• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Державним митним комітетом України і Прикордонною охороною Угорської Республіки, Управлінням митно-фінансової охорони Угорської Республіки про спільні заходи щодо упорядкування руху автотранспорту через українсько-угорський державний кордон

Державний комітет у справах охорони державного кордону України , Державний митний комітет України  | Протокол, Міжнародний документ від 13.12.1993
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет у справах охорони державного кордону України , Державний митний комітет України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 13.12.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет у справах охорони державного кордону України , Державний митний комітет України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 13.12.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Державним митним комітетом України і Прикордонною охороною Угорської Республіки, Управлінням митно-фінансової охорони Угорської Республіки про спільні заходи щодо упорядкування руху автотранспорту через українсько-угорський державний кордон
Дата підписання: 13.12.93 р.
Дата набуття чинності: 13.12.93 р.
Державний комітет у справах охорони державного кордону України, Державний митний комітет України і Прикордонна охорона Угорської Республіки, Управління митно-фінансової охорони Угорської Республіки, іменовані в подальшому Сторони,
беручи до уваги складну обстановку на автодорожних пунктах пропуску, що вимагає урегулювання спільних дій Сторін,
з метою запобігання та скорочення черг, що утворились на автодорожних пунктах пропуску через спільний державний кордон,
домовились про нижченаведене:
Сторони взаємно інформують одна одну про збільшення руху транспортних засобів, про виникнення черг і про передбачуваний час очікування прикордонно-митного контролю.
На час, протягом якого очікується збільшення транспортного потоку, Сторони будуть здійснювати такі заходи:
2.1. На період, протягом якого прогнозується зростання транспортного потоку, тимчасово, з дозволу компетентних урядових органів, здійснювати пропуск громадян України і Угорської Республіки через спрощені пункти пропуску, для чого провадити розподіл потоку пасажирського автотранспорту.
2.2. Використовуючи існуючі можливості, через засоби масової інформації повідомляти населення своїх держав про виникнення ситуацій, які призводять до черг, перерозподіл потоку транспорту.
2.3. З метою запобігання чергам обмежувати у часі проведення передбачуваного внутрішніми інструкціями Сторін прикордонно-митного контролю осіб, транспортних засобів і вантажів.
2.4. Тимчасово обмежувати (припиняти) зважування транспортних вантажних відправлень, визнаючи при цьому результати зважування, одержані другою Стороною.
З метою реалізації та координування оперативних заходів, передбачених у Статті 2 цього Протоколу, Сторони створюють до кінця 1993 року Змішану координаційну комісію з повноважних представників Сторін і визначають Положення про цю комісію окремим Протоколом. Українська і угорська частини комісії підтримують контакти через систему зв'язку прикордонних військ. У разі необхідності можуть проводитись їх зустрічі безпосередньо на кордоні.
Сторони періодично але не менше одного разу на рік, підводитимуть підсумки роботи Змішаної координаційної комісії.
На всіх шосейних пунктах переходу на кордоні:
4.1. Контроль на пунктах пропуску здійснюється безперервно, забезпечуючи ритмічний рух транспорту.
4.2. Зміна служб, перерви для приймання їжі проводяться за умови безперервного здійснення контролю і пропуску транспорту.
4.3. З метою ліквідації черг, що виникли, керівники КПП митниць Сторін, по можливості, створюють резерви сил і засобів.
4.4. Керівники КПП і митниць інформують один одного про очікуваний затор руху та узгоджують свої дії.
4.5. В пунктах пропуску, де інфраструктура дозволяє за узгодженим рішенням Сторін, змінювати напрямок руху транспорту по смугах таким чином, щоб протягом короткого часу ліквідувати черги.
4.6. У випадках, коли перерва руху транспорту більше 30 хвилин, керівники КПП і митниць Сторін (за їх відсутності - керівники відповідних підрозділів пунктів пропуску) спільно звертаються до іншої сторони, з'ясовують причини, узгоджують необхідні дії і негайно поновлюють сполучення.
У разі необхідності звертаються з проханням про прийняття рішень у вищі інстанції.
Беручи до уваги необхідність удосконалення роботи пунктів пропуску Чоп - Захонь, скорочення часу проведення прикордонно-митного контролю, недопущення черг на шосейному мосту та забезпечення безперервного руху автобусів, вантажного і легкового транспорту, начальники КПП і митниць обох Сторін у термін до 20 грудня цього року розробляють і приймають до безпосереднього виконання спільну технологію прикордонно-митного контролю, в якій передбачають:
- можливість оформлення пропуску через кордон 12 - 12 вантажних автомобілів в обидві сторони протягом 1 години;
- регулювання руху з допомогою світлофорів;
- організація зв'язку між пунктами пропуску;
- взаємоінформування про час подачі вантажного автотранспорту на суміжну сторону.
Угорська Сторона зобов'язується провести установку світлофорів для регулювання руху через шосейний міст р. Тиса.
Протокол набуває чинності з дня його підписання і діє до того часу, доки одна із Сторін письмово не повідомить другу Сторону про припинення його дії.
Складено в м. Ньірбатор 13 грудня 1993 року у чотирьох примірниках, кожний українською і угорською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.
Голова Державного
комітету у справах
охорони державного
кордону України
генерал-полковник
В. Губенко
Голова Державного
митного комітету
України
Республіки
генерал-майор
А. Колос
Командуючий Прикордонною
охороною Угорської
Республіки

генерал-майор
Новаки Балаж
Начальник Управління
митно-фінансової
охорони Угорської


Арнольд Міхай