• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про реалізацію режиму вільної торгівлі

Росія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 08.02.1995 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 08.02.1995
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 08.02.1995
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про реалізацію режиму вільної торгівлі
( Угоду затверджено Постановою КМ N 294 від 17.04.95 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 29 серпня 2015 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-64473 від 25.08.2022 )
Дата підписання: 08.02.1995
Дата затвердження: 17.04.1995
Дата набрання чинності: 11.08.1995
Уряд України та Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Договірними Сторонами,
враховуючи інтеграційні економічні зв'язки України та Російської Федерації, що склалися, взаємозалежність та взаємодоповненість економік двох країн,
надаючи важливого значення поглибленню економічної інтеграції України та Російської Федерації,
прагнучи до створення рівних можливостей для господарюючих суб'єктів та встановленню умов добросовісної конкуренції у взаємній торгівлі,
визнаючи, що вільне переміщення товарів та послуг потребує здійснення взаємно узгоджених заходів,
підтверджуючи наміри України та Російської Федерації стати Договірними Сторонами Генеральної Угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), поділяючи цілі та принципи ГАТТ і беручи до уваги результати угод та домовленостей, досягнуті у рамках Уругвайського раунду багатосторонніх торговельних переговорів,
будучи впевненими в тому, що створення сприятливих умов для розвитку та диверсифікації торгівлі та поглиблення комерційного та економічного співробітництва на основі рівноправності, взаємної вигоди та загальноприйнятих норм міжнародного права сприятиме гармонійному розвитку двосторонніх відносин між Україною та Російською Федерацією і, таким чином, сприятиме економічному розвитку, поліпшенню умов життя та зайнятості населення двох країн, підвищенню продуктивності праці та фінансовій стабілізації,
підтверджуючи свою прихильність цілям та принципам Співдружності Незалежних Держав з урахуванням обопільного бажання до поглиблення економічної інтеграції в рамках режиму вільної торгівлі, включаючи поетапне створення Митного союзу,
погодились про нижчезазначене:
Договірні Сторони з метою створення подальшої взаємодії в галузі зовнішньоекономічних зв'язків, розроблять заходи щодо розширення вільної торгівлі для забезпечення розвитку інтеграційних процесів між Україною та Російською Федерацією.
Договірні Сторони забезпечать практичну взаємодію між органами державного управління, відповідальними за формування пропозицій у подальшій реалізації режиму вільної торгівлі між Україною та Російською Федерацією.
З цією метою в 2-місячний термін з моменту набрання чинності цією Угодою, Договірні Сторони створюють змішану робочу групу з підготовки пропозицій, направлених на збалансоване узгоджене скорочення вилучень з режиму вільної торгівлі між Україною та Російською Федерацією (надалі іменується - робоча група).
Робоча група проведе аналіз та підготує пропозиції для урядів України та Російської Федерації з наступних питань, що впливають на взаємну торгівлю, в тому числі:
1) адекватність та збалансованість вилучень з режиму вільної торгівлі, що застосовуються;
2) заходи тарифного регулювання торгівлі та шляхи їх скорочення, включаючи можливий графік скорочення обмежень, що зберігаються;
3) заходи нетарифного регулювання торгівлі та шляхи їх скорочення, включаючи можливий графік скорочення обмежень, що зберігаються;
4) забезпечення транзиту вантажів, що походять з територій Договірних Сторін та направляються до третіх країн та з третіх країн згідно з угодами, що діють між Договірними Сторонами.
1. З моменту підписання цієї Угоди Договірні Сторони не вводитимуть нові кількісні обмеження у взаємній торгівлі, за винятком випадків, передбачених положеннями статей 3 і 10 Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про вільну торгівлю від 24 червня 1993 року.
2. Сторони визнають, що поетапне, а потім і повне усунення обмежень у взаємній торгівлі обумовлено виконанням узгоджених робіт з:
- гармонізації та уніфікації систем тарифного та нетарифного регулювання торгівлі між обома державами у відповідності з принципами ГАТТ;
- визначенню торговельної політики у відношенні до третіх країн.
Після набуття чинності цією Угодою Договірні Сторони будуть визначати в окремих протоколах до цієї Угоди переліки товарів, які підпадають прямо або побічно під вилучення з режиму вільної торгівлі.
Скорочення кожного переліку таких товарів Договірними Сторонами буде здійснюватися узгоджено відповідно із загальними заходами по лібералізації взаємної торгівлі.
Договірні Сторони визнають за доцільне розробити конкретні заходи, що випливають з цілей цієї Угоди, які направлені на врегулювання торгівлі у відношенні до третіх країн на основі принципів та норм ГАТТ.
Реалізація статей цієї Угоди не перешкоджатиме виконанню зобов'язань Договірних Сторін, зафіксованих у багатосторонніх угодах, укладених державами-учасницями СНД, учасницею яких є хоча б одна з Договірних Сторін, включаючи Договір про створення Економічного союзу, Угоду про створення зони вільної торгівлі та Угоду про реекспорт товарів та порядок видачі дозволу на реекспорт, а також інші міжнародні торговельно-економічні угоди.
Ця Угода набуває чинності з дати обміну повідомленнями про виконання Договірними Сторонами необхідних для цього внутрідержавних процедур та залишатиметься чинною до сплину дванадцяти місяців з дати, коли одна з Договірних Сторін надішле письмове повідомлення іншій Договірній Стороні про намір припинити її дію.
Вчинено в м.Києві 8 лютого 1995 року в двох дійсних примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України За Уряд Російської Федерації
(підпис) (підпис)