• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Молдова про співробітництво в галузі протиповітряної оборони

Молдова, Міністерство оборони України  | Угода, Міжнародний договір від 25.02.2003
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Міністерство оборони України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 25.02.2003
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Міністерство оборони України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 25.02.2003
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Молдова про співробітництво в галузі протиповітряної оборони
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Республіки Молдова (далі - Сторони),
грунтуючись на положеннях Угоди про співробітництво між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Молдова та враховуючи положення Протоколу про співробітництво між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Молдова у галузі протиповітряної оборони і авіації, що були підписані 19 лютого 1993 року,
бажаючи розвивати двостороннє співробітництво в галузі протиповітряної оборони між державами Сторін,
домовилися про таке:
Сторони реалізують співробітництво в галузі протиповітряної оборони на принципах рівноправності і взаємної вигоди та відповідно до національного законодавства держав Сторін.
У цій Угоді терміни вживаються в такому значенні:
повітряне судно - літальний апарат, що підтримується в атмосфері за рахунок його взаємодії з повітрям, крім впливу повітря, відбитого від земної поверхні, і здатний маневрувати в тривимірному просторі;
форс-мажорні обставини - надзвичайні обставини, що загрожують безпеці польоту повітряного судна, а також життю і здоров'ю людей, які знаходяться на його борту, і внаслідок цього змушують екіпаж повітряного судна заходити в межі іншої держави або внаслідок непереборної сили. Такі обставини можуть виникнути у зв'язку з несправністю повітряного судна, відсутністю запасу пального, пожежею на борту, хворобою екіпажа або пасажирів, складними погодними умовами;
прикордонний повітряний простір - це частина повітряного простору держави, яка являє собою смугу шириною в 25 кілометрів, прилеглу до державного кордону.
Основні напрями співробітництва:
взаємний обмін досвідом в галузі будівництва і бойового застосування Військ Протиповітряної оборони (далі - ППО);
обмін інформацією між Сторонами про повітряну, метеорологічну та орнітологічну обстановку, а також про польоти повітряних суден у прикордонному повітряному просторі і планових перетинаннях державного кордону;
розробка і використання перспективних зразків навчально-тренувальних засобів, а також обмін наявними зразками (на підставі окремих контрактів);
обмін досвідом з підготовки спеціалістів і експлуатації техніки Військ ППО;
підготовка і підвищення кваліфікації за окремими контрактами спеціалістів військ ППО;
обмін досвідом з впровадження передових методів в організації і проведенні бойової підготовки (у тому числі навчань із бойовими стрільбами) Військ ППО Сторін.
Інші напрями співробітництва можуть бути предметом окремих угод між Сторонами.
Сторони здійснюють співробітництво в таких формах:
надання допомоги повітряним суднам у форс-мажорних обставинах;
надання допомоги в експлуатації, ремонті і продовженні ресурсів озброєння і військової техніки ППО;
зустріч робочих груп уповноважених представників Сторін для аналізу проблем, пов'язаних із втіленням у життя положень цієї Угоди;
участь у спільних заходах.
Інші форми співробітництва в напрямах, зазначених у статті 4 цієї Угоди можуть бути предметом окремих угод між Сторонами.
Для організації і координації заходів співробітництва Сторони визначають уповноважених представників Сторін:
від української Сторони - Головне командування Військ ППО Збройних Сил України;
від молдовської Сторони - відділ ППО Головного штабу Національної Армії Республіки Молдова.
1. Для взаємного обміну інформацією про польоти повітряних суден і надання допомоги їх екіпажам у повітряному просторі обох держав Сторін, уповноважені представники Сторін визначають такі командні пункти:
а) від України - командний пункт Військ ППО Збройних Сил України;
б) від Республіки Молдова - об'єднаний командний пункт ППО і авіації (ОКП ППО і А) Національної Армії Республіки Молдова.
2. Сторони, через командні пункти, здійснюють взаємне інформування про:
а) заплановані польоти повітряних суден у прикордонному повітряному просторі;
б) надання допомоги їх екіпажам у повітряному просторі держав Сторін.
3. У повідомленнях взаємного інформування вказуються: дата, час, тип повітряного судна, маршрут, висота й ціль польоту.
4. У разі виявлення у прикордонному повітряному просторі нерозпізнаних об'єктів командні пункти вживають заходи щодо їх ідентифікації і надають взаємну допомогу для з'ясування обставин.
1. Для обміну інформацією використовуються існуючі засоби зв'язку між командними пунктами протиповітряної оборони Сторін.
2. Витрати на утримання каналів зв'язку несе Сторона, на території держави якої вони знаходяться.
3. Сторони забезпечують стійку роботу каналів зв'язку.
1. У випадку порушення державного кордону повітряними суднами Сторін через втрату орієнтації або погіршення метеорологічних умов, командні пункти уповноважених представників Сторін погоджують дії щодо забезпечення повернення або безпечної посадки повітряних суден.
2. У разі виникнення форс-мажорних обставин, уповноважені командні пункти Сторін надають (на запит) необхідні дані для вирішення інциденту.
3. Для з'ясування обставин командні пункти уповноважених представників, у ситуаціях, визначених пунктами 1 і 2 цієї статті, повідомляють такі дані: тип повітряного судна, місце перебування, висоту і курс польоту, позивні льотчика (пілота), опис інциденту й характер необхідної допомоги, час польоту, витрати палива й останні передані команди управління.
Сторони зобов'язуються надавати взаємну допомогу з ремонту й відновлення засобів ППО на підставі укладення окремих контрактів згідно з чинним законодавством Сторін.
1. У разі необхідності, Сторони можуть надавати одна одній, на підставі окремих контрактів, полігони та засоби для проведення бойових стрільб.
2. Під час робочих зустрічей уповноважених представників Сторін проводиться аналіз виконання положень цієї Угоди й обговорюються заходи двостороннього співробітництва, які пропонуються до включення до плану співробітництва між Сторонами на наступний рік.
3. Спільні заходи включають:
а) обмін досвідом із підготовки спеціалістів і експлуатації техніки Військ ППО;
б) участь спостерігачів і військових підрозділів у заходах, що організовуються Сторонами.
1. Для забезпечення взаємодії між командними пунктами уповноважених представників Сторін встановлюється прямий зв'язок. Щодня, о 05.00 і 17.00 GMT, начальники чергових змін командних пунктів забезпечують перевірку такого зв'язку.
2. У випадках втрати прямого зв'язку будуть використовуватися міжнародні телефонні лінії.
Контактні телефони:
української Сторони: м. Київ - тел. 226-32-85 (оперативний черговий Військ ППО ЗС України);
молдовської Сторони: м. Кишинів - тел. 58-34-49; 52-54-95 (оперативний черговий ОКП ППО і А Національної Армії Республіки Молдова).
3. З метою удосконалення взаємного обміну інформацією Сторонами передбачається налагодження електронного зв'язку.
4. Взаємний обмін інформацією буде проводитися російською мовою.
Будь-які спори щодо інтерпретації та застосуванні положень цієї Угоди будуть вирішуватися шляхом переговорів між Сторонами.
1. Ця Угода набуває чинності з дня обміну письмовими повідомленнями про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
2. Ця Угода укладається строком на п'ять років і її дія буде автоматично продовжуватися кожен раз на п'ять років, якщо за шість місяців до закінчення чергового періоду жодна із Сторін в письмовій формі не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити її дію.
3. За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені доповнення і зміни. Внесені доповнення і зміни оформляються окремими протоколами і є невід'ємною частиною цієї Угоди. Протоколи підписуються повноважними представниками Сторін і набувають чинності в порядку, передбаченому для цієї Угоди.
Вчинено в м. Києві 25 лютого 2003 року, у трьох примірниках, кожний українською, молдовською і російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення або застосування положень цієї Угоди, перевага надається тексту російською мовою.
За Міністерство оборони
Украаїни
За Міністерство оборони
Республіки Молдова