• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співпрацю між Національним олімпійським комітетом України та Олімпійським комітетом Росії

Росія, Україна | Угода, Міжнародний договір від 07.03.2003
Реквізити
  • Видавник: Росія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 07.03.2003
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 07.03.2003
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода про співпрацю між Національним олімпійським комітетом України та Олімпійським комітетом Росії
Дата підписання: 07.03.2003 р.
Дата набуття чинності: 07.03.2003 р.
Національний олімпійський комітет України в особі президента Януковича Віктора Федоровича, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Всеросійська спілка громадських об'єднань Олімпійський комітет Росії в особі президента Тягачова Леоніда Васильовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, які надалі разом та окремо називаються "Сторони", "Сторона",
- враховуючи прагнення обох Сторін розвивати та підтримувати олімпійський рух, пропагувати фундаментальні принципи олімпізму на території обох сторін відповідно до Олімпійської хартії Міжнародного олімпійського комітету,
- беручи до уваги бажання Сторін ефективно розвивати двосторонню співпрацю в питаннях досягнення високих результатів в спорті,
- вважаючи, що зміцнення взаємовигідної співпраці між обома країнами в сфері розвитку олімпійського руху послужить справі зміцнення дружби між народами,
уклали Угоду про таке:
Сторони, керуючись принципами взаємної поваги і невтручання в діяльність іншої Сторони, здійснюють співпрацю в сфері організації спільних заходів, спрямованих на розвиток спортивного потенціалу своїх країн, формування фондів для матеріального забезпечення вказаних заходів та здійснення маркетингових досліджень.
Сторони розвивають взаємовигідну співпрацю в сфері наукового та технічного сприяння спортивному руху, включаючи обмін інформацією про події, які відбуваються у всіх видах спорту та олімпійському русі своїх країн.
З метою реалізації поставлених перед обома Сторонами Олімпійською хартією Міжнародного олімпійського комітету завдань в сфері спорту, Сторони вважають необхідним розвивати наступні форми співпраці:
- спільна підготовка спортивних команд та спортсменів, організація міжнародних товариських зустрічей, матчів та інших змагань, спортивно-видовищних заходів, навчально-тренувальних зборів, створення спільних фізкультурно-спортивних об'єктів - спортивних центрів та баз по підготовці учасників Олімпійських ігор;
- координація спільних зусиль на міжнародній спортивній арені;
- взаємне надання права використання спортсменами та спортивними спеціалістами об'єктів спортивної інфраструктури:
фізкультурно-спортивних споруд, спортивних баз, медико-біологічних лабораторій, спортивних дослідницьких організацій. Порядок використання цих об'єктів визначається окремими угодами.
Сторони створять шляхом укладання окремих угод спільні органи, які можуть бути потрібні для виконання положень, які містяться в чинній Угоді.
Сторони взаємодіють в різних міжнародних спортивних, спортивно-правових та інших організаціях та інституціях, надаючи підтримку одна одній при участі або вступі в ті міжнародні організації, членом яких є одна із Сторін.
Сторони надають важливого значення боротьбі із застосуванням заборонених речовин та методів (допінгу) в спорті. В межах такої боротьби Сторони укладуть двосторонні та багатосторонні угоди, які передбачатимуть проведення допінг-контролю належним чином уповноваженими організаціями антидопінгового контролю на території обох країн.
Сторони заохочують обмін досвідом між тренерами, медичним та спортивним персоналом, спеціалістами обох країн в галузі права та маркетингу.
Сторони всіляко сприяють співпраці та контактам в галузі спортивного туризму, сприяють вільному обміну інформацією в даній сфері. Сторони укладуть окрему угоду з цих питань.
Сторони разом і кожна окремо за запрошенням іншої Сторони в якості учасника організовують конгреси, конференції, семінари та курси по всіх ділянках спортивної діяльності.
Сторони співпрацюють при вирішенні питань соціального забезпечення та соціального захисту спортсменів, тренерів, спортивних спеціалістів однієї Сторони на території іншої Сторони відповідно до законодавства обох країн.
Сторони розвивають співпрацю в сферах освіти та підготовки спортсменів та спортивних спеціалістів, заохочуючи зв'язки між навчальними закладами, науково-дослідними закладами та закладами освіти, виконання спільних програм та розробок.
Сторони співпрацюють в сфері спортивного права, в тому числі:
- об'єднують зусилля по участі в підготовці правових документів в галузі спорту;
- сприяють в захисті прав та інтересів спортсменів, тренерів та інших учасників олімпійського руху;
- проводять взаємні консультації із спортивно-правових аспектів;
- здійснюють обмін нормативно-правовими актами, аналітичними та інформаційними матеріалами.
Сторони укладуть між собою інші договори та угоди, необхідні для конкретної реалізації положень чинної Угоди.
Чинна Угода вступає в силу з дати її підписання обома Сторонами і діє протягом 4 (чотирьох) років. Всі додатки до чинної Угоди є її невід'ємною складовою частиною. Всі зміни та доповнення до діючої Угоди дійсні в тому випадку, якщо виконані письмово та підписані обома Сторонами. Сторона не може передавати обов'язки, обумовлені в чинній Угоді, третій стороні без письмової згоди іншої Сторони.
Дія чинної Угоди буде автоматично продовжуватись на наступний чотирьохрічний період, якщо ні одна із Сторін на заявить шляхом письмового повідомлення про своє бажання припинити її дію не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення вказаного періоду.
Всі суперечки, які можуть виникнути при виконанні чинної Угоди, Сторони будуть вирішувати шляхом переговорів.
Діюча Угода підписана в двох екземплярах, українською та російською мовою, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Національний олімпійський
комітет України
(підпис)
В.Ф. Янукович
За Олімпійський комітет
Росії
(підпис)
Л.В. Тягачов