• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про економічне співробітництво між Україною і Канадою

Канада, Україна | Декларація, Міжнародний договір від 07.07.1992
Реквізити
  • Видавник: Канада, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний договір
  • Дата: 07.07.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Канада, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний договір
  • Дата: 07.07.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація
про економічне співробітництво між Україною і Канадою
Україна і Канада,
враховуючи традиційні зв'язки в галузі економічного співробітництва і будучи впевнені, що вільне підприємництво в умовах ринкової економіки є основою для зростання добробуту,
проголошують таке:
1. Україна і Канада до 1 січня 1993 року розпочнуть переговори про підготовку відповідної до сучасних умов двосторонньої Угоди про економічне співробітництво, яка має замінити Довгострокову Угоду між урядом Канади та урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік про розвиток економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, від 14 липня 1976 року. Ця робота допоможе закласти основи для економічного співробітництва між Канадою та Україною, які більшою мірою відповідатимуть реаліям сучасності. Обидві країни мають також намір розпочати до 1 січня 1993 року переговори про підготовку Угоди про торгівлю і комерцію.
2. Обидві країни визнають, що економічна перебудова і перехід до ринкової економіки в Україні створюють широкі можливості для ділового співробітництва. Визнається зростаюча роль України в структурах міжнародної економіки, діяльність яких спрямована на подальшу відкритість світової системи торгівлі та лібералізації режиму інвестицій. Співробітництво обох країн стане новим підтвердженням їх прагнення до подальшого поглиблення та урізноманітнення комерційних, технічних, промислових, сільськогосподарських зв'язків, а також програм розвитку трудових ресурсів. Воно розвиватиметься згідно з принципами та умовами, які були сформульовані під час зустрічей та в документах Наради з безпеки та співробітництва у Європі. Така взаємодія стане доповненням і підтримкою для міжнародної діяльності в рамках Організації економічного співробітництва і розвитку, ЄБРР, МВФ, МБРР, а також Європейської Хартії з енергетики.
3. Будучи впевнена, що лібералізована система ринкових відносин підвищує ефективність національної економіки, Канада виступає за успішний перехід України до ринку. Обидві країни визнають, що між ними вже досягнутий певний рівень торговельно-економічного співробітництва. Обидві країни сповнені рішучості докласти більших зусиль для укріплення, розвитку та урізноманітнення економічного співробітництва між ними у відповідності з Угодою про захист іноземних інвестицій від 20 листопада 1989 року та з Угодою про уникнення подвійного оподаткування від 13 червня 1985 року.
4. Україна і Канада також визнають, що все більшого інтересу набувають поширення та диверсифікація зв'язків між їх відповідними діловими товариствами. Надалі докладатиметься більше зусиль для оптимізації контактів між урядовими структурами, громадськими установами, підприємствами, асоціаціями як Канадсько-Українська ділова Рада. Обидві країни мають намір підтримувати діяльність відповідних ділових кіл з питань розвитку спільного підприємництва. Обидві країни визнають, що громадські ініціативи можуть стати неоціненою підтримкою для розширення бізнесу, спрямованого на активізацію технічного обміну внаслідок успішного розвитку торгівлі та інвестицій. Канада і Україна зобов'язуються сприяти розвиткові подальшого економічного співробітництва в таких галузях, як енергетика, сільське господарство, конверсія оборонної промисловості на користь виробництва цивільної продукції, приватизація, розвиток економічних структур та поліпшення інфраструктури. Стосовно людських економічних факторів особлива увага приділятиметься розвиткові систем професійної та технічної освіти, спрямованої на підготовку менеджерів і підприємців та створення сприятливої ділової атмосфери і культури виробництва.
5. У світлі принципів взаємодоповнення своїх господарств та їх пристосування до потреб довгострокових програм розвитку, обидві країни сприятимуть взаємовигідному економічному співробітництву в усіх галузях, де це буде визнано доцільним, включаючи обмін інформацією щодо пріоритетів національних економічних програм та прогнозування, а також найважливіших рішень, з питань економічної політики. Обидві країни зобов'язуються інформувати одна одну про зміни в законодавстві та нормативних актах, які регулюють іноземні інвестиції та експортно-імпортні операції. Україна і Канада визнають обов'язковість регулярного публікування своїх законодавчих актів та розпоряджень, які стосуються економічної діяльності, включаючи торгівлю, інвестиції, оподаткування, гармонізовані митні тарифи, обмінні курси, стандарти, банківську справу та інші відповідні економічні дані.
6. Україна і Канада сприятимуть усім місіям з питань торгівлі та інвестицій, комерційним виставкам та семінарам, обміну комерційною та технологічно-маркетинговою інформацією, діловим і відомчим контактам та іншим ініціативам, що зближуватимуть потенційних партнерів. Вони вивчатимуть через свої відповідні відомства можливості полегшення видачі віз для бізнесменів порядку утримання комерційних представників, маркетингу, акредитацію офісів та інші питання відповідно до чинного законодавства. Перешкоди, які можуть ускладнити досягнення таких цілей будуть розглядатися з метою оптимізації передачі капіталу, технології, ноу-хау в менеджменті та навичок в сфері маркетингу.
7. Україна і Канада зосереджуватимуть двостороннє економічне співробітництво та обміни у таких пріоритетних секторах господарства:
i) енергетика, трубопроводи, а також безпека атомних електростанцій;
ii) гірнича справа, включаючи геологічні дослідження та металургію;
iii) лісова промисловість, зокрема, управління лісовим господарством;
iv) телекомунікації та інформаційні технології;
v) сільське господарство та переробка продукції, зокрема, зберігання та реалізація;
vi) будівельні технології та будівельні матеріали;
vii) промисловість пов'язана з морем;
viii) виробництво обладнання, зокрема, транспортного та сільськогосподарського;
ix) інфраструктура, особливо великомасштабні проекти;
x) охорона здоров'я та виробництво споживчих товарів;
xi) охорона навколишнього середовища;
xii) підготовка кадрів в сфері бізнесу, зокрема з питань фінансів та приватизації;
xiii) аерокосмічні дослідження;
xiv) нафтопереробна промисловість;
xv) інші галузі, які можуть бути взаємоузгоджені між відповідними економічними структурами і урядами.
8. Україна і Канада заохочують і підтримуватимуть взаємовигідне науково-технічне співробітництво, включаючи безпосередні контакти, обміни, зв'язки, спільні програми і співробітництво між підприємцями і представниками університетів та інших організацій у Канаді з науковими співробітниками, науково-технічними та іншими організаціями в Україні.
9. Україна і Канада визнають необхідність встановлення механізму неофіційних та періодичних консультацій з питань економічного співробітництва між Міністерством закордонних справ і Міжнародної торгівлі Канади та Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України. Вони згодні, що представники ділових кіл у кожній країні, включаючи наукових та технічних експертів, мають бути учасниками таких двосторонніх консультацій.
Декларація прийнята у м.Києві сьомого липня 1992 року в двох примірниках, англійською, французькою та українською мовами.
За Україну За Канаду
(підпис) (підпис)