міжнародний договір, План
  • Дата: 27.10.2005
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Робочі процедури
зі спільної сертифікації та підтримання льотної придатності між Державною службою України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації та Офісом Цивільної Авіації Польщі
Дата підписання: 27.10.2005
Дата набуття чинності: 27.10.2005
Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації (Державіаслужба) та Офіс Цивільної Авіації Польщі (далі - "Сторони"),
відзначаючи взаємну зацікавленість у безпечній експлуатації цивільних повітряних суден та визнаючи доцільність об'єднання зусиль у цій сфері,
беручи до уваги розробку "Дорожньої карти" ("Road Map"), що стосується впровадження Об'єднаних Авіаційних Вимог Європи (JARs) в авіаційному секторі України,
домовилися про нижчевикладене:
СТАТТЯ 1. ВИЗНАЧЕННЯ
У цих Робочих Процедурах зі спільної сертифікації та підтримання льотної придатності між Державною службою України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації та Офісом Цивільної Авіації Польщі (далі - Процедури) використовуються наступні визначення, якщо контекст не вимагає іншого:
спільна сертифікація - сертифікація українських авіаційних організацій, які засновані в України або польських авіаційних організацій, які засновані в Республіці Польща згідно з вимогами Об'єднаних Авіаційних Вимог Європи спільними групами авіаційних експертів Польщі і України.
СТАТТЯ 2. ЦІЛІ ТА НАПРЯМКИ
Сторони домовилися, беручи до уваги Меморандуми про співробітництво між Державною службою України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації та Офісом Цивільної Авіації Польщі від 22 липня 2005 року та від 16 вересня 2005 року, по наступних напрямках співробітництва:
(а) впровадження Об'єднаних Авіаційних Вимог Європи в авіаційному секторі України;
(б) розвиток "Дорожньої карти";
(в) формування блоків "Дорожньої карти";
(г) проведення спільних сертифікацій.
СТАТТЯ 3. СПІЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ
1. 3 метою виконання цих Процедур Сторони будуть розвивати "Дорожню карту" відповідно до блоків та процедур, наведених в Додатках до цих Процедур.
2. Сторони будуть співробітничати щодо підтримання льотної придатності повітряних суден типу "Антонов" відповідно до блоків та процедур, наведених в Додатках до цих Процедур.
СТАТТЯ 4. ТЕХНІЧНА ДОПОМОГА
Сторони, на свій розсуд, будуть надавати одна другій усю необхідну технічну допомогу.
СТАТТЯ 5. ТЛУМАЧЕННЯ
У разі розбіжностей у тлумаченні правил, стандартів та вимог, які відносяться до спільної сертифікації у рамках цих Процедур, тлумачення Сторони, якої належать правила, стандарти та вимоги, які трактуються, будуть мати переважну силу.
Листування і документація будуть готуватися та представлятися на англійській мові якщо за узгодженням Сторін не буде прийнято інше рішення.
СТАТТЯ 7. КОМПЕТЕНЦІЯ
Кожна із Сторін буде тримати іншу Сторону в курсі відносно своєї компетенції та будь-яких змін своєї компетенції, які мають відношення до цих Процедур.
СТАТТЯ 8. КОНСУЛЬТАЦІЇ
Кожна Сторона може в будь-який час вимагати проведення консультацій з іншою Стороною, які пов'язані з тлумаченням, застосуванням та змінами до цих Процедур. Ці консультації починаються впродовж чотирнадцяти (14) днів з дати отримання запиту якщо за узгодженням Сторін не буде прийнято інше рішення.
СТАТТЯ 9. ВНЕСЕННЯ ЗМІН
Будь-які зміни до цих Процедур або до Додатків до цих Процедур оформлюються відповідним протоколом, який складає невід'ємну частину цих Процедур і набувають чинності згідно зі Статтею 10 цих Процедур.
СТАТТЯ 10. НАБУТТЯ ЧИННОСТІ, СТРОК ДІЇ
1. Ці Процедури укладаються на невизначений строк. Ці Процедури, Додатки до цих Процедур та відповідні протоколи набувають чинності з дати їх підписання.
2. Кожна Сторона може в будь-який час повідомити іншу Сторону про своє рішення припинити дію цих Процедур. У цьому випадку Процедури втрачають чинність через шість (6) місяців з дати отримання повідомлення іншою Стороною, якщо тільки повідомлення про втрату чинності не відкликано за взаємною згодою до закінчення цього періоду.
На засвідчення чого ті, що підписалися нижче, належним чином уповноважені на це Сторонами, підписали ці Процедури.
Вчинено в Польщі 27.10.2005 року у двох примірниках, кожний англійською, українською та польською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі розбіжностей щодо тлумачення та/або впровадження Процедур текст англійською мовою має переважну силу.
ЗА ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ ЗА ОФІС ЦИВІЛЬНОЇ
УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА АВІАЦІЇ ПОЛЬЩІ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ
АВІАЦІЇ
(підпис) (підпис)
Додаток 1
План дій зі спільної сертифікації авіаремонтного заводу 410 ЦА згідно Об'єднаними Авіаційними Вимогами Європи JAR-145
Державна служба України з нагляду за безпекою авіації (далі - САА України) і Офіс Цивільної Авіації Польщі (далі - САО) встановлюють наступний план сумісних робіт, які САА України і САО будуть виконувати з метою проведення сертифікації авіаремонтного заводу 410 ЦА в м. Києві, Україна в якості організації з ТО, здатної виконувати технічне обслуговування і повний ремонт, встановлені відповідною технічною документацією для літаків типів: Ан-26, Ан-72 і Ан-74 (всіх модифікацій вказаних типів) згідно з вимогами і процедурами JAR-145:
1. Проведення консультацій з керівництвом Об'єднаної авіаційної адміністрації Європи JAA з питання визнання Сертифіката організації з ТО, виданого САА України за результатами спільних з САО сертифікаційних робіт у відповідності з JAR-145 авіаційними владами країн - повних членів JAA, а також щодо можливих дій JAA з метою визнання в подальшому такого Сертифіката Європейським агентством з безпеки авіації EASA. Ці консультації будуть проведені в період з 2 листопада 2005 року в штаб квартирі JAA в м. Хофдорфі, Нідерланди.
2. Незалежно від результатів консультації САА України розпочинає роботи з підготовки заводу 410 ЦА до проведення сертифікації відповідно до JAR-145.
3. САА України і САО в період підготовки заводу до проведення сертифікації будуть регулярно обмінюватись інформацією з метою узгодження строків початку сумісних робіт та надання можливої технічної допомоги збоку САО у розробленні відповідних сертифікаційних процедур та формалізованих документів САА України.
4. З моменту визначення готовності заводу 410 ЦА до проведення сертифікації, САА України визначить склад сертифікаційної комісії, до якого за узгодженням САО будуть включені експерти САО з основних напрямків і процесів виробництва, які підлягають сертифікації. Експерти САО будуть мати статус консультантів.
5. За результатами сертифікаційних робіт САА України видає Сертифікат організації з ТО. Експерти САО підготують і нададуть власний Протокол (Висновок) про оцінку відповідності заводу 410 ЦА вимогам JAR-145 та підтвердження компетенції і спроможності САА України з цього питання.
Цей план дій САА України САО приймають як робочий варіант, він може бути змінений за взаємним узгодженням, у тому числі і за результатом консультацій з JAA відповідно до п. 1 цього плану.
Від САА України
Заступник Голови
С. Губань
Від САО Польщі
Віце-Президент
Р. Яха-Малаховський
Додаток 2
План дій зі спільної сертифікації авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" згідно з Об'єднаними Авіаційними Вимогами Європи JAR-145 та JAR-OPS 1.
Державна служба України з нагляду за безпекою авіації (далі - САА України) і Офіс Цивільної Авіації Польщі (далі - САО Польщі) встановлюють наступний план сумісних робіт, які САА України і САО Польщі будуть виконувати з метою проведення сертифікації авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в якості організації з ТО, здатної виконувати оперативне (лінійне) технічне обслуговування літаків типів "Боїнг" та в якості експлуатанта комерційних авіаліній згідно з вимогами і процедурами JAR-145 і JAR-OPS 1:
1. САА України і САО Польщі в робочому порядку проведуть обмін інформацією з метою узгодження строків проведення спільних робіт з сертифікації інженерно-технічної служби авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в якості організації з ТО на виконаня оперативних видів технічного обслуговування літаків типу "Б-737" всіх модифікацій згідно з JAR-145 і в якості експлуатанта згідно з JAR-OPS 1.
2. САА України сповістить за 30 днів до початку робіт САО Польщі про готовність авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" до проведення сертифікації. До складу сертифікаційної комісії, створеної САА України будуть включені фахівці і експерти надані САО Польщі в якості консультантів.
3. За результатами сертифікаційних робіт САА України видає відповідні Сертифікати організації з ТО та Експлуатанта. Експерти САО Польщі підготують і нададуть власний Протокол (Висновок) про оцінку відповідності авіакомпанії вимогам JAR-145 і JAR-OPS 1 та про підтвердження компетенції і спроможності САА України з цих питань.
Цей план дій САА України САО приймають як робочий варіант, він може бути змінений за взаємним узгодженням.
Від САА України
Заступник Голови
С. Губань
Від САО Польщі
Віце-Президент
Р. Яха-Малаховський
Додаток 3
План дій з залучення експертів і інспекторів Державної Служби України з нагляду за безпекою авіації (САА України) до сертифікації організацій з ТО, сертифікаційних перевірок експлуатантів у складі комісій Офісу Цивільної авіації Польщі (САО Польщі)
З метою покращення підготовки інспекторського складу САА України та набуття ним практичного досвіду в проведенні сертифікації організацій з ТО та інспекторських і сертифікаційних перевірок у відповідності з вимогами Об'єднаних Авіаційних Вимог Європи JAR-145 і JAR-OPS 1:
1. САО Польщі сповістить САА України про початок сертифікації однієї з своїх організації з ТО, а також про проведення інспектування або сертифікаційної перевірки одного із своїх експлуатантів з метою надання можливості САА України направити своїх представників для участі в проведенні робіт.
2. Представники САА України будуть працювати у складі сертифікаційних і інспекторських комісій у статусі стажерів.
3. САО Польщі через керівників своїх сертифікаційних комісій буде сприяти повному наданню представникам САА України необхідної інформації, яка не є конфіденційною та сприяти набуттю ними практичних навиків в роботі з формалізованою документацією і виконанню сертифікаційних процедур.
4. Залучення представників САА України може розпочатись з кінця листопада місяця 2005 року.
Від САА України
Заступник Голови
С. Губань
Від САО Польщі
Віце-Президент
Р. Яха-Малаховський
Додаток 4
План дій з проведення процедури FFT (Fact Fiding Team)
1. Офіс цивільної авіації Польщі (САО Польщі) створить групу експертів, які проведуть FFT візит в Державну службу України з нагляду за безпекою авіації (САА України).
2. Метою цього візиту є підготовка САА України до FFT візиту Об'єднаних авіаційних властей Європи JAA.
3. САО Польщі проведе візит у період кінця листопада - на початку грудня 2005 року (точна дата буде узгоджена в робочому порядку).
4. До початку візиту САА України надасть до САО Польщі заповнений опитувальник JAA-FFT, отриманий від JAA.
Від САА України
Заступник Голови
С. Губань
Від САО Польщі
Віце-Президент
Р. Яха-Малаховський