• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Фінансовий протокол між Урядом України та Урядом Французької Республіки

Франція, Кабінет Міністрів України  | Протокол, Міжнародний документ від 11.02.1997
Реквізити
  • Видавник: Франція, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 11.02.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Франція, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 11.02.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Фінансовий протокол між Урядом України та Урядом Французької Республіки
( Протокол ратифіковано Законом N 614/97-ВР від 04.11.97 )
Для зміцнення зв'язків дружби та співробітництва, що об'єднують обидві країни, Уряд України та Уряд Французької Республіки домовились укласти цей Протокол для сприяння розвитку ядерної безпеки України.
Розміри і предмет гранту французького казначейства
Уряд Французької Республіки надає Уряду України грант, призначений на фінансування проекту фізичного захисту вразливих об'єктів, який буде використано на Запорізькій атомній станції. Цей грант максимальною сумою в 4,6 млн.франків (чотири мільйони шістсот тисяч французьких франків), піде на фінансування закупки обладнання та надання послуг французькою стороною.
Уряд України зобов'язується прийняти всі необхідні заходи для полегшення впровадження вищезгаданого проекту згідно з терміном контракту.
Умови використання гранту
Послуги, згадані у статті 1 будуть предметом Угоди, укладеної між Державним Комітетом України по використанню ядерної енергії, французькою фірмою "Сежелек" та Креді Насьональ, діючого від імені та за дорученням Уряду Французької Республіки.
Для цього Уряд України надасть повноваження Креді Насьональ розраховуватись безпосередньо за нього, згідно з положеннями контракту, з французьким постачальником, по пред'явленні відповідних документів на оплату, передбачених з цього приводу. В кінці кожного кварталу Креді Насьональ передаватиме через Економічного Радника Посольства Франції у Києві виписку платежів проведених з гранту за минулий квартал.
Розрахункова валюта
Розрахунковою валютою є французький франк.
Термін введення в дію
Для використання допомоги, зазначеної у статті 1, необхідно підписати окрему Угоду з французьким постачальником не пізніше 31 березня 1997 року та ввести її в дію не пізніше як через три місяці після цієї дати.
Ніяке отримання гранту французького казначейства не дозволяється після 31 грудня 1999 року. Цей термін може бути продовжений лише за надзвичайних обставин після взаємної згоди, досягнутої шляхом обміну листами між обома Урядами.
Транспортні та страхові видатки
Транспортні та страхові видатки можуть фінансуватися відповідно до даного Протоколу, якщо вони розглядаються як французькі послуги у випадках, коли:
- фрахтування проводиться за коносаментом французького судновласника, або за транспортним документом французької авіаційної чи автотранспортної компанії, засвідченим відповідною французькою установою як французька послуга;
- страхування проводиться французькими страховими компаніями, прийнятими на французькому ринку.
Платежі
Платежі по контракту буде здійснено після обміну відповідними листами між Державним комітетом України по використанню ядерної енергії і Економічним та Торговим Радником Посольства Франції у Києві.
Податки
Послуги, крім тих, що надаються фізичними та юридичними особами України, а також обладнання, фінансовані даним Протоколом, звільняються в Україні від будь-яких податків та зборів.
Значення проекту
Уряд Французької Республіки може провести за кошти, що не є коштами цього гранту, ретроспективну оцінку внесеного до Протоколу проекту з тим, щоб оцінити його вплив на економіку України. При необхідності, Уряд України зможе приєднатись до проведення цієї роботи на умовах, які треба буде визначити, для того, щоб мати змогу безпосередньо користуватися результатами цих досліджень. Уряд України зобов'язується прийняти спеціалістів по визначенню цінностей проекту, відряджених Французьким Урядом, та надати їм необхідну інформацію щодо проекту у межах, дозволених національною безпекою.
Введення в дію
Цей Протокол вступає в силу з дня обміну повідомленнями про виконання договірними сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цим Протоколом. Тимчасово положення цього Протоколу будуть застосовуватись з моменту підписання його відповідно до внутрішнього законодавства Сторін.
В зв'язку з чим, представники обох Урядів, які мають для цього всі належні повноваження, підписали цей Протокол та приклали печатку.
Укладено 11 лютого 1997 року у чотирьох примірниках мовами оригіналу, з них два українською та два французькою мовами.
За Уряд України За Уряд Французької Республіки
Пояснювальна записка до Фінансового протоколу між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо надання гранту у розмірі 4,6 млн. фр. франків, призначеного на фінансування фізичного захисту Запорізької АЕС
Згідно Розпорядження Прем'єр-міністра України від 18 січня 1997 р. N 20546/45 Фінансовий протокол був підписаний у м.Києві 11 лютого 1997 року відповідно: від Української сторони - Головою Національного агентства України з реконструкції та розвитку Р.В.Шпеком; від Французької сторони - Послом Французької Республіки в Україні Домініком Шассаром.
Враховуючи те, що Протоколом передбачено набуття чинності після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур, зокрема, після ратифікації його Верховною Радою України, Національне агентство України з реконструкції та розвитку разом з Міністерством економіки України, Міністерством закордонних справ України, Державним комітетом України з використання ядерної енергії, а також Міністерством юстиції підготувало проект Постанови Кабінету Міністрів України про подання на ратифікацію Фінансового протоколу між Урядом України та Урядом Французької республіки щодо надання гранту у розмірі 4,6 млн. франків, призначеного на фінансування фізичного захисту Запорізької АЕС та проект Закону України про ратифікацію зазначеного Фінансового протоколу.
Хотіли б зазначити, що виконання положень укладеного Протоколу, матиме певні позитивні наслідки для України:
1. Можливі зовнішньополітичні наслідки укладеного Фінансового протоколу:
З огляду на, здебільшого, економічний та фінансовий характер Протоколу, укладення останнього матиме певний зовнішньополітичний резонанс і розширить сферу двостороннього співробітництва між Україною і Французькою Республікою у галузі ядерної енергетики, зокрема, сприятиме розвитку ядерної безпеки України.
2. Економічні наслідки укладеного Фінансового протоколу:
- Підписання Фінансового протоколу між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо надання гранту у розмірі 4,6 млн. франків (біля 1 млн.дол.США), призначеного на фінансування фізичного захисту Запорізької АЕС, започатковує виконання пілотного проекту технічної допомоги по реорганізації системи безпеки АЕС, загальна сума якого становить біля 13 млн. франків. Цей грант піде на фінансування закупки необхідного обладнання та надання французькою стороною послуг з навчання та експертизи, інша частина витрат зазначеного бюджету проекту буде фінансуватись Українською стороною.
- Відрядження до України в рамках проекту в межах зазначеного Протоколу консультантів, експертів, наукового та технічного персоналу з Франції, передача французького досвіду і ноу-хау в згаданій сфері співробітництва, рівно як навчання так і підвищення кваліфікації українських фахівців, сприятиме, на рівні загального зростання кваліфікації та досвіду в українських професійних колах, заощадженню бюджетних коштів для потреб професійної освіти та підвищенню кваліфікації;
- Постачання обладнання та матеріалів в рамках проекту уможливить часткове технічне дооснащення Запорізької АЕС за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги та надасть змогу провести випробування прогресивних технологій за рахунок фінансування з небюджетних джерел. Згідно з Протоколом укомплектування системи безпеки Запорізької АЕС обладнанням, аналоги якого в країнах СНД в повному обсязі не виробляються, буде здійснено французькою фірмою "Сежелек". Переговори з фірмою-виробником та підписання Контракту щодо поставки обладнання провадились Держкоматомом та ВО "Запорізька АЕС".
3. Політичні наслідки укладеного Фінансового протоколу:
Вказаний Протокол має характер міжнародного договору України, до якого застосовується Закон України "Про міжнародні договори України".
Даний Протокол містить окремі положення, які не передбачені чинним законодавством України. В першу чергу, це стосується звільнення від податків та зборів послуг, крім тих, що надаються фізичними та юридичними особами України, а також обладнання, фінансованих даним Протоколом. Таким чином, в зв'язку з тим, що цей Протокол передбачає зобов'язання держави, виконання яких потребує внесення змін до чинного законодавства України, він підлягає ратифікації Верховною Радою України відповідно до вимог п.2 ст.7 Закону України "Про міжнародні договори".
При розгляді Верховною Радою України питання ратифікації Фінансового протоколу між Урядом України та Урядом Французької республіки щодо надання гранту у розмірі 4,6 млн. франків, призначеного на фінансування фізичного захисту Запорізької АЕС, доповідачем буде заступник Голови Національного агентства України з реконструкції та розвитку Бродський О.Ю.