• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Монголії про співробітництво в галузі карантину рослин

Монголія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний договір від 31.03.2003
Реквізити
  • Видавник: Монголія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 31.03.2003
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Монголія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 31.03.2003
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Монголії про співробітництво в галузі карантину рослин
Дата підписання: 31.03.2003
Дата набуття чинності: 31.03.2003
Кабінет Міністрів України та Уряд Монголії, далі - "Сторони",
визнаючи важливість співробітництва в запобіганні ввезенню та розповсюдженню шкідливих організмів,
керуючись бажанням у майбутньому подовжувати і розширювати співробітництво в галузі карантину рослин і забезпечити координацію державних карантинних заходів,
виходячи з інтересів взаємної охорони території України та Монголії від проникнення і розповсюдження шкідливих організмів при здійсненні контрактів та розвитку господарських і торговельних зв'язків між Сторонами,
домовились про таке:
У цій Угоді наведені терміни вживаються у такому значенні:
- шкідливі організми - будь-які види, раси, сорти або біотипи рослин, які можуть завдавати шкоди рослинам або рослинним продуктам;
- підкарантинні матеріали - місця складування, транспортні засоби, контейнери або будь-які інші предмети та матеріали, з якими можливе розповсюдження шкідливих організмів, особливо під час міжнародних перевезень.
Компетентними органами Сторін, що здійснюють координацію діяльності по реалізації цієї Угоди, є:
від України - Головна державна інспекція з карантину рослин;
від Монголії - Державна інспекція по захисту і карантину рослин.
Сторони будуть проводити необхідні заходи по перевірці підкарантинних матеріалів при імпорті, експорті та транзиті через пункти пропуску на кордонах держав Сторін у відповідності з переліками шкідливих організмів згідно Додатків 1 і 2, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Витрати по перевірці підкарантинних матеріалів несе власник вантажу згідно з прийнятими на територіях держав Сторін тарифами.
Сторони зобов'язуються дотримуватись затверджених згідно з чинним законодавством своїх держав фітосанітарних правил по імпорту, експорту і транзиту підкарантинних матеріалів, які перевозяться з однієї держави в іншу.
З метою забезпечення ефективного співробітництва в галузі карантину рослин Сторони відповідно до чинного законодавства своїх держав зобов'язуються:
- вживати необхідних заходів по запобіганню проникненню шкідливих організмів з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони при імпорті, експорті та транзиті;
- обмінюватися правилами, положеннями, які регулюють на територіях держав обох Сторін заходи по карантину рослин;
- обмінюватися інформацією про появу та розповсюдження шкідливих організмів на територіях держав Сторін;
- обмінюватися інформацією про науково-дослідні роботи в галузі карантину рослин;
- обмінюватися фахівцями шляхом їх відрядження з метою здійснення вибіркової карантинної перевірки підкарантинних матеріалів у місцях виробництва та заготівлі, оперативного вирішення питань з карантину рослин на пунктах пропуску, а також для вивчення досягнень науки і практики в галузі карантину рослин;
- надавати взаємну наукову, технічну та іншу допомогу в проведенні заходів з карантину рослин, виявленні, локалізації та ліквідації вогнищ, карантинному знезараженні та інше;
- відряджувати (за проханням однієї із Сторін) експедиції у складі фахівців з карантину рослин у надзвичайних ситуаціях для оперативного прийняття спільних екстрених заходів.
Сторони зобов'язуються вживати згідно з чинним законодавством своїх держав всіх заходів для запобігання проникненню на території України або Монголії з експортним та транзитним підкарантинним матеріалом шкідливих організмів.
Кожна партія підкарантинного матеріалу, що ввозиться з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони, повинна супроводжуватися фітосанітарним сертифікатом, який видає державна служба з карантину рослин країни-експортера. Сертифікат повинен засвідчувати, що підкарантинний матеріал відповідає фітосанітарним нормам, які виставляються країною-імпортером у карантинному дозволі на імпорт.
Витрати за видачу фітосанітарного сертифіката та карантинного дозволу на імпорт несе власник вантажу згідно з прийнятими у державі тарифами.
Компетентні органи Сторін залишають за собою право при закупівлі окремих партій підкарантинного матеріалу виставляти додаткові умови стосовно фітосанітарного стану такого матеріалу (знезараження, нова тара, відсутність сторонніх домішок та грунту, відсутність кори, промивання, герметичність та ін.). В цих випадках попередній контроль при експорті підкарантинних матеріалів може здійснюватись на території країни-експортера спільними зусиллями карантинних інспекторів держав обох Сторін.
Кожна партія підкарантинного матеріалу, що перевозиться транзитом через територію держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони, повинна супроводжуватися фітосанітарним сертифікатом.
Сторони визначають на територіях своїх держав пункти пропуску, через які здійснюється імпорт, експорт, транзит підкарантинних матеріалів, з метою проведення їх перевірки і запобігання проникненню карантинних організмів.
При експорті підкарантинного матеріалу будуть застосовуватись як пакувальний матеріал тирса, стружка, папір, пластик та інші матеріали, які не можуть бути носіями шкідливих організмів і не повинні містити грунт, а сіно, солома, полова, листя та інші рослинні матеріали не будуть використовуватись з цією метою без попередньої згоди Компетентних органів Сторін.
Транспортні засоби, що використовуються однією Стороною для перевезення підкарантинного матеріалу на територію держави іншої Сторони, повинні бути ретельно очищені, а у разі необхідності, знезаражені.
Компетентні органи держав Сторін мають право на повернення експортеру або знезараження підкарантинного матеріалу за рахунок його власника у випадку виявлення шкідливих організмів при фітосанітарному контролі у пункті пропуску країни-імпортера, а у разі неможливості повернення чи знезараження матеріалу - на знищення за погодженням з його власником, про що в кожному окремому випадку попередньо інформувати компетентні органи Сторін.
Для вирішення практичних питань, пов'язаних з виконанням цієї Угоди, компетентні органи Сторін при необхідності організують спільні наради, які проводяться почергово в обох державах.
Спірні питання, які виникають при тлумаченні та застосуванні цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій та переговорів за згодою обох Сторін.
За взаємною згодою Сторін до Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення, оформлені у вигляді протоколів, які стають невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ці протоколи набувають чинності згідно з процедурою, що передбачена статтею 12 цієї Угоди.
Положення цієї Угоди не стосуються прав і обов'язків Сторін, що випливають із угод, учасниками яких є Сторони, або пов'язаних з їх членством в міжнародних організаціях з карантину та захисту рослин.
Ця Угода набуває чинності з дати підписання. Ця Угода діє протягом 5 років. Її дія автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна з Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про свої наміри припинити її дію не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення відповідного періоду.
Вчинено в м. Улаанбаатор 31 березня 2003 р. у двох примірниках, кожний українською, монгольською та російською мовами, причому всі тексти є автентичними.
У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні тексту цієї Угоди переважну силу матиме текст російською мовою.
За Кабінет Міністрів
України
(підпис)
За Уряд
Монголії
(підпис)
Додаток 1
до Угоди між Кабінетом
Міністрів України та Урядом
Монголії про співробітництво
в галузі карантину рослин
Перелік шкідливих організмів, які мають карантинне значення в Україні
I. Карантинні організми, відсутні на території України
А. Шкідники рослин
1. Acleris variana Fernand
2. Acleris gloverana Walsingham
3. Agrilus mali Mats.
4. Anaplophora glabripennis
5. Aonidiella aurantii Mask.
6. Bruchidius incarnatus Boh.
7. Callosobruchus analis F.
8. Callosobruchus chinensis L.
9. Callosobruchus maculatus F.
10. Callosobruchus phaseoli Gyll.
11. Carposina niponensis Wisghm.
12. Caryedon gonagra F., / C. Pallidus
13. Ceratitis capitata Wied.
14. Conotrachilus nenaphar Hb.
15. Dacus dorsalis Hend.
16. Dendrolimus sibiricus Chetyerikov
17. Diabrotica barberi Smth et Lawrence
18. Diabrotica undecimpunctata howardi Barber
19. Dinoderus bifoveolatus Woll.
20. Epitrix tuberis Gentner.
21. Frankliniella occidentalis Perg.
22. ps subelongatus Motsch.
23. Liriomyza huidobrensis Blanh.
24. Liriomyza trifolii Burgess
25. Lymantria dispar L, asian race
26. Monochamus sp.
неєвропейські види
M. alternatus Hope
M. carolinensis Olivier
M. marmorator Kirby
M. mutator LeConte
M. nitenis Bates
M. obtusus Casey
M. scutellatus Say
M. titillator Fabricius
27. Numonia pyrivorella Mats.
28. Paralipsa gularis Zell.
29. Phaenops guttulata Gebl.
30. Pissodes sp.
P.castaneus
P. nemorensis
P. picea
P. piniphilus
P. strobi
P. terminalis
31. Premnotrypes sp.sp.
32. Pseudaulacaspis pentagona Targ.
33. Popillia japonica Newm.
34. Rhagoletis pomonella Walsh.
35. Scolytus moravitzi Sem.
36. Sinoxylon sp.
S. anale
S. conigerum
S. crassum
S. indicum
S. japonicum
S. ruficorne
37. Spodoptera littoralis Boisd.
38. Spodoptera litura F.
39. Trips palmi Karny.
40. Trogoderma granarium Ev.
41. Xylotrechus altaicus Gebl.
42. Zabrotes subfasciatus Boh.
Б. Хвороби рослин
Грибкові хвороби
1. Atropellis sp.sp.
2. Cercospora kikuchii Mats et Tom. Gard.
3. Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & D.H. Davis) von Arx, / Ascochyta chrysantemi F.L. Stevens
4. Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt.
5. Phialophora cinerescens Wollenweber van Beyma
6. Phoma andina Turkensteen
7. Phoma exigua Desmazieres var. foveata (Foister) Boerema,/ Phoma foveata Foister
8. Phymatotrichum omnivorum (Schear) Duggar
9. Phytophthora fragariae Hickman
10. Phytophtora megasperma Drechsler sp. glycines, / P. Megasperma var. sojae Hildebrand
11. Puccinia horiana P. Hennings
12. Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton, / S. Maydis (Berkeley) Sutton, / Diplodia macrospora Earle, / D. Maydis Berkeley Saccardo, / D. zeae (Schwinitz) Leveille
13. Tilletia (Neovossia) indica Mitra (Mund)
14. Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue, / Angiosorus solani (Thirumulachar O'Brien)
Бактеріальні хвороби
15. Corynebacterium tritici (Hutch) Burkh
16. Erwinia amylovora Burrill Winlsow et al.
17. Erwinia stewartii (Smith) Dye, / Xanthomonas stewartii (Smith) Dowson
18. Pseudomonas caryophylli Burkholder
19. Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al.
20. Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dye
21. Xanthomonas campestris pv. citri (Hasse) Vauterin et al.
22. Xanthomonas campestris pv. Oryzae (Ishiyama) Swings et al.
23. Xanthomonas campestris pv. Oryzicola (Fang et al.) Swings et al.
24. Xylella fastidiosa Wells et al.
25. Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al., / Xanthomonas ampelina Panagopoulos
Вірусні хвороби
26. Andean potato latent virus
27. Chrysanthemum stund viroid
28. Grapevine flavescence doree phytoplasma
29. Maize dwarf mosaic virus
30. Peach latent mosaic viroid, / Peach mosaic virus (American)
31. Potato jellow dwarf virus
32. Potato vein-jellowing virus
33. Tomato spotted wilt virus
Нематоди
34. Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et. Buhrer.) Nickle
35. Globodera pallida (Stone) Mulvey et Stone
36. Heterodera glycines Ichinohe
37. Meloidogyne chitwoodi Golden et al.
38. Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen
39. Radopholus citrophilus Huettel et al.
В. Бур'яни
1. Ambrosia psilostachya D.C.
2. Ambrosia trifida L.
3. Bidens bipinnata L.
4. Bidens pilosa L.
5. Diodia terres Walt.
6. Euphorbia dentata Minch.
7. Helianthus californicus D.C.
8. Helianthus ciliaris D.C.
9. Iva axillaris Pursh
10. Polygonum pensylvanicum L.
11. Raimania laciniata Rose.
12. Sida spinosa L.
13. Solanum elaeagnifolium Cav
14. Solanum carolinense L.
15. Solanum triflorum Nutt
16. Striga sp.sp.
17. Ypomea hederaseae L. Jacg.
18. Ypomea lacunosa L.
II. Карантинні організми, обмежено розповсюджені на території України
А. Шкідники рослин
1. Diabrotica virgifera le Conte
2. Grapholitha molesta Busck.
3. Hyphantria cunea Drury.
4. Phthorimaea operculella Zeil.
5. Pseudococcus comstocki Kuw.
6. Quadraspidiotus perniciosus Comst.
7. Viteus vitifolii Fitch.
Б. Хвороби рослин
Грибкові хвороби
1. Mycosphaerella linorum Naumov, / Septoria linicola (Spegazzini) Garassini
2. Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival
Вірусні хвороби
3. Beet necrotic yellow vein furovirus
4. Plum pox potyvirus, / Sharka virus
Нематоди
5. Globodera rostochiensis (Woll) M. et St.
В. Бур'яни
1. Acroptilon repens L.
2. Ambrosia artemisiifolia L.
3. Cenchrus pauciflorus Benth. (tribuloides L.)
4. Cuscuta sp.sp.
5. Solanum rostratum Dunal.
6. Sorghum halepense L. Pers.
Додаток 2
до Угоди між Кабінетом
Міністрів України та Урядом
Монголії про співробітництво
в галузі карантину рослин
Перелік карантинних організмів в Монголії
1. Хвороби рослин
1. Synchytrium endobioticum (Shild) Pervs
2. Tilletia (Neovossia) indica Mitra
3. Tilletia pancicii Bud.
4. Corynebacterium michiganenses pv.michiganense (Smith)
5. Erwinia amylovora Burill Winslow et. al
6. Xantomonas hiacintyi (Wakker) Doscon
7. Pseudomonas carophylli Star
8. Phomopsishelianti Munt-Cvet et. Al
9. Pseudomonas xanthochlora Stapp
10. Thecahpora solani Mordue
11. Pseudomodiophora brassicae Wor
12. Erwinina sp. carotovora Var(Dye)
13. Xanthomonas campestric Dows
14. Monilia fructigena Perc
2. Шкідники рослин
1. Phithorimaea operculella Zell
2. Leptinotarsa decemlineata Say
3. Grapholitha molesta Busck
4. Grapholitha inopinata Her
5. Argilus mali Mats
6. Callosobruchus chinesis L
7. Callosobruchus masulatus F
8. Caulophilus latinasus Say / oryzea Gyll
9. Sitophilus oryzea L
10. Bruchus pisorum L
11. Trogoderma granarium Everts
12. Ephestia kuhniella Zell
13. Piodia interpunctella H. G
14. Pyralis tarinalis L
15. Acarus siro L
16. Tyrophagus putrescentia Schrank
17. Nemapogon granellus L
18. Tribolium Sp. Sp
19. Sitophilus zeamays Motsh
20. Oryzeaphilus surinamensis L
21. Cryptolestes minitus L
22. Callosobruchus chinesis L
3. Бур'яни
1. Ambrozia Sp. Sp
2. Helianthus ciliaris DC
3. Helianthus californicus DC/H.Laciniatus G
4. Solanum elaeagnifolium Cav
5. Solanum rostratum Dum
6. Striga Sp.Sp
7. Cuscuta Sp. Sp
8. Cenchrus tribuloides/pauciflorus Benth
4. Нематоди
1. Heterodera rostochiensis Woll,
Globodera pallida (Stone) Behrens,
G. rostochiensis (Woll) Behrens
2. Meliogyne incognita Kat. et Nite
3. Ditylenchus Sp. Sp
4. Bursaphelenchus lignicolus Mamiya / Kiyohara