• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільне комюніке щодо візиту Й. Анталла

Угорщина, Україна | Комюніке, Міжнародний договір від 30.04.1993
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 30.04.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 30.04.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільне комюніке
30 квітня 1993 року в Ужгороді відбулася зустріч Президента України Л.М.Кравчука і Прем'єр-міністра Угорської Республіки Й.Анталла, який перебував там з одноденним робочим візитом.
Президент України та Прем'єр-міністр Угорської Республіки із задоволенням констатували динамічність розвитку українсько-угорських відносин, обмінялися думками щодо шляхів їх подальшого розвитку.
Сторони інформували одна одну про політичну та економічну ситуацію в обох країнах, висловили обопільну зацікавленість в розвиткові більш ефективного двостороннього співробітництва.
Л.М.Кравчук і Й.Анталл проінформували один одного про хід виконання двосторонніх угод, зокрема тих, що були підписані під час останньої зустрічі керівників обох держав у Будапешті 26-27 лютого 1993 року. Відбувся обмін думками щодо подальшого розширення конкретної плідної та взаємовигідної співпраці.
Сторони позитивно оцінили рішення Змішаної міжурядової комісії з питань торгово-економічного та науково-технічного співробітництва, що спрямовані на створення ефективних і стабільних умов для економічного співробітництва, а також взаємодії в галузі транспорту.
Сторони заявили про свою готовність сприяти подальшому інтенсивному розвитку відносин між Україною та Угорською Республікою згідно з договором про основи добросусідства та співробітництва, що був підписаний 6 грудня 1991 р. у м.Києві у відповідності з нормами та принципами міжнародного права і домовились щодо забезпечення необхідних для цього умов.
У забезпеченні своєї національної безпеки сторони надають великого значення існуючим та новим міжнародним структурам і форумам та активно співробітничатимуть в їх рамках. Сторони підтвердили свою підтримку НБСЄ, обмінялися думками щодо підвищення ефективності цього форуму.
Сторони активно підтримують зовнішньополітичний курс одна одної, ініціативи, що служать зміцненню європейського співробітництва та інтеграції, стабільності та безпеки.
Угорська сторона висловила готовність співпрацювати з українською стороною у відповідних міжнародних організаціях, включаючи і Раду Північно-Атлантичного Співробітництва, у просуванні та подальшій розробці ініціативи Президента України щодо створення зони стабільності та безпеки у регіоні Центральної та Східної Європи. З цією метою у найближчий час Сторони розпочнуть консультації експертів.
Угорська сторона заявила, що вона надає великого значення незалежній демократичній Україні як стабілізуючому фактору в Європі.
Українська сторона високо оцінює активну зовнішню політику Угорщини, спрямовану на співробітництво і стабілізацію у регіоні.
Угорська сторона висловила підтримку розширення участі України в програмах Центрально-Європейської Ініціативи, поступовому, більш повному включенню її у ці структури.
Сторони погодились, що місце їх зустрічі, Закарпаття і прикордонні угорські території, могли б виконувати більш важливу роль, ніж тепер, у співробітництві двох країн. Сторони вивчають питання щодо доцільності створення вільних економічних зон на цих прикордонних територіях у відповідності з діючим законодавством своїх країн і в разі позитивного вирішення цієї проблеми будуть її здійснювати.
Сторони підтримують багатостороннє співробітництво прикордонних регіонів, розширення цього співробітництва в рамках асоціації "Карпатський Єврорегіон" за рахунок нових країн і областей, і вітають сприянню цього процесу з боку Ради Європи.
Сторони обговорили питання щодо шляхів і механізмів відшкодування економічних збитків придунайських країн, в результаті впровадження нині діючого режиму санкцій ООН проти СРЮ.
Сторони підкреслили важливе міжнародне значення українсько-угорської Декларації про принципи співробітництва по забезпеченню прав національних меншин, яка зустріла широкий позитивний відгук в усьому світі. Сторони погодились і в тому, що будь-які дії в дусі цієї Декларації, спрямовані на збереження культурно-мовної свідомості національних меншин та їх самовиявлення, сприяють подальшому зростанню міжнародного авторитету як України, так і Угорської Республіки. Вони наголосили, що законодавствами їх країн гарантується розвиток місцевого самоврядування.
Угорська сторона із задоволенням сприйняла значні кроки, що були здійснені в Україні згідно із Законом про національні меншини, які гарантують в повній мірі права угорців Закарпаття на особисті свободи, на національно-культурну автономію, і позитивно оцінює відданість української сторони справі послідовної реалізації цього Закону.
Українська сторона висловила сподівання, що Угорщиною будуть також прийняті відповідно законодавчі акти щодо захисту і забезпечення прав українців в Угорщині.
Сторони погодились сприяти як найширшому залученню організацій, міст, підприємств і громадян обох країн в економічне та культурне співробітництво. Вони домовились продовжувати двосторонні консультації з усіх питань, що становлять взаємний інтерес.
м.Ужгород, 30 квітня 1993 р.
За Україну
Л. Кравчук
(підпис)
За Угорську Республіку
Й. Анталла
(підпис)